Sari la conținut

PROGRAM INTRUNIRI MOTO 2012 CALENDAR UCMR - comentarii


JustMe_DF
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doar una singura pe Moldova ? :(

 

În program sunt trecute două: Gura Humorului și Iași dar cu siguranță vor mai fi. Cu timpul se vor anunța.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Sincer nu stiu care sunt interesele pe aici.. sau ce culori politice aveti fiecare... dar vad ca in fiecare an cei de la Free Bikers Hunedoara sunt scosi pe tusa. Tin sa va anunt ca cele mai frumoase intruniri le-am trait la Hunedoara.. iar cei care vor sa ma contrazica , o sa-i invit cu placere la intrunirea Free Bikers Hunedoara.

P.S. Achime sper ca nu ne lasi balta .. si sper ca mai dam o lectie de cum ar trebui sa arate un club moto in romanica noastra.. plina de ..."influente"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu care sunt interesele pe aici.. sau ce culori politice aveti fiecare... dar vad ca in fiecare an cei de la Free Bikers Hunedoara sunt scosi pe tusa. Tin sa va anunt ca cele mai frumoase intruniri le-am trait la Hunedoara.. iar cei care vor sa ma contrazica , o sa-i invit cu placere la intrunirea Free Bikers Hunedoara.

P.S. Achime sper ca nu ne lasi balta .. si sper ca mai dam o lectie de cum ar trebui sa arate un club moto in romanica noastra.. plina de ..."influente"

 

probabil nu au participat la intalnire asftfel ca nu apar in calendar...oricum ar fi ne lamureste Achim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În program sunt trecute două: Gura Humorului și Iași dar cu siguranță vor mai fi. Cu timpul se vor anunța.

Corect ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor de aprecieri la adresa festivalului de la Hunedoara numit ,, FREE BIKER'S WEEK '' !!!

 

Noi incercam in fiecare an , sa dam tot ce putem mai bun pentru ca participantii sa se simta minunat , si sa revina cu drag la noi ..... unde sa se reintalneasca cu prieteni de peste tot , si acest lucru se datoreaza si tuturor participantilor care au dat si dau dovada de bun simt si RESPECT !!!

 

 

--- in curand vom posta si anuntul oficial despre festivalul FREE BIKERS WEEK editia 5 -

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

De ce nu aparem si noi in acel program anuntat initial de vreo 2 ani , este alta poveste , si nu dorim sa intram in polemici pentru ca nu are rost !!!

 

 

Propun ca acest calendar al intalnirilor moto , sa fie public , si oricine organizeaza un astfel de eveniment sa ia legatura cu cel care face calendarul si pe parcursul timpului , sa poata fi adaugate / afisate si alte festivaluri moto in acel CALENDAR !

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu care sunt interesele pe aici.. sau ce culori politice aveti fiecare... dar vad ca in fiecare an cei de la Free Bikers Hunedoara sunt scosi pe tusa. Tin sa va anunt ca cele mai frumoase intruniri le-am trait la Hunedoara.. iar cei care vor sa ma contrazica , o sa-i invit cu placere la intrunirea Free Bikers Hunedoara.

P.S. Achime sper ca nu ne lasi balta .. si sper ca mai dam o lectie de cum ar trebui sa arate un club moto in romanica noastra.. plina de ..."influente

 

Aprob pozitiv,Nandru e una din cele mai tari intruniri,extraordinara din toate punctele de vedere,este cate putin pt fiecare.

