Sari la conținut

Siriu - Cheia 29 sept


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

M-as baga si eu,dar numai in cazul in care gasesc inca un motociclist care sa vina cu mine pana la locul de intalnire cu voi(craiova-buc).

Si bineinteles,daca vremea e accesibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ho ho..bun asa...suntem destui. Ar fi fost mult mai bine sa fi mers weekend-ul asta sambata sau duminica...pare mai faina procnoza meteo.. :rolleyes:

 

Nu ne-am mobilizat la timp si weekend-ul asta toti si-au planificat cate ceva...

Sambata asta ne limitam la iesiri spre seara, prin oras la o clatita, o saorma cu "de toate", sau pe langa Bucuresti. :grinbandit:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma bag si eu, sa vedem cum va fi vremea we viitor!

 

Oricum, recomand tura inversa, adica Cheia-Siriu, daca se vrea tura lunga prin Buzau,fie! Daca se merge Buc-Buzau-Siriu-Brasov-Cheia-Valeni-Buc se merge cam tot timpul cu capul in jos, pe cand fun-ul e mai mare atunci cand nu trebuie sa stai cu dintii in frane tot timpul, si Carbon Lorraine SBK5 sunt scumpe!:laugh:

Noi ii ziceam "bucla cu capul in jos"...pe vremuri.

 

Daca nu se vrea tura lunga prin Buzau atunci recomand Buc-Valeni-Cheia-Prejmer-Intorsura-Siriu-Cislau-Valeni-Buc.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma bag si eu, sa vedem cum va fi vremea we viitor!

 

Daca nu se vrea tura lunga prin Buzau atunci recomand Buc-Valeni-Cheia-Prejmer-Intorsura-Siriu-Cislau-Valeni-Buc.

:friends:

Bine ma razvratitilor... S-a strigat "linie"! :laugh:

 

Deci o luam pe Cheia - Siriu, da ramane sa mai vorbesc si cu baietii care n-au cont pe forum, ce traseu ar prefera.

Varianta propusa de Niko pare si cea mai scurta si mai fun (daca stii ca drumul e bun). Eu recunosc ca geografia e punctul meu "forte" si bajbai prin intuneric... :wacko:

 

Cu ocazia asta, rog moderatorii sa schimbe titlul si sa inverseze: "Cheia - Siriu 29 sept". Multumiri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ma razvratitilor... S-a strigat "linie"! :laugh:

 

Deci o luam pe Cheia - Siriu, da ramane sa mai vorbesc si cu baietii care n-au cont pe forum, ce traseu ar prefera.

Varianta propusa de Niko pare si cea mai scurta si mai fun (daca stii ca drumul e bun). Eu recunosc ca geografia e punctul meu "forte" si bajbai prin intuneric... :wacko:

 

Cu ocazia asta, rog moderatorii sa schimbe titlul si sa inverseze: "Cheia - Siriu 29 sept". Multumiri!

 

Pai....drumul de la Cislau inapoi la Valeni e o scurtatura urata care numai buna nu e, te salta de rinichi de nu te vezi!Dar e scurta. Se poate merge spre Buzau, mai sunt niste curbe pe la Magura-Viperesti care ar merita, dar apoi Buzau-Bucuresti e plictiseala majora, un fel de legat de sa si pilot automat spre casa.

 

Eu zic sa asteptam in primul rand sa vedem cum e vremea, ca daca e lapovita si 0 grade pe Cheia o sa fie fun!Si eu nu merg,evident. Ca nu am cauciucuri de iarna!:rolleyes:

 

Daca vremea e ok o luam spre Cheia, facem si Siriul si cand ajungem la baraj supunem la vot, in functie de cum se simt si participantii (cati or mai ramane pana acolo, daca nu se imprastie ca potarnichile ca deobicei)!:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ideea e ca pana la urma mergem prima data pe Cheia si apoi pe Siriu.

 

Traseul exact inca nu-l stiu pentru ca fiecare a venit cu cate o propunere si trebuie sa vrbesc si cu restul sa vad ce zic si ei.

Dar nah, o deviere mare fata de traseul pe care l-am postat initial, nu va fi. Cel tarziu luni o sa stiu sigur care este traseul si-l pun aici, in functie de ce sugestii mai au si restu'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Beatrice mama, tu pune traseul pe care vrei sa mergi, sunt sigur ba baietii te vor urma intocmai..cavaleri fiind!

Ce va trebiesc atatea planuri, ca nu plecati la Polu' Nord!

