Sari la conținut

Nu mai am frane


Vizitator little wayne
 Share

Postări Recomandate

Doar 100 prin targul lui bucur,nu cred

vino cu motoru' la mine (saptamana asta lucrez de noapte) si daca nu facem franele, ti l dau pe al meu sa te plimbi gratuit pana rezolvam pb.

ps. nu costa nimic reparatia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vino cu motoru' la mine (saptamana asta lucrez de noapte) si daca nu facem franele, ti l dau pe al meu sa te plimbi gratuit pana rezolvam pb.

ps. nu costa nimic reparatia!

 

uite un DOMN! fa bine si prezinta-te la el! si apoi fii si tu domn cu el! toate cele bune! (urmaream topicul din plictis, am vazut si ceva flame-uri, acum ti se ofera ajutor! primeste-l!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

vino cu motoru' la mine (saptamana asta lucrez de noapte) si daca nu facem franele, ti l dau pe al meu sa te plimbi gratuit pana rezolvam pb.

ps. nu costa nimic reparatia!

Man(doar) pentru asta propunere iti raman dator cu un bax de bere la doza

 

Eu lucrez doar in timpul zilei si am termene fixe de predare a lucrarilor pe care le iau in lucru.Nu stiu ca o sa primesc de lucru maine sau vineri

Azi am cazut in canalul unui idiot...nu avea capacul bine asezat,am picat in canal in clipa in care am pus piciorul pe capac

Acu ma doare un chisior

 

Frana spate e ok dar o blochez usor si merge taras.Ca am iesit in trafic fara frana fata,a fost un moment de teribilism.Nu as mai face asta inca o data

Sa plec de acas la 5 dimineata cand nu e trafic in capitala...nu stiu

 

uite un DOMN! fa bine si prezinta-te la el! si apoi fii si tu domn cu el! toate cele bune! (urmaream topicul din plictis, am vazut si ceva flame-uri, acum ti se ofera ajutor! primeste-l!)

Flame-urile nu m-au suparat...ironiile colegilor m-au amuzat

 

Am luat deciziile alea proaste dintr-un singur motiv.Lipsa timpului,de asta nu am acordat atentia cuvenita motoretei

Putinul meu timp liber imi e sictir sa repar/mesteresc.jobul ma chinuie fizic si psihic ca sa mai am determinare pentru altceva in afara de distractie si taiat frunza la caini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite un DOMN! fa bine si prezinta-te la el! si apoi fii si tu domn cu el! toate cele bune! (urmaream topicul din plictis, am vazut si ceva flame-uri, acum ti se ofera ajutor! primeste-l!)

Au fost multi DOMNI pe aici intr-un episod trecut, cu un transalp,si s-au lecuit de atata binefacere.... :laugh:

Nu este in discutie cazul de aici! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

ala si-a reparat motoreta gratis....io sunt mai tembel.cumpar piese sa nu arunc banii pe fereastra....adica tot aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator little wayne

e modelul carenat....din motivul asta mi-a placut ca

ca si factor fun ..prefer un maxi de 250

 

Se pare ca imi curge lichid pe la imbinarea de la un furtun

Avand pata pusa pe pompa si etrieri nu am vazut furtunul,dar nici nu am avut timp sa verific si nici nu mi-a trecut prin cap de treaba asta.Trage aer pe la furtun

 

Dupa achizitia furtunelor o sa am de vanzare o pompa de frana si o pereche de etrieri

Pastrez pompa motoretei si etrierii.Pompa si etrierii pe care i-am cumparat sh le vand la pretul de achizitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator little wayne

Mda.Am deschis topicul de 1 iunie si am treminat si testat azi pe 28-09...4 luni nu-i chiar asa rau,de regula sunt ceva mai rapid.am pierdut(doar) un sezon

 

Dincolo de incercari,testat si cumparat diverse componente ale sistemului de franare(sa spunem tot) soldate cu un esec usturator

Si nu ma refer numai la cel financiar(bine ca imi mai permit o astfel de aroganta) ci si la partea aia...sufleteasca...da pun sentiment in cea ce fac

 

Toate astea s-au sters cu buretele dupa vizita la skandal

Nici acum nu imi vine sa cred cat de lesinat,tupeist,rupt cu kur care ameninta cu bataia,e un om care se bate cu caramida in piept ca e motociclist dar incearca sa ii fraiereasca pe cei care au aceasi pasiune..pentru astfel de oameni nu am decat un semn :finger:

Mi-a trecut orice urma de regret si urmeaza sa achititionez un stander fata

 

Nu am mers mai mult de 6km cu motorul dar pot sa spun ca niciodata nu am avut frane mai bune la mobra,discurile indreptate,etrierii curatati(pentru care cerea o javra 100roni sa ii curete dupa mine),pompa,furtunele metalice si placutele carbone lorraine au transformat motoreta...si inca nu s-au asezat placutele pe discuri

 

Atat am avut chef sa aberez acum.poate mai scriu cate ceva in zilele urmatoare

Pe 9-oct expira asigurarea si maine vreau sa fac itp-ul sa o scot la plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Care a fost problema pana la urma?

intreaba-l pe skandal

 

Furtunele stok.... :bounce: acum are furtune metalice....!!! :banana:

:grinbandit: si placute carbone lorraine

 

Nu a avut niciodata frana atat de ferma

recomand furtunele metalice si placutele carbone lorraine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca esti absolutamente la furat si ar fi trebuit sa recunosti asta de mult :)

sa rezolvi o frina e treaba de dificultate medie-mica.

