Sari la conținut

Primul Cruiser


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Vaaaiii, ce-mi vad ochii! :)

Mosule, acuma te-ai stricat. Iti dai seama ca va trebui sa-ti lasi pleata, sa-ti iei vesta de piele, sa umbli cu cutit la tine etc.. :crack:

 

S-o stapanesti sanatos! Nici eu nu-i dau mai mult de 3 luni in posesia ta. Choppareala, libertate, plete-n vant, alea-alea, o fi o treaba, nu zic, dar te-ai plictisit tu repede de chestii mult mai interesante.

Sa dai un semn cand vii in tara, sa bem o bere, povestim o poveste.

 

P.S. Macar daca era de 1800. :)

 

P.P.S. Wieviel kostet es? (am zis bine, sper :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava Gixule, chiar ma gindesc ce urmeaza (inafara de vitezana pe care o ai in plan). :cheers:

 

Urmeaza o masina, 8 ani de frig si ploi exclusiviste mi-au cam ajuns...

 

Mobra de fun, masina inlocuieste partea utilitara. :crack:

 

Vaaaiii, ce-mi vad ochii!

Mosule, acuma te-ai stricat. Iti dai seama ca va trebui sa-ti lasi pleata, sa-ti iei vesta de piele, sa umbli cu cutit la tine etc.. :crack:

 

S-o stapanesti sanatos! Nici eu nu-i dau mai mult de 3 luni in posesia ta. Choppareala, libertate, plete-n vant, alea-alea, o fi o treaba, nu zic, dar te-ai plictisit tu repede de chestii mult mai interesante.

Sa dai un semn cand vii in tara, sa bem o bere, povestim o poveste.

 

P.S. Macar daca era de 1800.

 

P.P.S. Wieviel kostet es? (am zis bine, sper )

 

Multza mosule, eu unu sper sa nu ma plictisesc atat de repede. Mi-am dorit de multi ani un cruiser, pana acum n-au fost finante.

 

Daca lucrurile merg pe acelasi fir, urmeaza alta jucarie cu motor mai are, poate chiar un HD . In iulie vin acasa iar daca nu esti in deplasare, sigur executam o bauta. :bounce:

 

A costat exact cat acelasi exemplar cu "20000" km la noi ...

 

Ca fapt divers, ieri mi-am luat o tichie pt oras si azi presat de timp, am dat o fuga pana in Offenburg, cu tichia pe cap...De la 80 in sus nu te mai intelegi cu gandurile tale, toate musculitzele , pana atunci invizibile, vor sa te pupe cu toata fiinta lor...Dar e asa de cool :crack: Si da, simti toate aromele din aer...Am trecut pe langa cateva ferme de vaci. Cu Integrala, n-as fi stiut asta niciodata...

post-11570-0-97422600-1338465010_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca fapt divers, ieri mi-am luat o tichie pt oras si azi presat de timp, am dat o fuga pana in Offenburg, cu tichia pe cap...De la 80 in sus nu te mai intelegi cu gandurile tale, toate musculitzele , pana atunci invizibile, vor sa te pupe cu toata fiinta lor...Dar e asa de cool :crack: Si da, simti toate aromele din aer...Am trecut pe langa cateva ferme de vaci. Cu Integrala, n-as fi stiut asta niciodata...

Tu n-ai mers niciodata cu casca cross, nu? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari man pt achizitie si multi kilometri fara probleme cu 'truderul :rock:

 

daca vrei tobe mai galagioase cauta un set de Cruiser Magic 2 Nasty Twins (sigur gasesti pe la tine mai ieftine), e dumniezo'-ul sunetului la intrudere, ii dau si aspect frumos :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai mers niciodata cu casca cross, nu? :P

Inca nu :))

 

felicitari man pt achizitie si multi kilometri fara probleme cu 'truderul :rock:

 

daca vrei tobe mai galagioase cauta un set de Cruiser Magic 2 Nasty Twins (sigur gasesti pe la tine mai ieftine), e dumniezo'-ul sunetului la intrudere, ii dau si aspect frumos :banana:

 

Multzam pt sfat,chiar ma intrebam ce sa-i pun ca sa se auda plin...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehee, never say never...Momentan ma bucur de ea, mai mult decat ma asteptam...

 

Ieri am profitat de timpul liber si de faptul ca am reusit sa o inmatriculez, asa ca am dat o fuga pana in Karlsruhe...La dus am mers pe autostrada iar la intors am venit pe national, traseu de o frumusete rara ce serpuieste, in mare parte, prin munti. Este exact ceea ce te-ai astepta sa fie, mai putin sunetul care inca nu este cum trebuie. Dar se rezolva...

 

Pe viraje se descurca decent pt un chopper cu 21 pe fata iar la drum lung mi-a consumat in medie cam 5...

 

Suspensiile sunt ok si atentueaza cu succes imperfectiunile drumului, evident, pana la o limita :crack:

post-11570-0-95336200-1338576645_thumb.jpg

post-11570-0-86678000-1338576817_thumb.jpg

post-11570-0-86892200-1338576870_thumb.jpg

post-11570-0-21631500-1338576953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, nu n-amortesc...Culmea. Sunt suficient de jos pozitionate incat sa mai circule si sangele :crack:

 

Nu pot sa spun ca e o pozitie touring, dar e ok. Prima suta de metri e mai grea, pana intri in ritm. :cheers:

 

Acum strang bani de tobe, cele originale se aud mult prea incet. Nu vreau sa trezesc tot cartierul, dar vreau sa profit de faptul ca e un V2.

 

Ce m-a incantat foarte tare, e faptul ca nu e o mobra complicata.Nu are Abs, nu are injectie,senzori,etc. Este practic o mobra care face exact ceea ce o mobra ar trebui sa faca, sa te plimbe fara prea multe figuri si sa te faca sa-ti placa sa te plimbi.

 

Poate fi customizata usor, costurile de intretinere sunt minime, taxele sunt minime, etc.

 

Da, te bate vantul, e ceva mai neslefuita in privinta comenzilor iar rezervorul e fix cat sa te faca sa te uiti destul de des dupa benzinarii, dar, cumva, reuseste la finalul zilei sa te faca sa revii in sa.

 

Va urma :cheers:

 

Azi am implinit 2000 km. S-au adunat km, s-au adunat si pozele.

 

72000 km and counting... :cheers:

post-11570-0-66225800-1338640373_thumb.jpg

post-11570-0-45715200-1338640407_thumb.jpg

post-11570-0-75932500-1338640455_thumb.jpg

post-11570-0-47442400-1340570435_thumb.jpg

post-11570-0-75562300-1340570525_thumb.jpg

post-11570-0-73822800-1340570668_thumb.jpg

post-11570-0-19878100-1340570792_thumb.jpg

post-11570-0-80786700-1340570821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...