Sari la conținut

Siriu - Cheia 29 sept


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

sa le puneti aici, incerc eu sa le urc pe un server (online) toate, adunate sa le poata lua toata lumea ! (am si eu vreo 600MB de poze si un filmuletz). Astept pana maine sa mai adun si le arhivez pt descarcat :rock: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fost o iesire frumoasa :)

 

Unul din filmulete:

 

 

Celalalte doua sunt foarte mari si nu merg incarcate pe youtube. Stiti vreun site care incarca fisiere de 3 gb? :unsure:

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o iesire frumoasa :)

 

Unul din filmulete:

 

 

Celalalte doua sunt foarte mari si nu merg incarcate pe youtube. Stiti vreun site care incarca fisiere de 3 gb? :unsure:

 

 

 

 

Am zis, impartiti pe arhive (winrar-ul de ex. are aceasta posibilitate...la orice fel de fisier - de ex. video, etc.) si puneti pe transfer. Le voi lua eu pe toate si le voi pune pe un server al meu (Le pot tine perioada de ~2 saptamani).

 

Puneti si pe youtube..daca vreti. Dar ca si arhiva de calatorie e bine sa avem totul pe calculator/mediu disk-optic (de asta ziceam sa le adun).

 

 

 

 

In final...face fiecare cum vrea. In 2 zile o sa pun aici calea catre tot ce reusesc sa adun (va fi undeva la ~5GB). Daca vreti in arhivele care le faceti puteti pune o lista cu cei care sunt prezenti in filmari/ arhiva poze facuta. Astfel fiecare din cei care vor sa ia ceva vor stii exact ce sa descarce...restul fiind optionale (in fct de spatiul fiecaruia :D ).

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca v-ati simtit bine. :)

Eu am zis ca ajungem in jur de 8-9 in Bucuresti, iar ultimii (adica eu + cativa) au ajuns in Victoriei la 9.15. Imi pare rau totusi ca ne-am ratacit si nu am ajuns pe la Mizil, dar cu atatia oameni era si greu sa nu avem aventuri. Oricum data viitoare, cel care a condus grupul acum va avea pe spate scris mare: "DON'T FOLLOW ME!" :crack:, iar conducatorul grupului de drept va avea o vesta reflectorizanta, ca sa fie mai usor de recunoscut.

 

Am vazut si clipul lui Inspektor, chiar eram curioasa cum v-ati dus voi (grupa mare, cu SS-uri :P) pe curbele alea cu drumurile late, cat o putza de Chihuahua... Ca de Niko eram sigura ca nu prea stie ca motoru' mai sta si pe verticala, nu numai pe orizontala, deh cu atata experienta pe circuit, cred si eu. :rolleyes:

Altu' ca el, era Dan cu VN-ul care a facut Cheia cu o singura mana si un singur picior (si mers tare, culmea), ca era ocupat sa ne filmeze... Si eu ii plangeam de mila ca e incepator si are un motor cam mare si greu, cand el e de fapt a fost campion la nu stiu ce curse si motocross. :crack:

Incepatorii au ramas in spate cu mine si au mers neasteptat de bine, chiar daca mai incet; nu s-au bagat aiurea, nu au fortat, nu au facut (mari) prostii... A fost destul de bine din punctul meu de vedere, pentru 53 de motoare cate am plecat, si vreo 40 si ceva cate am ramas apoi.

 

Oricum, sper sa ne mai vedem si sa mai iesim impreuna, ca mi-a placut de voi. Pana atunci ne vedem la o ciorba de hamei prin oras.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capitana noastra, nu fi rautacioasa :blbl: , nu stiu daca sunt filmari de pe Cheia pana pe Siriu, sa vezi acolo ce frumos ne-am dat. ;) . Dupa plecarea de la baraj, a venit acel drum ingust pe care nu-l cunostea nimeni, asa ca am ratacit in sir indian , cuminti si atenti. Una peste alta, a fost o plimbare foarte frumoasa, o zi minunata, oameni simpatici si eu personal m-am simtit foarte bine sa revad pe unii din voi, pe altii sa-i cunosc...Multumim pt ieseala , pt idee, pt poze si filmari...si cu mare drag sper sa ne revedem curand pe motoare sau la o bere. Nota 10 pt tine, nota 10 pt toti, nota 10 pt TOT. ;:ok:

)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh nah, nu-s rautacioasa. Eu as fi vrut sa stau in spatele vostru sa ma uit cum va dati (primele curbe ca apoi ma pierdeati pe drum :crack:). Ar fi fost un fel de MotoGp in direct, live. :laugh:

Poate data viitoare. Pana una alta, tre' sa ma asigur ca nu ramane nici unu' in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt ... probabil cea mai frumoasa experienta motociclistica pe care am avut-o pana acum. Multumesc intregului grup! ... Vin si eu cu 4 poze reprezentative ... celelalte si acestea la marime intreaga cand termin cu editatul .. putin suspans nu strica niciodata.

