Sari la conținut

accident mortal centura de est Ploiesti


pstefan
 Share

Postări Recomandate

masinile ne omoara, combinele agricole ne omoara, nisipul din curba ne omoara, cainii vagabonzi ne musca, ploaia si frigul ne omoara, acuma si vantul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masinile ne omoara, combinele agricole ne omoara, nisipul din curba ne omoara, cainii vagabonzi ne musca, ploaia si frigul ne omoara, acuma si vantul...

 

Nu uita prostia (a noastra, ma refer).:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri chiar a fost o mini-furtuna la Ploiesti,batea vantul tare iar pomii si acoperisurile la magaziile vecinilor faceau urat(stau la tara,la vreo 10 km de Ploiesti) deci e posibil ca vantul sa-l fi dezechilibrat pe biker. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat! Sa se odihneasca in pace!

Si eu cu frate-miu si un prieten am fost pe ieri pe Cheia la plimbare si chiar am admirat grupul de 4 diavel si un monster. Dar de intors, am venit pe la Bran-Targoviste, unde n-a fost vant, dar in schimb ne-a plouat bine de tot.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte! pfff trist....:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose: Dumnezeu sa il ierte si sa se odihneasca in pace. este trist, foarte trist... nici nu vreau sa ma gandesc ce simte familia si cei care au fost de fata cand s-a intamplat totul. Condoleante. :rose:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles nu este deloc vorba de vant, desi era vreme rea si carosabilul umed in momentul accidentului. Viteza era in limitele legale insa ceva l-a facut sa piarda controlul Diavelului, posibil starea carosabilului si apoi sa ajunga pe contrasens sub remorca unui camion care circula regulamentar din sens opus. Sofeul se pare ca a facut tot posibilul sa il evite (a intrat in sant). Asta-i viata, uneori nu paraseste complet norocul, de-ar face-o doar cand jucam table...

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez un coleg ducatist:

 

salut,

din pacate in iesirea de astazi s-a intamplat un eveniment nefericit, un accident mortal al unui ducatist. motociclistul a venit miercurea trecuta la academie cu un diavelul negru.

 

accidentul s-a petrecut in urma unei depasiri pe centura de est a ploiestiului, ducatistul a intrat in voblaj (pe jos era ud si drumul destul de denivelat) si nu a reusit sa redreseze motorul, urmand impactul pe contrasens cu un camion.

impactul a fost violent, decesul a fost constatat in 4-5 minute.

 

din respect pentru colegul decedat si pentru familia indurerata v-as ruga sa nu mai discutam pe forum despre acest subiect. va multumesc frumos.

 

Condoleante familiei,

Dumnezeu sa-l ierte,

 

PS: de acum inainte pentru fiecare iesire, cu incepatori sau cu motociclisti cu experienta o sa stam 10 minute inainte de plecare pentru a reaminti regulile si recomandarile pentru drum.

 

Cred/sper că topicul se poate închide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind i-l omoara un conservar facem 100pagini, cind moare pe mina lui, hai sa inchidem topicul. La amaritul cu camionul care s-a dus in sant, se gindeste cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind i-l omoara un conservar facem 100pagini, cind moare pe mina lui, hai sa inchidem topicul. La amaritul cu camionul care s-a dus in sant, se gindeste cineva?

nu fi rau. era plimbare, nu baieteala cu vitezanele. din ce stiu se mergea legal. au fost 3 sau 4 diavel-uri si parca niste monstere. este poza mai in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta asta vine cu amortizor de ghidon din fabrica?

Dumnezeu sa-l ierte

Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati sa investiti in voi si in siguranta voastra pe motocicleta cursuri de pilotaj,cauciucuri,frane,amortizor de ghidon!singura motocicleta avuta fara amortizor de ghidon a fost o honda 929,dupa cumparare next day mi-am luat amortizor de ghidon,am permis din 2007 si pana in prezent multumesc Lui Dumnezeu nu stiu ce inseamna sa-ti intre motocicleta in voblaj

eu sunt din zona ,trec zilnic pe acolo dar nu pot sa-mi imaginez unde a avut loc nenorocirea asta,pe soseaua aceea de duce spre Manastirea Ghighiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...