Iar zona e superba,nota 15 pt organizatori. :friends:

Ce nu inteleg eu si as vrea sa-mi dea cineva un raspuns e de ce in fiecare an "se intampla" de nu e inclusa in programul oficial ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

P.S. Achime sper ca nu ne lasi balta .. si sper ca mai dam o lectie de cum ar trebui sa arate un club moto in romanica noastra.. plina de ..."influente"

te sustin prietene, singura intalnire pentru care las tot, casa, serviciu, masa, femeie, ganduri de zi cu zi. Oamenii si locurile de acolo au un locusor anume din inima mea. Asteptam opiniile lui Achim care dupa cum il cunosc nu ne va lasa sa asteptam asa mult pana cand vom afla ce are de gand. Mai este inca timp pentru a pune la punct data festivalului, deci sa nu ne impacientam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA RECAPITULAM : pt 2012 pana acum

 

 

 

--- 17-19 februarie, Hațeg (organizator: Clubul Road Patrol)

 

 

--- 18-20 mai, Băile Homorod

 

 

--- 25-27 mai, Gilău - Cluj (organizator: Clubul Transilvania Bikers)

 

 

--- 1 - 3 iunie , Balotesti - Drobeta Turnu Severin ( organizator : Clubul Moto Sapiens )

 

 

--- 8-10 iunie, Mamaia (organizator: Sea Wolfs)

--- 8-10 iunie, Baraolt

 

 

--- 15-17 iunie, TimiÂşoara (organizator: Clubul Road Patrol)

--- 15-17 iunie, CătruÂşa (organizator: Clubul Flagelum Day)

 

 

--- 29-1 iulie, Hunedoara (organizator: Clubul Dark Ravens Hunedoara )

--- 29-1 iulie, Gura Humorului (organizator: Clubul North Gang Riders)

 

 

--- 6-8 iulie, Târgu Secuiesc (organizator: Clubul Free Frogs Riders)

 

 

--- 13-15 iulie, Gheorgheni organizator: Clubul Blues Riders)

--- 13-15 iulie, ReÂşița-ArÂşița Neagră (organizator: Clubul Trust MC)

 

 

--- 20-22 iulie, Pecica (organizator: Clubul Motoreador)

--- 20-22 iulie , Iasi – Motorfest 2012 -

 

 

 

--- 27-29 iulie, East European Motor Show (organizator: A.C.E.E.A.)

 

 

--- 3-5 august, PlăieÂşii de Jos (organizator: Clubul KMB Motors)

--- 3-5 august, Buzău (organizator: Clubul Mousaios)

--- 5-6 august, Covasna, PlăieÂşii de Jos (organizator: Clubul KMB Motors)

 

 

---- 10-12 august, Odorheiul Secuiesc (organizator: Clubul Daimler MC)

---- 10-12 august, Sibiu (organizator: Clubul H.O.G.)

---- 12-13 august, Odorheiu secuiesc (Daimler MC)

 

 

---- 17-19 august, IaÂşi (organizator: Clubul Trust MC)

---- 17-19 august, Frumoasa (organizator: Rebel Wolfs Miercurea Ciuc)

---- 19-21 august, Miercurea Ciuc – Frumoasa (organizator: Clubul Flagelum Day)

 

 

---- 24-26 august, Colibița (organizator: Clubul Free Runers)

 

 

---- 31-2 septembrie, ÂŞimleul Silvaniei (organizator: Clubul MMC Zalău)

 

 

---- 7-9 septembrie, Cernat (organizator: Clubul Flagelum Day)

 

Eu cred ca lista de intruniri ar trebui sa contina clubul organizator (daca este), hotelul sau motelul (daca este), dupa care localitatea si neaparat cel mai apropiat municipiu sau macar judetul. Pe mine lista de sus ma baga in ceata: de jumatate din locatii nici n-am auzit in viata mea iar din restul inca jumatate nu-mi aduc aminte unde sunt exact pentru ca sunt niste sate de care am auzit dar probabil nu am fost niciodata prin ele. De exemplu eu intamplator stiu (sau cred ca asa e) ca Pecica e pe langa Arad, dar dupa parerea mea ar fi mult mai corect sa se scrie acolo "Pecica, jud. Arad, xy km de municipiul Arad mergand pe DNz spre...". Pur si simplu nu inteleg pentru mare parte din intalniri in ce parte a tarii se organizeaza, ca apar doar niste nume obscure de sate sau cabane si atat. Si sa nu ma asteptati sa caut pe Google ce si cum, pur si simplu o sa merg direct in Bulgaria unde chiar daca intrunirea se tine intr-un sat in lista intrunirilor e trecut clubul si orasul de origine al clubului, asa ca totul e mult mai clar. Bine, si la detalii se explica si in ce sat e pensiunea, dar asta e mult mai putin important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Prahova?:unsure:

