Sari la conținut

Oring filtru stie cineva?


Postări Recomandate

Salut dragilor. De curand mi-am schimbat uleiul si filtrul si am vazut ca pe la capacul de la filtru imi scapa putin ulei si deci oring de la capac (nu cel de filtru) trebuie inlocuit. Aveti idee de unde se poate cumpara? eu pe unde am cautat nu am gasit. Romania e tare saraca in piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu au la badi, vezi ca e o un magazinash d-asta cu jdemii de tipuri de oringuri undeva pe plevnei, cum te-ai duce de la Wittng spre podu grant. faci vre-o 100 metri, vezi o vulcanizare si dupa ea la 10-15 metri. e intr-o curte, deci nu o sa il dibuiesti chiar din zboru migului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

mergi cu oringul vechi la un magazin de rulmenti/semeringuri sau la unul pt utilaje/tractoare.

Data viitoare cumpara Champion, la mine numai marca asta imi da filtru cu oring ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi cu oringul vechi la un magazin de rulmenti/semeringuri sau la unul pt utilaje/tractoare.

Data viitoare cumpara Champion, la mine numai marca asta imi da filtru cu oring ;)

 

Din cate am auzit, de anul asta de prin ianuarie nici Champion nu mai vine cu O ring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...
1 oră în urmă, 987654321Qwbn a spus:

Salutare, mă poate ajuta cineva cu un cod sau link online de unde se poate găsi oringul de la capacul de filtru ulei pt yamaha virago 535 din 1996? 

asta e codul original yamaha 

932106429700 - https://www.alldukmoto.ro/motociclete/o-ring-ulei-yanaha-932106429700.html

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mă poate ajuta cineva cu un cod sau link online de unde se poate găsi oringul de la capacul de filtru ulei pt yamaha virago 535 din 1996? 

Acum 8 ore, patrick1 a spus:

Unele filtre (HF145?) se livrează cu tot cu O-ring ... altele fără.

image.thumb.png.01c584816a9f201467b77d6e0bafff2d.png

https://www.smart-mag.ro/cumpara/filtru-ulei-hf145-motociclete-si-atv-yamaha-aprilia-derbi-mf145-2640

 

(XV535 Virago 1988-2003)

 

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

Mulțumesc frumos pentru răspuns! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...