Sari la conținut

custom fighter


delete636
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

arata bine proiectul tau, spor la treaba !

 

daca vrei sa faci ceva interesant, adauga-i in schitele tale niste handguarduri cu semnalele incorporate :

 

 

ms

 

m-am gandit la handguard-uri, dar ramene de vazut cum o sa vina cu farurile .

 

Cand estimezi ca va fi gata bijuteria? :rolleyes:

 

gata nu va fi niciodata:), sper o scot la plimbare cat mai curand

 

ms

 

m-am gandit la handguard-uri, dar ramene de vazut cum o sa vina cu farurile .

 

 

 

gata nu va fi niciodata:), sper o scot la plimbare cat mai curand

 

am schimbat cauciucurile, garniturile la etrieri si placutele de frana, simeringurile de la furca si uleiul

 

am mai facut niste prinderi pentru rezervor

post-54788-0-31007300-1336472612_thumb.jpg post-54788-0-11748800-1336472634_thumb.jpg

 

 

 

am mai lucrat ceva si la codita

post-54788-0-25175200-1336472738_thumb.jpg post-54788-0-22373000-1336472817_thumb.jpg post-54788-0-92106700-1336472841_thumb.jpg post-54788-0-52207700-1336472873_thumb.jpg

 

 

 

 

m-am apucat de șa

post-54788-0-07979600-1336473030_thumb.jpg post-54788-0-28657700-1336473062_thumb.jpg post-54788-0-41767600-1336473086_thumb.jpg post-54788-0-46106800-1336473116_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite unu' care prin street fighter nu intelege doar o vitezana fara carene si cu masca de far. Te-ai ales cu un cititor fidel al topicului. Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite unu' care prin street fighter nu intelege doar o vitezana fara carene si cu masca de far. Te-ai ales cu un cititor fidel al topicului. Spor la treaba!

+1

 

deci... WOW! am vazut topicul de mai multa vreme, da' ca sa fiu sincer am zis tot asa, "inca unu' care da jos carenele si pune proiectoare". da' cind am vazut cadrul ala pt. marirea rezervorului am zis, stai, avem ceva interesant aici.

legat de bord, si-a luat cineva in Iasi recent un Trailtech SH de pe ebay cu vreo 100 de RON. daca tot muncesti serios la ea, eu zic ca merita.

ce faruri vrei sa pui?

personal nu prea inghit vitezanele facute streetfighter din cauza cadrului de aluminiu care prea sare-n ochi si nu cade bine pe restul motorului da' la a ta e ok, mai ales ca maresti rezervorul. daca l-ai vopsi negru ar fi chiar beton da' e ceva munca si pina la urma tie tre' sa-ti placa.

sper sa te abtii sa polisezi jantele :D nu de alta, dar mie mi se pare ca asta strica orice motocicleta.

una peste alta e printre cele mai muncite streetfightere pe care le-am vazut pe la noi. unul fain si tot destul de muncit avea un baiat de pe forum, alex-bandit, facut dintr-un Bandit de 1200. mai avea RobyB niste "lucrari" da' am senzatia ca al tau o sa iasa mai kzd.

o termini vara asta?

 

o poza cu Trailtechul:

 

LE: unde ai facut prinderile pt. codita? /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=796424

post-24366-0-70409900-1337099695_thumb.jpg

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1

 

deci... WOW! am vazut topicul de mai multa vreme, da' ca sa fiu sincer am zis tot asa, "inca unu' care da jos carenele si pune proiectoare". da' cind am vazut cadrul ala pt. marirea rezervorului am zis, stai, avem ceva interesant aici.

legat de bord, si-a luat cineva in Iasi recent un Trailtech SH de pe ebay cu vreo 100 de RON. daca tot muncesti serios la ea, eu zic ca merita.

ce faruri vrei sa pui?

personal nu prea inghit vitezanele facute streetfighter din cauza cadrului de aluminiu care prea sare-n ochi si nu cade bine pe restul motorului da' la a ta e ok, mai ales ca maresti rezervorul. daca l-ai vopsi negru ar fi chiar beton da' e ceva munca si pina la urma tie tre' sa-ti placa.

sper sa te abtii sa polisezi jantele :D nu de alta, dar mie mi se pare ca asta strica orice motocicleta.

una peste alta e printre cele mai muncite streetfightere pe care le-am vazut pe la noi. unul fain si tot destul de muncit avea un baiat de pe forum, alex-bandit, facut dintr-un Bandit de 1200. mai avea RobyB niste "lucrari" da' am senzatia ca al tau o sa iasa mai kzd.

o termini vara asta?

