Sari la conținut

propunere weekend 12/14 10/2012


vik55
 Share

Postări Recomandate

Deci, hai sa facem lista:

1. Victor - R1200RT

2. Cezar - R1200GS

3. Beatrice - ER6N

4. Alex - EN500

5. Dan si Magda - VN800

6. Budu si Geta - Shadow750

7. Hadknot - SV650

8. Dan Andrei - Thundercat

9. Mr Sam - R1200GS

 

Dupa ce ne-am despartit aseara si am mai vorbit si cu baietii care au ramas la garaj, cred ca e mai bine sa facem 2 grupuri: unii care vor merge pe autostrada fara batai de cap, si unii care vor merge spre drumul vechi spre mare, urmand sa ne intalnim undeva prin Constanta.

 

Traseul ar fi asta: Harta (multumim pentru sugestii), cu diferenta ca al doilea grupa o va lua pe drumul vechi.

 

Primul grup care se va duce pe autostrada, se va intalni cum am stabilit aseara, la OMV-ul de pe autostrada (am inteles ca pe la km40), la ora 08.30, iar al doilea grup se va intalni undeva prin Pantelimon (revin cu locatia exacta), la ora 08.00, urmand sa ne regrupam prin Agigea, Lazu, Vama, nu stiu, vorbim. :)

 

E ok asa?

Mai vrea cineva sa vina? Sau s-a razgandit cineva?:laugh:

 

Am uitat, pe autostrada viteza max va fi de 140, iar pe drumul vechi (grupul 2) viteza max undeva pe la 110-120.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. Victor - R1200RT

2. Cezar - R1200GS

3. Beatrice - ER6N

4. Alex - EN500

5. Dan si Magda - VN800

6. Budu si Geta - Shadow750

7. Hadknot - SV650

8. Dan Andrei - Thundercat

9. Mr Sam - R1200GS

10. Miha_Alex - MT03

 

Te primim. Cred ca e prima data cand vad o fata ca merge la drum lung. :)

 

Grupul pensionarilor va fi alcatuit din cioparisti si cu mine, pana acum... Ramane sa mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata .

Cred ca este cea mai buna solutie inpartirea in doua grupuri,noi cei de pe A2 putin mai lung dar mers constant si putina viteza si grupul al doilea traseu mai scurt dar mai ............avetii grija la radare !!!!!!!!

Ne putem intalni totii ,regrupa in Mangalia la benz . Petrom ?????

O zi buna .

Victor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e perfect. :bigstar:

nu-s care merg direct dalboka prin dobrich?

ce rost are sa te intorci la mangalia de la ostrov, o "tai" prin silistra dobrich

am fost acum vreo 3-4 saptamani, nici un politist, sosea de buna calitate, zambete luminoase la dobrich la shell, benzina mai ieftina

autostrada e ca dracu...

 

ia:

soseaua langa dobrich:

 

si coborarea pentru alimentare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s care merg direct dalboka prin dobrich?

ce rost are sa te intorci la mangalia de la ostrov, o "tai" prin silistra dobrich

am fost acum vreo 3-4 saptamani, nici un politist, sosea de buna calitate, zambete luminoase la dobrich la shell, benzina mai ieftina

autostrada e ca dracu...

 

ia:

soseaua langa dobrich:

 

si coborarea pentru alimentare

 

 

man

tu ce faci mergi?

 

m.ar tenta sa ma misca asa de final de an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca m-as baga si eu, dar pe varianta Dobrich, de autostrada mi-e sila..

 

 

clar fara autostrada !!!!!

 

dar trebuie sa ne interesam de cazare sa nu le incurcam la oameni treaba, si asa ne.am bagat .....peste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

tu ce faci mergi?

 

m.ar tenta sa ma misca asa de final de an

 

n-auzisi ca m-a pleznit un cascat in spate?

acum imi ling rana (superficiala) si marti am constatare la carpatica, imi atarna semnalele, :laugh:

 

as fi mers sa fi ajuns inaintea lor sa ne hranim pana vin tinerii..

acu stau si plang...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe harta nu se mai vede Veliko Tarnovo, sa inteleg ca a picat drumetia de acolo?

Da, a picat... Ramane pe data viitoare, urmatoarea saptamana cu vreme buna.

 

http://www.accuweath...-weather/287719

http://www.accuweath...d-weather/46650

Deocamdata prognozele arata cam ca mai sus, plecati si daca ploua?:D

Habar n-am, daca baietii merg, da; eu abia astept sa mai merg pe ploaie. :grinbandit:

 

nu-s care merg direct dalboka prin dobrich?

ce rost are sa te intorci la mangalia de la ostrov, o "tai" prin silistra dobrich

am fost acum vreo 3-4 saptamani, nici un politist, sosea de buna calitate, zambete luminoase la dobrich la shell, benzina mai ieftina

autostrada e ca dracu...

Prin Dobrich ne intoarcem.

Si noi evitam autostrada. Sunt 2 grupuri: cei care merg pe autostrada, si cei care merg pe drumul vechi, cu regrupare in Mangalia.

 

:crack: :crack:

Daca vrei sa transmiti ceva, foloseste cuvintele. Sunt gratis.

 

Aaa... Niko, stii ca de pe site-ul ala ne-ai aratat prognoza pe Cheia-Siriu? Cu ploaie, tunete si fulgere? Eh, cum fu? Vreme de tricou. :bounce:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar fara autostrada !!!!!

