Sari la conținut

Loob man (ex - Scottoiler)


Postări Recomandate

ma inscriu si eu pe lista cu o bucata.

intru rar pe forum, in cazul in care e nevoie sa dati de mine, incercati cu un email la cojocaru_rzv@yahoo.com.

cam cand se livreaza urmatoarea comanda?

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 250
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru lista 2 (sau cat naiba a fost), postata mai sus, pachetul a fost trimis pe 03/03, deci posibil sa aunga zilele astea.

 

 

Daca aveti fantezii cu colete :D puteti sa-l urmariti prin posta cu codul de mai jos (pe royalmail)

 

Item RJ914759246GB was posted at 205 Old Street EC1V 9QN on 03/03/12 and is being progressed through our network for delivery.

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru lista 2 (sau cat naiba a fost), postata mai sus, pachetul a fost trimis pe 03/03, deci posibil sa aunga zilele astea.

 

 

Pentru cei care le-au primit deja, prin ce au fost trimise (ce serviciu)?

Salut!

Din Anglia coletul vine prin Posta Romana. Scrii numarul de urmarire dat de Dennis la Track&Trace la Posta romana si vezi ce-ti spune. Daca a ajuns la Bucuresti iti spune ceva ,daca nu, mai astepti si incerci alta data.

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dar am aflat pana la urma cu ce-a fost trimis (royalmail, si le merge trackingul pe site). La posta romana probabil apare mai tarziu sau cand e deja in tara.

Da. Royal Mail pana la Bucuresti, apoi Posta Romana. Coletul face o saptamana pana la Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Royal Mail pana la Bucuresti, apoi Posta Romana. Coletul face o saptamana pana la Bucuresti.

 

noi am primit coletu in aprox 1,5 sapt :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am intalnit cu jupanu discordless aseara de mi-o dat jucarioarele (alese plecaciuni pentru bunavointa domniei sale)

 

n-am apucat sa le instalez pe mobra, da le-am desfacut si pipait prin toate colturile. ce sa zic, genial de simple. abia astept sa le fac testu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am intalnit cu jupanu discordless aseara de mi-o dat jucarioarele (alese plecaciuni pentru bunavointa domniei sale)

 

n-am apucat sa le instalez pe mobra, da le-am desfacut si pipait prin toate colturile. ce sa zic, genial de simple. abia astept sa le fac testu.

 

o fi greu de montat? vine cu tot ce trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am instalat inca, da la cum arata si jucaria si instructiunile... e chiar facut pt bizoni.

 

ca sa intelegi, instructiunile sunt un A4 cu diagrame explicative pe o parte, text pe cealalta parte. in inglish (.co.uk)

oricum, se vede ca nea producatoru chiar e d-ala cu bun simtz la purator. ca mic exemplu, da vre-o 4 posibile variante de pozitionare a rezervorului, fiecare cu plusuri si minusuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din comanda facuta de mine s-au livrat 9 loobmanuri, la toti cei care erau pe lista. Foarte foarte posibil ca ultimul sa nu mai aiba proprietar. Daca-l doreste cineva dati un pm si dupa ce am terminat cu toate livrarile si stiu sigur ca nu e al nimanui se poate cumpara. Pret standard, 65 ron bucuresti sau 73 provincie prin posta romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care doresc sa cumpere sistem Loobman pe cluj s-a deschis o noua lista, momentan sunt 7 sisteme, se mai cauta doritori pentru a pune comanda.Eu scriu in locul lui psycho25 care are interdictie,deci eu n-am nimic de a face,nu ma contactati pe mine ! Uitati aici nr de telefon : 0740140820 - Horea

 

alte info aici : /index.php?/topic/673564-cine-comanda-sistem-ungere-lant-loobman/page__st__80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-a montat nimeni sa ne zica impresii dupa folosire? M-as baga si eu la 1 ...

 

Salutare, am si eu un Loobman, este montat sus , pe mine personal m-a tinut fix o zi pana a intrat furca de umezire a pinionului la pinion tras fiind de acesta deoarece a agatat un arici care se baga prin acea furca ca sa se prelinga uleiul .

:bounce:Acuma nu vreau sa par anti sau sa par mai stiu eu cum , chiar daca nu se intampla faza asta tot nu aveam o parere buna din clipa in care l-am montat sus, chestia asta cu gravitatia este putin relativa curge si nu prea curge fie nu am nimerit eu vascozitatea uleiului fie era prea frig si se ingrosase .

Sistemul care unge efectiv pinionul nu este chiar ok , mai ok ar fi ceva in genul unui ac ceva sa picure direct pe lant .

 

Oricum pierderea nu etse mare doar de 60 ron atat ne-a iesit si acuma am borcanasul care este frumos , furtunul gata tras si am sa comand de louis.de acest cod de articol

10003163http://www.louis.de/_2064af928b3b4826d0f734e2197f31e8f8/index.php?topic=search&searchterm=+10003163&cmd.x=5&cmd.y=11 ele vind doua si cumva le pun eu sa picure in ambele parti :cheers:

acuma va rog nu sariti pe mine poate sunt eu mai ciufut si il vad asa si in realitate este bun insa pt mine va fi bun abia dupa ce ii modific eu pisatorul de ulei :cheers:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu un Loobman, este montat sus , pe mine personal m-a tinut fix o zi pana a intrat furca de umezire a pinionului la pinion tras fiind de acesta deoarece a agatat un arici care se baga prin acea furca ca sa se prelinga uleiul .