 

o poza cu Trailtechul:

 

LE: unde ai facut prinderile pt. codita? /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=796424

Nenea bordu nu l-am luat de pe ebay, l-am gasit in ro la cineva ...

Va sa zica nu iti place vitezana mea :grinbandit:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1

 

deci... WOW! am vazut topicul de mai multa vreme, da' ca sa fiu sincer am zis tot asa, "inca unu' care da jos carenele si pune proiectoare". da' cind am vazut cadrul ala pt. marirea rezervorului am zis, stai, avem ceva interesant aici.

legat de bord, si-a luat cineva in Iasi recent un Trailtech SH de pe ebay cu vreo 100 de RON. daca tot muncesti serios la ea, eu zic ca merita.

nu ma intereseaza kilometrajul, il dadusem jos cateva luni bune. singurul lucru care ma intereseaza este sa stiu exact cati km fac, restul functiilor imi sunt inutile

 

ce faruri vrei sa pui?

2 faruri asimetrice, unul dintre ele il am, pe celalalt il caut de cateva luni, dar nu gasesc nimic care sa imi placa si sa se potriveasca

farurile o sa fie incorporate intr-o masca de far

 

personal nu prea inghit vitezanele facute streetfighter din cauza cadrului de aluminiu care prea sare-n ochi si nu cade bine pe restul motorului da' la a ta e ok, mai ales ca maresti rezervorul.

asta este frumusetea unui streetfighter, este facut exact asa cum a vrut cel care l-a modificat, nu este facut sa placa majoritatii. iar daca vrei ceva cu adevarat, poti face orice, inclusiv un cadru de la 0

mie nu imi place cadrul de la thundercat, este banal de la un capat la altul. am pus ochii pe TL1000S clar asta o sa fie urmatoarea

 

daca l-ai vopsi negru ar fi chiar beton da' e ceva munca si pina la urma tie tre' sa-ti placa.

cadrul o sa il vopsesc negru sau gri-inchis

 

sper sa te abtii sa polisezi jantele :D nu de alta, dar mie mi se pare ca asta strica orice motocicleta.

nu le polishez. am sa polishez in schimb furca, dar asta cand o sa am timp si chef, nu este o prioritate, sau poate o schimb cu una usd....ramane de vazut

 

una peste alta e printre cele mai muncite streetfightere pe care le-am vazut pe la noi. unul fain si tot destul de muncit avea un baiat de pe forum, alex-bandit, facut dintr-un Bandit de 1200. mai avea RobyB niste "lucrari" da' am senzatia ca al tau o sa iasa mai kzd.

o termini vara asta

nu am cum sa o termin vara asta, sunt zeci de modificari pe care vreau sa le fac si lista tot creste

o poza cu Trailtechul:

 

LE: unde ai facut prinderile pt. codita? http://www.motocicli...ttach_id=796424

ai pm

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea bordu nu l-am luat de pe ebay, l-am gasit in ro la cineva ...

Va sa zica nu iti place vitezana mea :grinbandit:

man, daca m-ai prins bat, normal ca am uitat :alcy:

am zis eu ca nu-mi place "vitezana"? am zis ca doar daca ar fi sa fac eu ceva fix cum vreau as alege altceva. plus ca nu stiam c-o lasi necarenata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, daca m-ai prins bat, normal ca am uitat :alcy:

am zis eu ca nu-mi place "vitezana"? am zis ca doar daca ar fi sa fac eu ceva fix cum vreau as alege altceva. plus ca nu stiam c-o lasi necarenata.