 

PS: oricum, ultimul tau post e inutil. forumul asta e (si) ca sa impartasesti solutiile problemelor, sa spui "m-a rezolvat Gigel" nu foloseste la nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

parerea mea e ca esti absolutamente la furat si ar fi trebuit sa recunosti asta de mult :)

sa rezolvi o frina e treaba de dificultate medie-mica.

 

PS: oricum, ultimul tau post e inutil. forumul asta e (si) ca sa impartasesti solutiile problemelor, sa spui "m-a rezolvat Gigel" nu foloseste la nimic.

Am spus eu cine m-a ajutat?

Dificultate mica/medie este atunci cand poti sa verifici toate componntele sistemului de franare,eu nu am avut sculele necesare verificari complecte a sistemului de franare.Basca ca am facut treaba asta dupa cum mi-au dansat pitici pe cerebel...totul are nu inceput,nu?

 

Problema sistemului de franare au fost fix ultimele piese pe care nu le-am incercat,discurile.De unde toata teravuta,am frana,nu mai am frana dupa juma de metru

 

bine mai e dupa ce descoperi "apa calda" ...

:D

Am un sentiment ca au am inventat ,,apa calda,, :grinbandit:

 

Cum am mai spus,am pierdut un sezon,nu-i mare scofala atunci cand tin sa rezolv lucrurile dupa cum ma taie capu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu stiu dar pe cale ,,naturala,, nu se strambau in halul ala

Fie e un vecin de scara binevoitor sau e tarfa aia de cerasel care da tracoale in jurul blocului de prin iarna

 

cert e ca de la anul o sa am in sistem de supraveghere pentru aleea unde imi tin martoagele.Nu vreau sa mai pierd un sezon dintr-un motiv oarecum stupid

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am citit topicul tau pt ca am si eu aceiasi problema pe un gsxr din 96.......jale mare fara frane. eu totusi am frana daca actionez maneta de vreo 3ori .........si da ca si tine am schimbat pompa, curatat etrieri ,pistonase si toate alea.......surpriza tot asa. in pauza asta de iarna o sa montez si eu furtune racing, vad ca asta ar fi "posibila problema".

In rest asfalt uscat si ture cat mai frumoase pana vine zapada :D

 

 

 

ps: misto senzatia cu multa frana spate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

La mine au fost discurile strambe..am schimbat degeaba componentele sistemului de franare

 

Sa explic mai pe scurt fenomenul levierului pleostit in cazul meu

 

Ambele discuri aveau deviatia destul de mare

 

moto pe loc dupa ce trageam de levier de 3-4 ori avea frane,dupa ce miscam jumatate de metru motorul discurile impingeau maxim pistonasele in etrieri dupa care prindeam partea discului ,,normala,, si trebuia sa amorsez levierul de 3-4 ori pana aveamfrana si tot asa se repeta la nesfarsit

Problema franei blocate(placute lipite de disc),se manifesta atunci cand prindea suprafata indoita a discului in etrier...la cat de strambe au fost nu stiu cum mai permitea rotii sa se invarta

 

Pe baza experientei avute cu franele,iti recomand sa verifici intai discurile.Furtunele de frana metalice nu te ajuta foarte mult pe strada...cele de pe motor daca nu sunt crapate si nu pierd lichid...nu e cazul sa le schimbi

La mine a fost un moft dupa ce am cumparat kit de reparatie pentru pompa,alta pompa si etrieri,mi-am zis sa cumpar si furtune metalice,daca tot am aruncat niste bani pe fereastra...sa imi fac si un moft

 

E adevarat ca franeaza altfel acum cu discurile indreptate,furtune metalice si placute raci

 

Calin...ii multumesc omului cre mi-a indreptat discurile si janta.Daca vreti sa indreptati discurile de frana sau janta moto ,va trimit la un tip care nu e de teapa mesterilor jepcari

Imi povestea ca mai vin mesteri moto sa indrepte discuri pentru clientii lor si platesc 60-80roni.ulterior cer clientului 200-250roni,adauga un comision extrem de nesimtit.Dar na,fraierul plateste si e multumit

 

Sa stramba jantele fata intr-un mare fel de la minunatele nostre drumuri.Anul viitor verific si spatele..m-am speriat cand am vazut dansul jantei fata fara vreo indoitura vizibila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...