Sari la conținut

accident statuie aviatorilor, motociclist mort!


iuliano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasam si noi copilu' sa sa odihneasca in pace? :scratch:

 

La 50 nu murea in cazul asta, e clar, stim cu totii ca o viteza mai mica putea duce la alt rezultat.

E lectia care o invatam (sau nu) din orice accident de genul asta. Cine mai e printre noi s-o invate

si ... cam atat. Nu cred ca incalzeste pe nimeni ca noi aratam cu degetu' taximetristu, care poate

din mai multe motive nu l-a vazut, in ciuda unei posibile incercari de asigurare ... Nici pe el nu-l

mai aratati cu degetu', ca nu-l mai ajuta cu nimic acum si nici unul din voi nu mergeti 100% legal.

A oricui o fi vina, un om a murit si unora dintre noi le pare rau pentru el.

 

Alte polemici sunt inutile pe aici si mi se par o lipsa de respect fata de cel ce

ne-a parasit si ai lui, cei ramasi in urma sa-l planga.

 

Sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator arian

Exagerati maxim si cu viteza si cu biciclisti.In primu rand biciclistii merg prin parcuri nu prin trafic

As vrea sa stiu si eu ce motociclist de aici de pe forum merge cu 50km/h ...

RIP baiatului

 

Ete ,eu merg cu 50 si nu am avut nici un accident sau macar sa fiu aproape de vreun accident ,uneori merg si cu 30 -40 in functie de trafic indiferent ca in spate claxoneaza 240 de masini sau ma injura vreun vitezan ca nu are loc de mine pe sosea.....atit timp cit avem sosele de (cuvant urat),soferi de (cuvant urat),gropi,ciini ,pisici,pensionari orbi,manelisti in bmw de ce dracu mi-as risca viata sa merg mai repede prin oras????

In cazul de fata a fost un taximetrist,putea fi un camion,o catea in calduri sau vreun canal fara capac,unde este mersul preventiv??Citesc pe forum si vad incepatori intrebind de echipamente,de motoare ,de cum sa ia curbe sau mai stiu eu ce,dupa 2-3 ani maxim aceeasi incepatori ajung din pacate pe la topicul de genul asta si primesc rip-uri,uneori ma intreb ce rost mai are forumul asta daca nimeni nu invata nimic din el?Aceleasi discutii de fiecare data de cite ori e implicat un motociclist si vreun dobitoc la volan,se cauta vina aluia de la volan cind lectia pe care trebuie sa o invatati e sa de simpla:NU MAI CIRCULATI CU VITEZA MAI MARE DECIT VA PERMITE DRUMUL PE CARE SINTETI MAI ALES IN ROMANIA!!

Nu au scris aia de prosti pe indicatoare maxim 50 sau maxim 40,in momentul cind te urci pe motor si pleci de acasa nu trebuie sa fi nici paranoic ci doar sa fi constient ca nu esti pe autobahn ci intr-un oras supra aglomerat in care trebuie sa circuli cu o viteza care iti permite oricind sa poti evita absolut orice indiferent daca asta te face mai prost in ochii celorlalti,pina la urma e mai bine sa dai cu rip decit sa primesti .Daca ti-ai luat motor puternic asta nu inseamna ca trebuie sa si mergi cu cit poate el pentru ca el poate dar nu o sa poti tu sa mai faci nimic si ajungi sa mori cu "dreptatea in brate"...la 22 de ani...ce poate sa fie mai trist de atit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potrivit informațiilor de pe forumul motociclism.ro, al celui mai serios utilizator, Tsunami, motociclistul ar fi rulat cu o viteză de 85km/h
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva. Tot aud (de la oameni responsabili) ca sa lasam judecatile, ca nu e bine sa vorbesti de rau, ca ce-a fost a fost, ca plua mea.

 

Fratilor, nu e topic de boceala. E un topic in care cu orice fel de cuvinte, si cu orice fel de judecati daca macar 1 se lasa de "sportul" asta si merge cu ea linistit, macar un parinte de beizadea din asta de 20 de ani cu k7, miar sau mai stiu eu ce racheta cu mai multi cai putere decat indicativ de inteligenta nu-i mai cumpara berbecului ce vrea el ci da search pe google dupa "accident moto" si il gaseste, atunci scopul topicului a fost atins.

 

Daca vreti sa fiti piosi si respectuosi mergeti la biserica. Aici nu e de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in rondul ala mai isi face veacul si politia cu radare sau filtre, nu este indicat deloc sa intri reising. Sunt mai sigure sicanele de la Unirea (la fantani) sau rondul Alba Iulia, daca tot vrei sa pui genunchiul musai si sa traiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP motociclistului...22 ani...ce varsta ca sa dai ortu'!!! Mai avea 43 ani pana la pensie!!!

Condoleante familiei si prietenilor apropiati!

Ete ,eu merg cu 50 si nu am avut nici un accident sau macar sa fiu aproape de vreun accident ,uneori merg si cu 30 -40 in functie de trafic indiferent ca in spate claxoneaza 240 de masini sau ma injura vreun vitezan ca nu are loc de mine pe sosea.....atit timp cit avem sosele de (cuvant urat),soferi de (cuvant urat),gropi,ciini ,pisici,pensionari orbi,manelisti in bmw de ce dracu mi-as risca viata sa merg mai repede prin oras????