 

dar trebuie sa ne interesam de cazare sa nu le incurcam la oameni treaba, si asa ne.am bagat .....peste

 

stati la colt, vedeti ce planifica ei si voi, cu 5 minute inainte...

sincer as vrea sa vad o bataie pe forum pentru perioada de iarna

 

eu as fi venit cu conuri sa ascund motoru si sa pun conuri transversal sa-i opresc pe toti asa vreo 5 minute (pana vine politia), sa le fac poze asa nedumeriti, eventual de la kavarna la dalboka, cred c-ar fi fost gluma anului..

las'ca-mi vine o idee si pentru la anu'

 

 

Prin Dobrich ne intoarcem.

Si noi evitam autostrada. Sunt 2 grupuri: cei care merg pe autostrada, si cei care merg pe drumul vechi, cu regrupare in Mangalia.

 

dusu prin dobrich, intorsu prin shumen, razgrad, daca mergeam n-aveam vreme de stat il faceam intr-o zi. da' io-s nemancat... nu va luati dupa mine. io cand ma dau jos incepe sa-mi fie dor sa ma urc inapoi. sunt ca dracu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dusu prin dobrich, intorsu prin shumen, razgrad, daca mergeam n-aveam vreme de stat il faceam intr-o zi. da' io-s nemancat... nu va luati dupa mine. io cand ma dau jos incepe sa-mi fie dor sa ma urc inapoi. sunt ca dracu

Nu e numai dupa mine. ;)

Noi tre' sa ne oprim sa mancam.... Sa admiram... etc

Plus ca avem si oameni cu probleme de "spinari" si pasagere, e mai nasol pentru ei sa mearga fara oprire si prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aaa... Niko, stii ca de pe site-ul ala ne-ai aratat prognoza pe Cheia-Siriu? Cu ploaie, tunete si fulgere? Eh, cum fu? Vreme de tricou. :bounce:

 

PAi da,dar cu o zi sau 2 inainte de plecare s-a schimbat si a aratat exact cum a fost,adica soare. Rar m-am pacalit cu accuweather, pe 2-3 zile zice bine, pe mai mult o ia in freza.

 

Mie nu-mi place pe ploaie,nu stiu de ce zici ca vrei sa mai prinzi o ploaie. Plus ca tu parca mergi si fara manusi daca imi aduc bine aminte :nono:, o sa-ti inghete mainile si o sa faci turturi! Ah,dar poate tie iti place senzatia aia cand se strange apa pe rezervor si apoi iti ajunge...intre picioare!Priceless!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu cu pensionarii :)

Ce zic astia de ploaie vad ca e 1 ora undeva la 2-3 mm .. nu mi se pare asa de rau. Am mai mers eu pe ploaie, da cu 40-60km/h si cu morcovu in fund pana la gat embarrassed.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAi da,dar cu o zi sau 2 inainte de plecare s-a schimbat si a aratat exact cum a fost,adica soare. Rar m-am pacalit cu accuweather, pe 2-3 zile zice bine, pe mai mult o ia in freza.

 

Mie nu-mi place pe ploaie,nu stiu de ce zici ca vrei sa mai prinzi o ploaie. Plus ca tu parca mergi si fara manusi daca imi aduc bine aminte :nono:, o sa-ti inghete mainile si o sa faci turturi! Ah,dar poate tie iti place senzatia aia cand se strange apa pe rezervor si apoi iti ajunge...intre picioare!Priceless!:crack:

 

Asta cu apa se intampla cand mergeam pe ciopar... Asta era naspa. :laugh:

Acum pe naked, ultima parte care se uda e saua.

 

Manusi am vreo 3 perechi; atunci cand am plecat le aveam in geanta... :ph34r:

Nu-mi place sa fiu echipata, am ramas tot o cioparista.

 

 

1. Victor - R1200RT

2. Cezar - R1200GS

3. Beatrice - ER6N

4. Alex - EN500

5. Dan si Magda - VN800

6. Budu si Geta - Shadow750

7. Hadknot - SV650

8. Dan Andrei - Thundercat

9. Mr Sam - R1200GS

10. Miha_Alex - MT03

11. Costel - EN500

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma ne bagam si noi pe drumul vechi de sambata, cred ca o sa fie spre ultima tura pe sezonul asta ca nu stiu daca ma mai incumet cand scade sub 20 de grade

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este cel mai frumos drum si dupa parerea mea..ce v-o place autostrada sa patratiti cauciucurile..nu va inteleg?

Si da, scoici cu orez pot manca o galeata!

 

Sal.

Nu te risti Luigi la un guvide o scoicuta............... :friends:

* Dau eu palinca .

 

Vad ca nu prea se inghesuie lumea la A2 deci hai sa vedem cine vrea pe autostrada ,doar nu o sa fie eu GICA contra .......................

Pt A2 : VICTOR ........................ ...... 1 buc

CEZAR ..................................1 buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu prea se inghesuie lumea la A2 deci hai sa vedem cine vrea pe autostrada ,doar nu o sa fiu eu GICA contra .......................

Pt A2 :

 

VICTOR....................................................1buc

CEZAR......................................................1buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt A2

Florin.......................................................1buc

Editat de Mr.Sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...