Vrem sa organizam prima intrunire STREET PATROL, probabil in iulie, probabil la Valea Doftanei.

Spun probabil deocamdata, pentru ca suntem in "discutii". Data exacta si detaliile vor fi anuntate cu cel putin doua luni inainte (in sectiunea Intalniri, evenimenta, excursii).

E o promisiune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca lista de intruniri ar trebui sa contina clubul organizator (daca este), hotelul sau motelul (daca este), dupa care localitatea si neaparat cel mai apropiat municipiu sau macar judetul. Pe mine lista de sus ma baga in ceata: de jumatate din locatii nici n-am auzit in viata mea iar din restul inca jumatate nu-mi aduc aminte unde sunt exact pentru ca sunt niste sate de care am auzit dar probabil nu am fost niciodata prin ele. De exemplu eu intamplator stiu (sau cred ca asa e) ca Pecica e pe langa Arad, dar dupa parerea mea ar fi mult mai corect sa se scrie acolo "Pecica, jud. Arad, xy km de municipiul Arad mergand pe DNz spre...". Pur si simplu nu inteleg pentru mare parte din intalniri in ce parte a tarii se organizeaza, ca apar doar niste nume obscure de sate sau cabane si atat. Si sa nu ma asteptati sa caut pe Google ce si cum, pur si simplu o sa merg direct in Bulgaria unde chiar daca intrunirea se tine intr-un sat in lista intrunirilor e trecut clubul si orasul de origine al clubului, asa ca totul e mult mai clar. Bine, si la detalii se explica si in ce sat e pensiunea, dar asta e mult mai putin important.

 

Sunt foarte sigur ca toate detaliile or sa fie date cu cateva saptamani inainte a fiecarui intruniri( ca si pana acum de fapt) de fiecare club sau organizator ale acestor intruniri printr`un topic cu detalii exacte aici pe forum sau in alta parte,ceea ce ai vazut este o lista sau un calendar informativ...parerea mea . :cheers:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu care sunt interesele pe aici.. sau ce culori politice aveti fiecare... dar vad ca in fiecare an cei de la Free Bikers Hunedoara sunt scosi pe tusa. Tin sa va anunt ca cele mai frumoase intruniri le-am trait la Hunedoara.. iar cei care vor sa ma contrazica , o sa-i invit cu placere la intrunirea Free Bikers Hunedoara.

P.S. Achime sper ca nu ne lasi balta .. si sper ca mai dam o lectie de cum ar trebui sa arate un club moto in romanica noastra.. plina de ..."influente"

 

 

cu adevar graiesti!... intrunirile organizate de Free Bikers sunt printre cele mai reusite, atat locatie superba cat si program excelent, asfalt uscat in plina iarna pt cei de acolo si multe, multe intruniri asemenea, sa venim cu placere din toate colturile tarii. Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa nu ma asteptati sa caut pe Google ce si cum, pur si simplu o sa merg direct in Bulgaria unde chiar daca intrunirea se tine intr-un sat in lista intrunirilor e trecut clubul si orasul de origine al clubului, asa ca totul e mult mai clar. Bine, si la detalii se explica si in ce sat e pensiunea, dar asta e mult mai putin important.

 

Am auzit că în Bulgaria, la întrunirile lor, găsești și lista completă a locațiilor cu longit și latit / numele pensiunilor etc pt întrunirile din România. сух асфалт.:crack:

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...