In cazul de fata a fost un taximetrist,putea fi un camion,o catea in calduri sau vreun canal fara capac,unde este mersul preventiv??Citesc pe forum si vad incepatori intrebind de echipamente,de motoare ,de cum sa ia curbe sau mai stiu eu ce,dupa 2-3 ani maxim aceeasi incepatori ajung din pacate pe la topicul de genul asta si primesc rip-uri,uneori ma intreb ce rost mai are forumul asta daca nimeni nu invata nimic din el?Aceleasi discutii de fiecare data de cite ori e implicat un motociclist si vreun dobitoc la volan,se cauta vina aluia de la volan cind lectia pe care trebuie sa o invatati e sa de simpla:NU MAI CIRCULATI CU VITEZA MAI MARE DECIT VA PERMITE DRUMUL PE CARE SINTETI MAI ALES IN ROMANIA!!

Nu au scris aia de prosti pe indicatoare maxim 50 sau maxim 40,in momentul cind te urci pe motor si pleci de acasa nu trebuie sa fi nici paranoic ci doar sa fi constient ca nu esti pe autobahn ci intr-un oras supra aglomerat in care trebuie sa circuli cu o viteza care iti permite oricind sa poti evita absolut orice indiferent daca asta te face mai prost in ochii celorlalti,pina la urma e mai bine sa dai cu rip decit sa primesti .Daca ti-ai luat motor puternic asta nu inseamna ca trebuie sa si mergi cu cit poate el pentru ca el poate dar nu o sa poti tu sa mai faci nimic si ajungi sa mori cu "dreptatea in brate"...la 22 de ani...ce poate sa fie mai trist de atit?

De acord cu tine! Dar decat sa-ti iei monstru de 1100 cmc nu mai bine iti luai un scuter de 50 ?

Sa fim seriosi, toti depasim viteza legala (eu de cele mai multe ori nici nu realizez asta,cand ma uit la "ac" am deja 90). Mai platim o amenda,asta e!

Vinovat/nevinovat e...dus de-acum. Ce conteaza ce viteza avea,de ce varsta si etnie era taximetristul,etc....daca oricum nimeni nu invata nimic.

Topicurile de accidente moto zici ca-s site-uri de socializare. Tot felul de corifei care-si dau parerea lor avizata de "experti"....raman mut cand citesc polemicile...."toti aveti dreptate"!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P rose.gifrose.gifrose.gif ... incercati sa nu va mai certati,acel baiat nu se mai intoarce,incercati sa mergeti cu viteza legala pe acele portiuni de drum pentru ca,cum spunea si cineva...daca era o catea sau un caine si dadea peste el...la aceea viteza ce se intampla???Ciculati preventiv nu bagati gaz cat cere...conduceti voi moto nu ea pe voi...Asfalt uscat tuturor si cat mai putine accidente.Condoleante familiei si prietenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e motociclist care nu stie ca viteza tot mai mare iti scade exponential sansele de supravietuire si totusi asta nu opreste pe nimeni sa traga de gaz :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au dat iar la TV accidentul.

Unul din prietenii lui va fi martor, sper sa faca puscarie imputitu ala de taximetrist, fomistu dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu 2 -3 zile inainte... acelasi loc... /index.php?/topic/678755-honda-lovita-de-un-fiat/

 

mai mult creier, mai putina viteza, fisa de la spital mai lunga...dar macar e de spital nu de la subsol

fractura d-aia, cateva degete, julituri, multa bataie de cap... dar pana in August sunt inapoi pe mobra.

 

Si acum explicati-mi voi cum nu ucide viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, dar mai lasati naibii discutiile astea! Faceti naibii un topic separat, la Motociclisti in timpul liber si scuipati-va acolo, ca altceva nu stiti.

 

560598_419877211377148_1384540314_n.jpg

 

Voi inchide acest topic si daca apar informatii noi si ontopic, astept PM pentru a-l redeschide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am redeschis acest topic pentru a posta ultimile detalii, in numele celor apropiati lui care se ocupa

 

 

"

34 minutes ago

Pt cei ce doresc sa doneze orice suma pt Ene Mihai cunoscut in lumea motociclismului si nu numai, sub porecla de Grizly, o pot face si in contul ING bank RO55INGB0000999902059134 pe numele de Ghirda Catalin Rafael....voi scoate un extras de cont! multumesc tuturor! celor ce pot face asta personal, va astept sa ma sunati la 0765208018, 0724444485, 0755767227. inmormantarea va fi in Bucuresti, dar inca nu stim data exact! voi posta noutatile, in continuare pe facebook, sa va tin la curent! diseara dupa ara 22:00 ne vom strange la locul accidentului....acolo voi fi si eu si pot strange bani de la cei ce doresc sa doneze orice suma, pt ajutorarea familei! Sa nu ramanem nepasatori si sa dam si 5 lei, pt ca trebuie sa ajutam!!!! numerele mele de tel sunt 0765208018, 0724444485, 0755767227.ghirda catalin rafael.....odihneste`te in pace frate si sa iti fie tarana usoara!"

 

dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Joi e inmormantarea, care va fi in Bucuresti, la cimitirul de langa gara Filaret, langa strada Cutitul de argint! nu se stie inca ora! dar va anunt!! asta seara pe la 22:00 ne vedem in parcare Victoriei si in jur de orale 23:00 ne vedem la statuia Aviatorilor, de pe blvd kisselef!!!! voi fii acolo! cine vrea si poate sa ajute, il astept, mai bine dam 5 lei, decat sa nu dam nimic! stiu ca e vreme grea, dar daca dam 5 lei de persoana, vom strange o suma mare, pe care o vom inmana parintilor lui, pt a le fii de ajutor! va multumesc!"

 

Ca referinta de viitor, pentru cei interesati, update-urile le putem urmari pe aceasta pagina de FB:

http://www.facebook.com/sms4fun2all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...