:bounce:Acuma nu vreau sa par anti sau sa par mai stiu eu cum , chiar daca nu se intampla faza asta tot nu aveam o parere buna din clipa in care l-am montat sus, chestia asta cu gravitatia este putin relativa curge si nu prea curge fie nu am nimerit eu vascozitatea uleiului fie era prea frig si se ingrosase .

Sistemul care unge efectiv pinionul nu este chiar ok , mai ok ar fi ceva in genul unui ac ceva sa picure direct pe lant .

 

Oricum pierderea nu etse mare doar de 60 ron atat ne-a iesit si acuma am borcanasul care este frumos , furtunul gata tras si am sa comand de louis.de acest cod de articol /public/style_emoticons/default/banana.gif

10003163http://www.louis.de/_2064af928b3b4826d0f734e2197f31e8f8/index.php?topic=search&searchterm=+10003163&cmd.x=5&cmd.y=11 ele vind doua si cumva le pun eu sa picure in ambele parti :cheers:

acuma va rog nu sariti pe mine poate sunt eu mai ciufut si il vad asa si in realitate este bun insa pt mine va fi bun abia dupa ce ii modific eu pisatorul de ulei :cheers:

 

salutare,

 

subscriu si eu la ceea ce ai scris,maI ales la partea care "distribuie uleiul pe foaie";cum ai monta,cum ai suci sau ai invarti,nu are cum sa picure pe foaie iar aceasta sa preia picaturile si sa le ditribuie.Am montat acel distribuitor in "v" pe pinion dar foaia nu preia iar lantul este mai ingust,asa ca:o parte este unsa,cealalta nu.

cu siguranta voi modifica acel distribuitor sub forma prezentata de tine,cu picurare clasica,direct pe za

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un hint pentru cine vrea sa faca mai ieftin un ungator profi gen scottoiler. Inainte de scottoiler m-am jucat si eu cu un lobman modelul anterior celui cu buton si dupa ce m-am chinuit sa il montez/reglez l-am aruncat prin garaj :). Era greoi sa storci butelia daca nu era tot timpul plina, curgea ulei si pe langa capu de ungere, daca nu esti atent cand strangi ti-l pisa pe jos daca nu faci suficienti km, practic e o ungere manuala unde nu poti controla mai nimic. Am luat scottoiler si s-a schimbat povestea, l-am montat foarte usor, il poti regla la cate picaturi vrei si pana acum merge brici. Back to the hint: pretul la scottoiler intr-adevar nu este punctul lui forte :) dar cu 40 de lire se poate cumpara direct de pe siteul lor RMV ul, care e partea cea mai importanta (e rezervorul reglabil care se leaga la priza de vacum), eventual furtun folosit ca si cap de ungere (cred ca e vreo 3-4 lire) iar restu de componente dupa ce te inspiri bine de pe siteul lor le poti gasi lejer prin RO pe la vreo 10 EUR toate. In felul asta pe la vreo 55 de EUR cred ca poti scoate un scottoiler aproape original dar care isi va face treaba mult mai bine decat un loobman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate explica cineva cum functioneaza exact. in afara de partea cu gravitatia :D

 

Salutare, pai este simplu montezi tot harnasamentul, pui rezervorul undeva accesibil atat pt umplere cat si pt actionare de la care se trage furtunul pana la roata fara a fi strangulat si pe cat posibil fara sa il urci inapoi ( sa nu faca curbura in sus nu va mai curge ) .Se fixeaza pe bascula o sarma oteloasa furnizata in pachet care sutine furca de ungere in care se introduc in stg si dr cate un arici care va aitnge pinionul pt a se prelinge uleiul . Rezervorul are un butonas care prin apasare elibereaza o cantitate de X ulei ( depinde cat il apesi de mult ) care incet incet se scurge datorita gravitatiei pe furtun pana la roata . O distanta de aprox 5 cm coloana de ulei in furtun picura foia pt cativa km zic eu aprox 100 . Nu este cine stie ce jmecherie tehnologiei dar nici cum zice in reclam ca este nu este .:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate explica cineva cum functioneaza exact. in afara de partea cu gravitatia :D

Apesi pe butonul rezervorului, curge ulei intr-o camera mai mica de unde se scurge pe furtun spre capul de ungere. De acolo ajunge pe foaie care-l distribuie pe lant. Cam atat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

subscriu si eu la ceea ce ai scris,maI ales la partea care "distribuie uleiul pe foaie";cum ai monta,cum ai suci sau ai invarti,nu are cum sa picure pe foaie iar aceasta sa preia picaturile si sa le ditribuie.Am montat acel distribuitor in "v" pe pinion dar foaia nu preia iar lantul este mai ingust,asa ca:o parte este unsa,cealalta nu.

cu siguranta voi modifica acel distribuitor sub forma prezentata de tine,cu picurare clasica,direct pe za

 

am sa montez astea http://www.louis.de/_3004504442d8031d26c74f97637ee7ec60/index.php?topic=search&searchterm=10003163&cmd.x=13&cmd.y=3 doua capete sa picure din st si dr pe lant , pentru montare am sa incerc sa folosesc urmatoarea chestie nu stiu cum ii spune in termeni medicali dar ea se foloseste la ventilarea artificiala a bolnavului e chestia aia ce intra in ambele nari in forma de Y am intrebat pe amicul meu google insa nu gaseste ca na nu stiu exact ce sa ii dau sa caute :crack:

 

poate e vreun medic printre noi si ne ajuta :bounce:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...