 

post-66628-0-86957000-1348999276_thumb.jpg

 

post-66628-0-32228900-1348999276_thumb.jpg

 

post-66628-0-77275100-1348999275_thumb.jpg

 

post-66628-0-21657500-1348999275_thumb.jpg

 

Respect!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam frumos si eu :D Beatrice. Da...e important ca fiecare sa isi "recunoasca locul" pe drum...ca altfel ...se fac greseli mari si ...mai rau...

 

Cu ajutorul campoinilor" o sa ajungem si noi sa mergem cu o mana ;)

 

 

 

 

Foarte frumos drumul ala ingust...a fost bine ca eram cam singurel si m-am calmat, l-am abordat ca un sahist" (mai cu cap, planuit la 20-40 la ora) :hurt:

 

A fost super !!

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine face la fel cu partea 1.

 

In alta ordine de idei, plimbarea a fost super tare si compania la fel. Multumim pt organizare, eu unul m-am simtit foarte bine si sper sa repetam figura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare,numar mare de "utilaje" m-am alaturat si eu cu maxiscuterul,chiar daca nu am fost in ton cu atatea motociclete.. :rusinica:

Sper ca nu am deranjat,si daca am facut-o....imi cer scuze! :friends:

Eu m-am bucurat de compania voastra! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare,numar mare de "utilaje" m-am alaturat si eu cu maxiscuterul,chiar daca nu am fost in ton cu atatea motociclete.. :rusinica:

Sper ca nu am deranjat,si daca am facut-o....imi cer scuze! :friends:

Eu m-am bucurat de compania voastra! :hug:

 

Mi-a parut bine de cunostina, te stiam deja de ani de zile dupa "povestile" de eroism in ale mecanicii motoretelor, ma bucur ca ne-am vazut si live!:cheers:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai deranjat pe nimeni. Oricum tng....tu te-ai plimbat mai mult decat noi. Ai plecat,ai venit ai mai stat cu noi si a fos bine. Te-am salutat cand ai facut stg pe DN.

Mii de multumiri tuturor. A fost o experienta de cinste. Este prima data cand merg in asa grup mare si ne-am bucurat ca a fost totul ok. Micile incidente se uita. Ne pare rau de tipul cu Harley galben pt cazatura... In rest a fost foarte frumos si dupa spuse....toti ne-am simtit bine.

 

Beatrice.....este si sotul tau deacord sa poarte acel tricou?:D Pentru noi care am fost mereu in primii 10 a fost ok,dar pt cei care au mers mai incet a fost cam tare si de acea se faceau mereu 2 grupuri.

 

Inca o data multumiri pt eforturi de organizare si pt toti cei care au mers si a facut ca toata ziua sa fie una reusita....

Speram sa ne mai vedem asa.....:06Biker: :06Biker: :06Biker: :06Biker: multi si buni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog data viitoare retineti userii si dati pm. Eu mai particip sigur. Imi pare rau ca nu am mers tot drumul.

 

 

Este o idee buna. Beatrice....pastreaza lista si data viitoare da pm

 

Nu sti ce ai ratat OKEy........pana la final

 

Cateva poze de grup

 

Inca o serie....

 

Si ultima cu noi ca sa ne tineti minte si sa ne mai luati...:D

post-68499-0-80133200-1349026200_thumb.jpg

post-68499-0-50065000-1349026237_thumb.jpg

post-68499-0-80992400-1349026274_thumb.jpg

post-68499-0-53673000-1349026297_thumb.jpg

post-68499-0-47210600-1349026502_thumb.jpg

post-68499-0-53281800-1349026522_thumb.jpg

post-68499-0-05936600-1349026542_thumb.jpg

post-68499-0-81646300-1349026560_thumb.jpg

post-68499-0-96577900-1349026576_thumb.jpg

post-68499-0-85817100-1349026589_thumb.jpg

post-68499-0-39784000-1349026605_thumb.jpg

post-68499-0-67985300-1349026625_thumb.jpg

post-68499-0-55089600-1349026820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare,numar mare de "utilaje" m-am alaturat si eu cu maxiscuterul,chiar daca nu am fost in ton cu atatea motociclete.. :rusinica:

Sper ca nu am deranjat,si daca am facut-o....imi cer scuze! :friends:

Eu m-am bucurat de compania voastra! :hug:

Ce maxiscuter, ce deranj??? Ai mers o bucata de drum in spatele meu (ZX6R rosu) si aveam impresia ca te cam tin din drum... asa ca nici nu poate fi vorba de deranj. Oricum mie mi-a facut placere compania voastra, chiar daca nu am stiut cu cine am onoarea.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar inspektoru se tine dupa el...in rest..respect pt plimbare si poze marfa..mai ales alea panoramice...imi pare rau ca nu m`am vindecat cu picioru si n`am facut rost de o scarita sa particip si eu...asta e

apropo..cumpar ansamblu scarita cu tot cu frana pt 600rr 2003

 

big up pt oamenii care stiu sa se plimbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumim mult pentru poze .

La cat efort ai depus meriti multa bere din partea noastra . Cu prima ocazie fac eu cinste.:friends:

 

P.S. Sa nu o uitam si pe Beatrice pentu ea si mai multa bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...