Sari la conținut

Accident Calea Mosilor


florin83
 Share

Postări Recomandate

Doamnee! Prin ce trece saracul baiat,amandoua brate rupte,picior dislocat,dureri si restul chinurilor...sper sa treaca repede peste toate astea si sa se refaca complet. Jos palaria ptr cei care au fost la el,ca de forumisti nu ducem lipsa.Sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OFF: Eu eram mobristul in cauza. Am sa o sun zilele astea sa o intreb daca am voie sa ies sau sa mai astept :)

nai curaj sa faci asta, mai ales sa inregistrezi conversatia.

 

aia a fost tare faza cu ce cautai pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii voi transmite personal cand il mai vizitez. Probabil pe luni seara sau marti. Mi-a raspuns la mesaj, unul dintre brate s-a rezolvat dar are dureri mari. Va tin la curent cand mai aflu ceva. Si evident ca o sa va anunt si cand mai merg, piate mai sunt doritori. Eu chiar consider ca s-ar bucura bucura, este un tip foarte sociabil si hazliu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Chiar acum sunt la Andrei! Va multumeste tuturor pt.sprijinul acordat !Maine va fi operat la mana stanga si supus unor noi investigatii medicale : RMN la genunchi.O rugaminte din partea lui : stie cineva cum se procedeaza pt.acordarea despagubirilor victimei care sunt procedurile?? Trebuiesc solicitate asiguratorului sau soferului vinovat? Multumiri ! Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transmite-i sanatate

in privinta despagubirilor, sa se uite in polita rca a vinovatului si o sa vada ca el este asigurat contra daunelor produse persoanelor la o valoare de...... deci se adreseaza societatii de asigurari unde are vinovatul rca.

dupa care, daca vrea, parca poate sa-i deschida si proces persoanei vinovate in care sa ceara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Chiar acum sunt la Andrei! Va multumeste tuturor pt.sprijinul acordat !Maine va fi operat la mana stanga si supus unor noi investigatii medicale : RMN la genunchi.O rugaminte din partea lui : stie cineva cum se procedeaza pt.acordarea despagubirilor victimei care sunt procedurile?? Trebuiesc solicitate asiguratorului sau soferului vinovat? Multumiri ! Toate cele bune

cand va avea timp cineva din familie sa ma contacteze sau el personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la mana stanga ce s-a intamplat? Parca era vorba doar de o fractura, iar la dreapta avea fractura deschisa..

 

A ramas la garda sau e la salon? Primeste vizite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Chiar acum sunt la Andrei! Va multumeste tuturor pt.sprijinul acordat !Maine va fi operat la mana stanga si supus unor noi investigatii medicale : RMN la genunchi.O rugaminte din partea lui : stie cineva cum se procedeaza pt.acordarea despagubirilor victimei care sunt procedurile?? Trebuiesc solicitate asiguratorului sau soferului vinovat? Multumiri ! Toate cele bune

sa pastrati toate actele medicale si chitantele pentru a le arata asiguratorului.

Daune la motocicleta, echipamentul bulit , cheltuieli medicale ba chiar si daune morale se pot cere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand va avea timp cineva din familie sa ma contacteze sau el personal.

Felicitari pentru ca te implici si ajuti in continuare unde este nevoie!

 

Insanatorsire grabnica riderului si,in astfel de cazuri, este foarte important ca prietenii sa fie aproape de el, sa-i tina moralul sus si sa-l faca sa treaca peste dureri si greutati. PS: o sa fie nevoie si de bani pentru diverse atentii! Iar pe soferul neatent, taxati-l pe toate partile, legea e de partea riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Metal Heart! Ii voi transmite in continuare mesajele voastre!toate cele bune si aveti grija voi,caci soferii......!asfalt uscat !

 

Multumesc Metal Heart! Ii voi transmite in continuare mesajele voastre!toate cele bune si aveti grija voi,caci soferii......!asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: Tu cum mai esti?

 

OFF: Eu am terminat ... nu am probleme de sanatate si mi-am recuperat si dauna. ( Mersi de intrebare biggrinbandit.gif )

 

ON: Sanatate Andrei !!!!

Editat de Xeqtor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Chiar acum sunt la Andrei! Va multumeste tuturor pt.sprijinul acordat !Maine va fi operat la mana stanga si supus unor noi investigatii medicale : RMN la genunchi.O rugaminte din partea lui : stie cineva cum se procedeaza pt.acordarea despagubirilor victimei care sunt procedurile?? Trebuiesc solicitate asiguratorului sau soferului vinovat? Multumiri ! Toate cele bune

Mie la asigurari mi-au dat 20meleoane pe un motor de 1800 de ieuro...

cel mai bine e sa te`ntelegi cu el ca sa nu mai iei drumul tribunalului...

Spune cineva mai sus de Floreasca..cred ca astia din bucuresti nu au cum sa nu`l stie pe doctorul Grigoras de la Ortopedie...si mai era o tanti la interne(buna-rau, de altfel)..nu-mi vine numele ei acum :lol: :lol:

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am vorbit cu Andrei! Este mult mai bine (cel putin ca stare de spirit) si este posibil ca maine sa il mute la salon. In total a avut 3 operatii la maini, care se pare ca au iesit bine si recuperarea se indreapta in directia buna. A aparut o complicatie la genunchi si va face un computer tomograf pentru a stabili care sunt exact cauzele.

 

Andrei are o rugaminte la voi, daca poate cineva sa il ajute cu bonuri/facturi de la echipamente pentru ca el nu si le mai gaseste pe ale lui si asiguratorul i le cere pentru a-l despagubi. O copie xerox dupa bonuri de casa cred ca este suficient. Cine doreste sa ajute, ma poate contacta pe PM sau prin e-mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am vorbit cu Andrei! Este mult mai bine (cel putin ca stare de spirit) si este posibil ca maine sa il mute la salon. In total a avut 3 operatii la maini, care se pare ca au iesit bine si recuperarea se indreapta in directia buna. A aparut o complicatie la genunchi si va face un computer tomograf pentru a stabili care sunt exact cauzele.

 

Andrei are o rugaminte la voi, daca poate cineva sa il ajute cu bonuri/facturi de la echipamente pentru ca el nu si le mai gaseste pe ale lui si asiguratorul i le cere pentru a-l despagubi. O copie xerox dupa bonuri de casa cred ca este suficient. Cine doreste sa ajute, ma poate contacta pe PM sau prin e-mail.

o varianta e sa intri pe topicul de la SMAEB si sa lasi o intrebare celor ce merg, cu siguranta vor fi si care vor lua echipament. doar ca e la oferta si pretul nu e cel real.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta e sa intri pe topicul de la SMAEB si sa lasi o intrebare celor ce merg, cu siguranta vor fi si care vor lua echipament. doar ca e la oferta si pretul nu e cel real.

No offence dar ii vor da aia de la asigurari cu bonurile in cap. Pe bon ai trecuta data si daca data e ulterioara accidentului..... Trebuie bonuri mai vechi. Eu o sa caut sa vad daca mai am bonurile de cand mi-am luat echipament.

 

Sanatate :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ideea asta intrebam si eu, daca mai aveti bonuri mai vechi, multumesc tuturor pentru implicare si astept mesaje pe PM ca sa nu umplem topicul aiurea.

 

Astazi il externeaza! O sa mai aiba de tras pana se va reface complet, dar astazi ii dau drumul acasa! :)

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru initiativa, dar din pacate nu este "bun". Ideea este ca bonul trebuie sa fie de valoare cat mai mare (el cauta sa isi recupereze prejudiciu pentru geaca Dainese ~aprox 1800 ron)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...