Ca sfat, daca mergeti ditai tarla o sa faceti doua zile pe drum.

Stabiliti un grup de 5/6 mobre maxim care sa mergeti in acelasi ritm si la drum.

Plecati la 8 dimineata si seara sunteti inapoi.

Drumul asta l-am facut de nenumarate ori, cel mai recent acum doua zile, prin Valeni-Cislau- Nehoiu-Intorsura-BV si retur.

Din Valeni prin Cislau drumul este jumate bun, jumate destul de rau, cum spunea si Niko.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai faceti probleme de starea drumurilor, in Prahova de exemplu sse poate circula cu orice motor pe oricare dintre ele, nu ca pe circuit dar in conditii normale. Incercati sa mergeti pe judetene, veti avea ce sa vedeti si peisaje si locuri mult mai frumoase decit pe DN, cel putin in zona noastra. Pierdeti timp cu pregatirea si pina la urma nu mai merge nimeni. Asa cum spunea si LUV doar nu plecati la Pol.

Ca sugestie: Moara Vlasiei-Jilavele-Ciorani-Fulga-Mizil-Jugureni-Minastirea Ciolanu_Magura-Siriu-Prejmer-Sacele-Cheia-Teisani-Slanic-Plopeni-Paulesti sau invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci a ramas sa ne vedem in Victoriei la ora 8, dupa care la 8.15 plecam spre Baneasa unde ne oprim la o benzinarie sa bem cafeaua; la ora 9 maxim plecam.

 

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6F

6. "cbristu"

7. "JohnyGabe" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. Mihai - Busa

10. Vali - CBR600

11. Toto - R1

12. Silkie - KLE

13. Laur - ZX9

14. Costel - EN500

 

E posibil sa mai fi uitat pe cineva... <_<

Daca mai vrea cineva sa vina, ma anuntati.

 

A, da... Se va merge relativ potolit ca-s oamenii cu nevestele in spate. :ninja:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6F

6. "cbristu"

7. "JohnyGabe" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. Mihai - Busa

10. Vali - CBR600

11. Toto - R1

12. Silkie - KLE

13. Laur - ZX9

14. Costel - EN500

15. Niko+1 - CBR1100XX (numai daca e vreme frumoasa! :rolleyes:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6F

6. "cbristu"

7. "JohnyGabe" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. Mihai - Busa

10. Vali - CBR600

11. Toto - R1

12. Silkie - KLE

13. Laur - ZX9

14. Costel - EN500

15. Niko+1 - CBR1100XX (numai daca e vreme frumoasa! :rolleyes:)

16. tzeapa - Z750 (tot in caz de vreme frumoasa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update:

 

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6F

6. "cbristu"

7. "JohnyGabe" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. Mihai - Busa

10. Vali - CBR600

11. Toto - R1

12. Silkie - KLE

13. Laur - ZX9

14. Costel - EN500

15. Niko+1 - CBR1100XX (numai daca e vreme frumoasa! :rolleyes:)

16. tzeapa - Z750 (tot in caz de vreme frumoasa)

17. Corina si Costel cu conserva

18. Marian cu trike-ul

 

Sper ca nu merg toti intr-un singur grup.

Relativ... Probabil ca baietii mai "experimentati" se vor duce inainte, iar "pensionarii" vom ramane in spate, urmand sa ne regrupam pe traseu.

Pana la urma nu vad care e problema; daca pastrezi o distanta suficient de mare si nu ai dementi in grup care sa faca pe smecherii nu are ce sa fie rau. Ultima data am mers in grup 15 motoare, un trike si 2 masini si s-a mers foarte bine, deci... Plus ca avand pasager majoritatea, nu se pot da prea tare din cauza durerilor de ficat/coaste survenite in urma vitezei prea mari. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur c-aveti loc! Doar n-om inchiria drumul! :laugh:

 

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6F

6. "cbristu"

7. "JohnyGabe" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. Mihai - Busa

10. Vali - CBR600

11. Toto - R1

12. Silkie - KLE

13. Laur - ZX9

14. Costel - EN500

15. Niko+1 - CBR1100XX (numai daca e vreme frumoasa! :rolleyes:)

16. tzeapa - Z750 (tot in caz de vreme frumoasa)

17. Corina si Costel cu conserva

18. Marian cu trike-ul

19. Stefan - 1000 rr

20. Andrei - 900 rr

P.S.: Sambata, Brasov: 26-27 de grade. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...