Neseriosi domle ce sa mai' ... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am mai facut cate ceva

 

 

cateva prinderi la rezervor, cateva la codita, am facut mecanismul de inchidere al seii

am facut ambele sei, cea din spate mai trebuie tapitata. cea din fata nu imi place cum a iesit, am sa o refac cand o sa am chef si inspiratie

 

am terminat galeria de evacuare cu tot cu prinderi, urmeaza sa fie imbracata in banda termoizolanta

 

am montat busonul de benzina cu adaptorul, chituit si vopsit rezervorul si codita

 

am facut un suport de numar lateral

 

post-54788-0-58696900-1339016932_thumb.jpg post-54788-0-81426300-1339016352_thumb.jpg post-54788-0-24402100-1339016610_thumb.jpg post-54788-0-70351800-1339016765_thumb.jpg post-54788-0-73613400-1339016812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Arata super ...

 

Dar in partea din fata .. ce planuri avem ?

 

am sa pun vehcea masca de far, pana fac alta

 

Faina lucrare si mai e si facut in casa. Congrats

 

ms

 

da, cam asta a fost cea mai dificila parte, sper ca in viitor sa imi pot permite un garaj utilat cu tot ce trebuie, unde sa-mi fac linistit damblaua

 

 

 

am facut scaritele pentru pasager

vopsit motor, cadru si bascula

schimbat niste rulmenti la suspensia spate, si am facut-o mai usoara cu 1kg curatand mazga de pe ea:))

am infasurat galeria in banda termoizolanta si am vopsit-o

 

post-54788-0-25978700-1339834784_thumb.jpg

 

post-54788-0-21605000-1339964816_thumb.jpgpost-54788-0-39184200-1339964804_thumb.jpgpost-54788-0-57832100-1339964781_thumb.jpg

Rock_emoticon.gif

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am sa pun vehcea masca de far, pana fac alta

 

 

 

ms

 

da, cam asta a fost cea mai dificila parte, sper ca in viitor sa imi pot permite un garaj utilat cu tot ce trebuie, unde sa-mi fac linistit damblaua

 

 

 

am facut scaritele pentru pasager

vopsit motor, cadru si bascula

schimbat niste rulmenti la suspensia spate, si am facut-o mai usoara cu 1kg curatand mazga de pe ea:))

am infasurat galeria in banda termoizolanta si am vopsit-o

 

post-54788-0-25978700-1339834784_thumb.jpg

 

post-54788-0-21605000-1339964816_thumb.jpgpost-54788-0-39184200-1339964804_thumb.jpgpost-54788-0-57832100-1339964781_thumb.jpg

Rock_emoticon.gif

 

Tipule esti mai capatanos ca mine....:X JOS PALARIA. Fratiorul deci stai sa inteleg: Ai 22 de ani, le ai bine rau cu fibra, sudura, vopsitul ? Respect omule!!!

Auzi... nu iti trece prin cap vreun model de Cage la motor? un crashbar?

Stii ce-i mai trebuie la a ta? Bugs spoilerul si :X:X:X:X sii deja seamana leit cu un cb 1000. Continua sa ne tii cu gura cascata!

Motorul, bascula si cadrul nu le-ai demontat cand le-ai vopsit nu? Cu ce ai vopsit spray? La bascula ai umblat? se scoate greu? ai pierdut acele de la rulmenti? te intreb ca trebuie sa umblu si eu la a mea si daia.

Editat de tyby_90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipule esti mai capatanos ca mine....:X JOS PALARIA. Fratiorul deci stai sa inteleg: Ai 22 de ani, le ai bine rau cu fibra, sudura, vopsitul ? Respect omule!!!

Auzi... nu iti trece prin cap vreun model de Cage la motor? un crashbar?

Stii ce-i mai trebuie la a ta? Bugs spoilerul si :X:X:X:X sii deja seamana leit cu un cb 1000. Continua sa ne tii cu gura cascata!

Motorul, bascula si cadrul nu le-ai demontat cand le-ai vopsit nu? Cu ce ai vopsit spray? La bascula ai umblat? se scoate greu? ai pierdut acele de la rulmenti? te intreb ca trebuie sa umblu si eu la a mea si daia.

