Sari la conținut

Loob man (ex - Scottoiler)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 250
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

avem 2 locuri libere pe lista #2 (phaidon si ALINPAPA2000 s-au retras).

primul "venit", primul servit - astept PM.

candidatii sa nu fie deja pe lista #3, nu-i frumos sa stricam oamenilor socotelile. :)

eu....

astept un pm..cu contul si virez instant baneii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu se ofera nimeni sa se tina de comanda asta ma ocup eu. Ori ne intalnim in Bucuresti ori cu transfer bancar se poate rezolva.

 

Discordless - 2 -confirmat

Vice - 1 -confirmat

Psycho25 - 1 -confirmat

Popp - 1 -confirmat

Pijama - 1

Batranu - 1

Bodyca - 1

Comyny - 1 -confirmat

pstefan - 1 -confirmat

 

Va rog confirmati-mi si mie printr-un pm sa va trimit si contul.

 

 

Am facut comanda, 6 bucati platite (10 primite):

Conversion from: L652.45 RON

Conversion to: £122.34 GBP

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu se ofera nimeni sa se tina de comanda asta ma ocup eu. Ori ne intalnim in Bucuresti ori cu transfer bancar se poate rezolva.

 

Discordless - 2

Vice - 1

Psycho25 - 1

Popp - 1

Pijama - 1

Batranu - 1

Bodyca - 1

Comyny - 1

pstefan - 1

 

Asta e lista finala, daca sunteti de acord dati un pm ceva sa va trimit un cont sau sa stabilim cum ne intalnim. Comanda finala e 65ron Bucuresti sau vreo 70 cu transport in afara Bucurestiului.

 

Daca sunt obiectii postati ca nu ma supar :)

 

 

Datorita unui eveniment neplacut (m-a pocnit unu` grav de tot in spate si are asigurare la Euroins :angryfire: ) sunt nevoit sa imi redirectionez toate fondurile in repararea masinii. Imi cer scuze fata de ceilalti membri daca i-am incurcat. :rusinica:

Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il am montat mai sus si vertical (vezi poze pe topicul http://www.transalp....lung-t1387.html) si de un an nu i-am mai facut nimic (niciun reglaj). Merge... uns :P

E foarte fain si la tine, dar eu nu am vrut sa fie multa mataraie, de aceea am scurtat furtunul. :cheers: Am vazut ca intr-un an ai terminat soriceii de la furca ce unge pinionul :grinbandit:

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... acei soricei sunt costisitori rau... O pungulita cu 100 buc e vreo 5 lei... Si inca nu i-am inlocuit pe primii doi. Ii voi inlocui sigur la primavara, nu pt ca trebuie, ci sa fiu eu impacat cu ideea ca sunt noi. Ca intreba cineva pe aici: daca treci printr-un parau nu se deregleaza capul. Acea sarma ce-l tine e destul de tare. Dar daca iei o craca sau cine stie ce prostie la roata, se mai deregla, dar il poti face imediat la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista #2 finalizata arata asa:

 

diles 1

nyky 1

Maniax 1

zidaru 1

Thorald 1

kappy666 1

cool man 1

kex83 1

octavius 1

Taz XL 1

 

Azi am primit confirmarea de la Dennis ca au plecat produsele spre RO.

Va anunt imediat ce le primesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei folositi la ungatoare?

eu la ce am avut inainte am folosit(multumesc dl-ui Harea)ulei pt lantul de drujba

Loobman spune:

 

"My own personal preference was always for 10-40 engine oil, mostly because it's easily available. It works well under most conditions and it's good for the o-rings."

 

Si tot el mai spune:

 

"Engine oil was used in all road tests referred to on the Loobman website and was recommended by both Yamaha and Haynes manuals."

(Uleiul de motor a fost folosit în toate testele rutiere menționate pe site-ul Loobman Âşi a fost recomandat atât de Yamaha cat Âşi de manuale Haynes.)

 

Alta zicere de la Loobman in legatura cu folosirea uleiului de cutie 80W-90:Only problem with gear oil is that it flows very slowly so, if you want to use it, we recommend your Loobman chainoiler has a short, vertical delivery tube. Otherwise you might end up with drips after a short spin.

(Singura problema cu ulei de transmisie este că curge foarte încet, astfel, dacă doriți să-l utilizați, vă recomandăm ca chainoiler Loobman sa aiba un tub de livrare scurt si o pozitie aproape verticală. În caz contrar, s-ar putea termina cu picaturi de la o plimbare scurta.)

 

Si acum parerea unui utilizator de pe la noi: "Salut,

Nu sunt zilele astea pe langa motor. L-am luat prin iarna si mi-au oferit posibilitatea sa aleg intre versiunea normala si Loobman AB. Ca diferente: rezervorul nu mai este din plastic maleabil, ci este tare si are un mic buton de dozare a uleiului. Ca ulei, folosesc un ulei de cutie de viteze (80W-90), ce l-am gasit prin casa. In diminetile reci, e destul de vascos si curge greu, dar pe caldura e ok. Am inteles ca poti folosi orice tip de ulei; merge si ala de la cartofi prajiti

L-am pus de putin timp si pana acum am apasat de vreo 4-5 ori (la inceput mai mult). In perioada asta, lantul a devenit curat (nu exagerez cand spun ca luceste), cu toate ca a fost nespalat si uns tocmai din toamna, inainte sa intre la iernat. Merita banii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc ulei de la maÂşina 10-40 Âşi îl folosesc de 2 ani. ButoiaÂşul e pozitionat aproape de motor, aÂşa că e cald Âşi nu am probleme cu vâscozitatea. Nu fiți aÂşa de pretențioÂşi cu ce puneți pe lanț, atâta timp cât e ulei pentru un utilaj. Lanțul nu e om să aibă grețuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...