Sari la conținut

Soft Enduro


zigzag
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 789
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super traseu, super companie! Vreo 7 ore petrecute pe munte, din care 2-3 ore ne-am uitat la 3 masini pregatite de offroad cum se chinuiau sa treaca o mlastina de 4x4 m! Dupa 3 ore i-am lasat chinuindu-se! Data viitoare sa fii liber! Sac

» Post actualizat in 28 Aug 2015 17:39

Maine mergem pe Grohotis...asa ca, care e interesat ne vedem la 9:30 a Ploiesti, Lukoil ala de la primul rond dinspre Buc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut man, nu se poate azi ca vreau sa plec pe TF.

Dar o intrebare am totusi ca sunt umpic nelamuritȘ tu mergi cu moto din semnatura la soft enduro? Adica am asa o vaga ideie ca ce e pentru tine soft cu moto ala s-ar putea sa nu trec eu cu vaca. Asta ca sa stiu daca am vreo sansa sa vin si eu.

 

spor si distractie placuta :chop1:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnul nicon, chiar nu gasiti tovarasi de iesiri? Campulung, Toni Olaru, ceva? Curtea de Arges, Chefani? Macar de-ar fi un traseu, circuit, frecventat. Si eu ies singur dar ma duc pe circuite gen Monteoru, Galmeia, etc., pe unde mai trec si altii. Piciorul sau umarul poti sa ti le rupi oricand.... Altfel, felicitari pt balaureala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca una de astazi .

 

 

 

 

... sa raspund lui Andrei Belcic ?

Nu se merita .

Poate vreodata va avea ocazia sa vada la un traseu cam cum ma dau .


» Post actualizat in 10 Sep 2015 05:18


» Post actualizat in 10 Sep 2015 06:34

Daca aveti rabdare sa urmariti filmuletele , ve-ti constata calitatile exceptionale ale Freerider-ului . Micut , puternic si sigur pe orice traseu sau situatie creata . Trage pe ralanti si nu simte efortul la momentele de sarcina.

Sunt atat de incantat de aceasta găselniță de ultima ora a fabricantului .

In nici-un caz nu am de gand sa-l bag in vreo competiție sportiva de unde ramne numai uzura exagerata , anvelopele tocate si poate vreo mana sau picior rupt .

In perspectiva ma gandesc sa cumpar si o rasnita de KTM 300 (2T) cu care sa ma "destrăbălez "putin

Merg pe enduro de numai doi ani (si de patruzeci si...de ani de motociclism ) . \

Faptul ca ies aproape in fiecare zi la padure " tabacit" putin si in ale off road-ului , iar Freerider-ul m-a invatat la randul lui cum sa fac sa nu mai cad asa cum pateam, cu KLX-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cred ca am fost primul care l-a vazut. Scria ca era incarcat acum 20 de secunde...

Sunt destui tineri care nici pe un forestier nu ies singuri, iar atunci cand o fac, o fac cu teama... Bravo tie!

Asta e noua rasnita de KTM 300?


» Post actualizat in 20 Sep 2015 15:01

Inca una de astazi .

 

 

 

 

... sa raspund lui Andrei Belcic ?

Nu se merita .

Poate vreodata va avea ocazia sa vada la un traseu cam cum ma dau .


» Post actualizat in 10 Sep 2015 05:18


» Post actualizat in 10 Sep 2015 06:34

Daca aveti rabdare sa urmariti filmuletele , ve-ti constata calitatile exceptionale ale Freerider-ului . Micut , puternic si sigur pe orice traseu sau situatie creata . Trage pe ralanti si nu simte efortul la momentele de sarcina.

Sunt atat de incantat de aceasta găselniță de ultima ora a fabricantului .

In nici-un caz nu am de gand sa-l bag in vreo competiție sportiva de unde ramne numai uzura exagerata , anvelopele tocate si poate vreo mana sau picior rupt .

In perspectiva ma gandesc sa cumpar si o rasnita de KTM 300 (2T) cu care sa ma "destrăbălez "putin

Merg pe enduro de numai doi ani (si de patruzeci si...de ani de motociclism ) . \

Faptul ca ies aproape in fiecare zi la padure " tabacit" putin si in ale off road-ului , iar Freerider-ul m-a invatat la randul lui cum sa fac sa nu mai cad asa cum pateam, cu KLX-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluare !! Dupa o pauza de cateva luni ( toata vara ) 😁😁 timp in care m am dat cu 'vitezana'( plictisitor , stiu) ... revin in bruma toamnei !! Scot 'Capra cramponata ' din garaj ... deci : m as baga la orice ieseala de soft.enduro ..oriunde .Pentru cei ce ma stiu , platforma pt moto o am(3 buc) ...fara 'cui' la masina ..evident :))) ...moto 'circulabila' pe drumuri publice ...chef si voie buna sa fie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect!

Precizez ca sunt nou pe aici si as vrea sa caut doritori care sa poata iesi pe langa Bucuresti sau in alta parte la un soft-enduro! As vrea sa ies pentru inceput weekend-ul viitor, asta insemnad 10.10.2015-11.10.2015 (alegem o zi) pe langa Bucuresti si anume: Catelu - Manolache - Tanganu - Vadu Anei - Padurea Cernica - Branesti - Pustnicu. Traseu este usor, fiind unul de macadam, pe unde pot intra si masinile. Vremea se anunta rece, aproximativ 10/11 grade.

Daca sunt doritori ii rog sa lase aici un mesaj sau sa-mi lase un PM. Sunt interesat ca si pe viitor sa iesim impreuna. Sunt dispus sa merg si in alte zone, asta insemnand sa inchiriem o remorca (aprox 45 lei pe zi), eu neavand motorul inmatriculat. Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super! Bravo. Intrebare: la airoh-ul terminator ce ochelari ai? 100%? Ca eu am schimbat 3 perechi ( 2 ariete si 1 smith) si tot ma apasa pe nas...

Eu, cel cu casca alba, am NoLan cu ochelari de ski wed'ze, iar colegul Cristi007 are casca MeadHead cu ochelari O.neil. (Incearca niste ochelari de ski atunci pentru ca au burete dublat)

 

 

Ma bag si eu .daca iesiti saptamana viitoare.imi pun rotile de enduro si ma bag la o namoneala

 

 

Pentru cine vrea saptamana viitoare, pe sambata 17.10.2015 se anunta vreme frumoasa ( aproximativ 17-19 grade), am programat o iesire cu Cristi007 la Comana prin padure sau pe valea Argesului pana la Dunare (cel mai probabil o sa facem Comana) Asadar, cine este interesat sa anunte aici sau sa-mi lase un P.M ! Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasim noi o solutie... Daca nu faci rost de duba poate intram pe sub podul de la 1 decembrie si o luam "pe arges in gios" si de acolo vedem cum ajungem noi prin padure... Cert este ca sambata iesim!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...