 

salutare

 

21 de ani am, la sudura m-a ajutat tata, abia pe final am invatat sa sudez bine. in viitor vreau sa imi cumpar un aparat de sudura ceva mai bun, dar momentan nu imi permit, am vazut ca preturile incep cam de la 5000lei

 

am cateva idei pentru crash cage, dar nu este o prioritate momentan. am de rezolvat cateva "probleme" pana vineri pentru a putea trece ITP-ul (aripa fata, kilometrajul original montat si parbriz :moron:)

 

am fost azi la itp si erau si 2 echipaje de politie acolo, de la rar cred, habar nu am

mi-a cam taiat putin din elan atitudinea lor

am renuntat la suportul de numarul lateral :( l-am pus sub toba

 

tot azi am aflat ca motocicleta mea este gri cu galben in talon, nu negru cu galben asa cum stiam eu :blink: stupid....stiu

asa ca m-am conformat si am vopsit-o. am ales o vopsea "cromata" in locul negrului, dar dupa ce am dat si lacul, si-a mai pierdut din luciu

 

am facut si o masca de far, am facut-o doar pt a trece itp-ul, dar a inceput sa imi placa, asa o sa ramana un timp

 

trebuie si bug spoiler, am sa fac ceva cu 2 prize de aer mari pe lateral si radiatorul prelungit pana jos

 

clar nu seamana cu cb1000, nu seamana cu nimic din ce am vazut pana acum, si am vazut multe mii de fightere

 

am demontat bascula furca si cadrul coditei cand am vopsit, pentru motor si cadru am folosit vopsea termo-rezistenta

 

se demonteaza usor bascula. daca vrei sa schimbi rulmentii la bascula e mai bine sa mergi a un service, daca nu ai mai facut asta pana acum

 

are si 2 garnituri din cauciuc bascula (la capete) cel mai probabil o sa trebuiasca schimbate si alea daca nu le-a schimbat nimeni pana acum

 

 

revin maine cu poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

21 de ani am, la sudura m-a ajutat tata, abia pe final am invatat sa sudez bine. in viitor vreau sa imi cumpar un aparat de sudura ceva mai bun, dar momentan nu imi permit, am vazut ca preturile incep cam de la 5000lei

 

am cateva idei pentru crash cage, dar nu este o prioritate momentan. am de rezolvat cateva "probleme" pana vineri pentru a putea trece ITP-ul (aripa fata, kilometrajul original montat si parbriz :moron:)

 

am fost azi la itp si erau si 2 echipaje de politie acolo, de la rar cred, habar nu am

mi-a cam taiat putin din elan atitudinea lor

am renuntat la suportul de numarul lateral l-am pus sub toba

 

tot azi am aflat ca motocicleta mea este gri cu galben in talon, nu negru cu galben asa cum stiam eu :blink: stupid....stiu

asa ca m-am conformat si am vopsit-o. am ales o vopsea "cromata" in locul negrului, dar dupa ce am dat si lacul, si-a mai pierdut din luciu

 

am facut si o masca de far, am facut-o doar pt a trece itp-ul, dar a inceput sa imi placa, asa o sa ramana un timp

 

trebuie si bug spoiler, am sa fac ceva cu 2 prize de aer mari pe lateral si radiatorul prelungit pana jos

 

clar nu seamana cu cb1000, nu seamana cu nimic din ce am vazut pana acum, si am vazut multe mii de fightere

 

am demontat bascula furca si cadrul coditei cand am vopsit, pentru motor si cadru am folosit vopsea termo-rezistenta

 

se demonteaza usor bascula. daca vrei sa schimbi rulmentii la bascula e mai bine sa mergi a un service, daca nu ai mai facut asta pana acum

 

are si 2 garnituri din cauciuc bascula (la capete) cel mai probabil o sa trebuiasca schimbate si alea daca nu le-a schimbat nimeni pana acum

 

 

revin maine cu poze

 

Multi Inainte :)) era de asteptat sa te lovesti de "autoritatea STATULUI ROMAN" eu am fost de 5 ori la rar sa o autentific ( ca desteptul de mine a inceput sa o modifice si dupa m-am dus sa o autentific.... era si iarna cand am luato ). Sper sa nu fie chiar atat de dificil cu bascula, la modelul asta nu am mai schimbat rulmenti, dar ..... nu cred ca ar fii imposibil de lucrat acasa. Astept sa vad pozele. Poate mai imi dai idei si mie. Ce vopsea Termo ai folosit? galeriile neaaaparat sa le vopsesti sau sa le cureti FFFF BINE. Poate pe viitor, ne asociem la un service Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multi Inainte :)) era de asteptat sa te lovesti de "autoritatea STATULUI ROMAN" eu am fost de 5 ori la rar sa o autentific ( ca desteptul de mine a inceput sa o modifice si dupa m-am dus sa o autentific.... era si iarna cand am luato ). Sper sa nu fie chiar atat de dificil cu bascula, la modelul asta nu am mai schimbat rulmenti, dar ..... nu cred ca ar fii imposibil de lucrat acasa. Astept sa vad pozele. Poate mai imi dai idei si mie. Ce vopsea Termo ai folosit? galeriile neaaaparat sa le vopsesti sau sa le cureti FFFF BINE. Poate pe viitor, ne asociem la un service Bafta!

 

imi scapa acum numele vopselei, duplicolor parca, sau ceva de genul asta

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=S8O4q3OFE_Q

 

post-54788-0-91330400-1341608110_thumb.jpg

post-54788-0-21950900-1341608158_thumb.jpg

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. Felicitari mr. Delete636. Am in lucru si eu un moto si as avea nevoie sa ma sfatuiesc cu tine. Am in sfarsit aici in craiova pe cineva care sa inteleaga nebunia asta. Vreau sa ne vedem cumva sa stam de vb. Mail meu: mar_ile_io@yahoo.com. Cand poti da un semn! Merci. Mai am si eu un pic de lucru!!!

post-40134-0-53343100-1341847167_thumb.jpg

post-40134-0-88808200-1341847230_thumb.jpg

Editat de kar_ile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. Felicitari mr. Delete636. Am in lucru si eu un moto si as avea nevoie sa ma sfatuiesc cu tine. Am in sfarsit aici in craiova pe cineva care sa inteleaga nebunia asta. Vreau sa ne vedem cumva sa stam de vb. Mail meu: mar_ile_io@yahoo.com. Cand poti da un semn! Merci. Mai am si eu un pic de lucru!!!

Ce Katana ai tu acolo ? 750 sau 1100 ?

Foarte bine daca bagi 300V in el ... o sa te tzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

750, dar cu planuri mari de viitor. Am doua katana identice. Am cu ce merge cat timp ma ocup de cea dezmembrata. O sa adaug cateva poze desi nu prezinta interes am asamblat-o pentru probe( furca fata, amortizor spate si bord de gsxr 750, verificare starea motorului- reglaje,etc). Urmeaza apoi cateva modificari marunte dupa care taiat cadrul si modificari majore(suduri indoituri etc), dezansamblat, vopsit, ansamblat la loc. Apoi suuurprizaaa poate nu-mi place nici mie

 

De fapt inerventia mea aici nu a fost pt a arata ce am(am pus pozele pt a arata de la ce plec), ci pentru a afla eventual cum pot rezolva unele probleme pe care le voi intampina, a ma ajuta in a face niste alegeri(ex intre diferite marci producatoare). Mi-a placut ce a facut baiatul acesta din Craiova si la un moment dat o sa dau de el. Stiti si voi ca se simte nevoia de a spune cuiva ca ai reusit sa avansezi cu lucrarea, sau sa te plangi ca nu reusesti altceva. Nu stiu cum o sa para asta, dar am avut la un moment dat de gand sa renunt la proiectul asta - amicul meu care urma sa faca reglajele la motor(eu nu am bujie transparenta si nu am gasit sa cumpar) a suferit un accident grav de motocicleta. Am ajuns din gresala la fata locului imediat dupa eveniment, inaintea ambulantei si politiei, si cand l-am vazut jos m-am inmuiat un pic(mai mult). Acum e in bucuresti pt operatii, sper din tot sufletul sa-si revina. Deci probleme apar.

 

cred ca am luat-o pe aratura sunt foarte obosit. noapte buna :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru aprecieri baieti:)

 

in weekend ma apuc sa modific farul, asta este ce-l de-al doile, o sa il montez langa lupa asta pe care o am acum

post-54788-0-93045800-1342716935_thumb.jpg

 

kar_ile ti-am dat add pe mess, dar nu te-am vazut online, probabi nu ne sincronizam noi:)

 

id okrahs222

tel 0752177837

 

 

post-54788-0-78145400-1342717018_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...