Sari la conținut

Variante si propunerii pt weekend 20/21 /10 /2012 .


vik55
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in ardeal. la o cabana frumoasa langa lacul oasa. cu cazarea nu ar fi problema . restul mancare si bautura cam fiecare cat poate turna inauntru' lui.

 

sal

da si tu ceva detalii

multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horezu.............?manastirea Polovraci si parca mai era si o pestera prin zona , interesant .......................pai poate se organizeaza ceva pe ruta asta asa cam vreo 10 mobre .

Asteptam ............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekend-ul asta am avut in plan o plecare pe Cheia, cu intoarcere pe Rucar-Bran...

Din pacate nu ma pot ridica din pat de vreo 2 zile si nu cred ca o sa pot pana sambata/duminica.

Daca printr-o minune inima si plamanii mei vor incepe sa functioneze normal, incolo plec. :)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice tu vb serios ? cum adica inima si plamanii ...............? eu as vrea sa fie o gluma poate mai nesarata .....sper sa nu vb serios .

Te rog pune-te pe picioare ,uite ce frumos este afara si hai organizeaza ceva ,eu chiar apreciez incercarile tale si chiar poate reusitele tale sa organizezi cate o iesire in grup , cat despre foarte multii care comenteaza pe aici , fiecare incercare de a ne simtii bine lasa-i cu gandurile si pacatele lor ..................

Este o idee un traseu prin zona Horezu ..........o oprire pe dealul negru ,la cei mai buni micii cred eu de pe la noi ,Valcea ,Horezu ...........si mai dep . cum propunetii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice....ce ai patit? Acum 2 zile ziceai ca esti pe la cratita si ca faci una alta si chiar ai planificat o plimbare cu Laura.....si acum sa auzim ca nu esti bine.... Ce ai patit? Raceala ceva? Hai sa te faci bine poate mai prinzi o plimbare in sezonul asta prelungit. Daca nu strigi tu....nu se aduna lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horezu.............?manastirea Polovraci si parca mai era si o pestera prin zona , interesant .......................pai poate se organizeaza ceva pe ruta asta asa cam vreo 10 mobre .

Asteptam ............................

Pestera se cheama Polovragi si e in cheile Oltetului, zona pe care am vazut prin septembrie. FOARTE frumos. Drumul pana la pestera si inlcusiv in chei,(aproximativ 2 KM pana la pestera, din sat, si inca 3 pana se termina cheile) este drum de tara, neasfaltat, insa batatorit si fara santuri. Din cate am inteles drumul prin chei iese in Transilvania undeva aproape de Voineasa. Eu am mers pana unde se terminau cheile si m-am intors.

Tot in zona(~5 km) e si Pestera Muierilor. Acu' cu pesterele astea, doar sa nu aveti "noroc" sa fie inchise din cauza pregatirilor de hibernare a coloniilor de lilieci.

 

In rest un drum pana acolo merita.

 

P.S. Fa-te bine repede Beatrice !!!!!

 

Nu stiu daca am timp we asta de un drum asa lung, insa pana la Comana ba bate gandu sa fug :)

Editat de Mr.Sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica spre Giurgiu, ma bate gandul sa incerc ciorba aia de peste din port. Mi-o tot recomanda lumea..

Interesati ? (ca interesate nu E)

 

Niko as merge cu tine, raman in Giurgiu, apoi iti continui drumul, numai sa reusesc sa ma tin dupa tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica spre Giurgiu, ma bate gandul sa incerc ciorba aia de peste din port. Mi-o tot recomanda lumea..

Interesati ? (ca interesate nu E)

 

Niko as merge cu tine, raman in Giurgiu, apoi iti continui drumul, numai sa reusesc sa ma tin dupa tine :)

Daca va fi frumos e pacat sa mergem doar pana la Giurgiu. Plus ca pana la Giurgiu e...NIMIC! Adica cine poate un 300 asa de verificare,cine nu, merge cat poate mobra si hopa,ai ajuns in Giurgiu!Ma hotarasc pe sambata asa si iti dau un PM sa-ti zic ce fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite asa ma pacalesti tu pe mine...imi dai un PM si poate mergem la destinatia care vrei tu :)

Si sa fie fara santuri capcana :)))))))))))

:friends:

 

 

PS: 17-18 minute cu R1 Bucuresti - Giurgiu, testat de cineva aproape cunoscut - 299

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....numai sa reusesc sa ma tin dupa tine :)
Luam o coarda din aia de bungee, ai vazut ca pot sa o leg de cadrul ala care tine topcase-ul, si faci bungee, cand in fata, cand in spate! :crack:

 

Facem si filmuletz,il punem pe youtube sa vaza baietii...fun!

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pestera se cheama Polovragi si e in cheile Oltetului, zona pe care am vazut prin septembrie. FOARTE frumos. Drumul pana la pestera si inlcusiv in chei,(aproximativ 2 KM pana la pestera, din sat, si inca 3 pana se termina cheile) este drum de tara, neasfaltat, insa batatorit si fara santuri. Din cate am inteles drumul prin chei iese in Transilvania undeva aproape de Voineasa. Eu am mers pana unde se terminau cheile si m-am intors.

 

Iese in Ciungetu prin Cheile Latoritei. Nu tine cu mobra de strada pana in Ciungetu. Sau ma rog, se poate da ar fi chin.

 

Tot in zona(~5 km) e si Pestera Muierilor. Acu' cu pesterele astea, doar sa nu aveti "noroc" sa fie inchise din cauza pregatirilor de hibernare a coloniilor de lilieci.

 

Mai gasesti vreo doua pesteri in zona,

 

Ursilor ( o grota mare )

 

21.jpg

 

si Liliecilor ( cu o bisericuta in ea ).

 

27.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap. Am citit de ele pe un panou la Pestera Muierilor.

Insa, din pacate, nu am gasit mai multe indicatii despre cum sa ajung.

Superbe pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

 

Se tine tura catre Horezu, pentru acest uichend ?

Cand se pleaca, locul de intalnire, cine merge, detalii despre traseu, detalii despre cazare, propuneri pentru traseul de intoarcere...?

 

Multumesc anticipat pentru infoematii. Sper sa pot merge si eu cu voi.

 

Buna ziua tuturor,

 

Se tine tura catre Horezu, pentru acest uichend ?

Cand se pleaca, locul de intalnire, cine merge, detalii despre traseu, detalii despre cazare, propuneri pentru traseul de intoarcere...?

 

Multumesc anticipat pentru infoematii. Sper sa pot merge si eu cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

 

Se tine tura catre Horezu, pentru acest uichend ?

Cand se pleaca, locul de intalnire, cine merge, detalii despre traseu, detalii despre cazare, propuneri pentru traseul de intoarcere...?

 

Multumesc anticipat pentru infoematii. Sper sa pot merge si eu cu voi.

 

Buna ziua tuturor,

 

Se tine tura catre Horezu, pentru acest uichend ?

Cand se pleaca, locul de intalnire, cine merge, detalii despre traseu, detalii despre cazare, propuneri pentru traseul de intoarcere...?

 

Multumesc anticipat pentru infoematii. Sper sa pot merge si eu cu voi.

 

Deocamdata doar eu merg spre Horezu, tura de o zi cu vizitare manastiri si ce mai este prin zona.

In principiu plec maine dimineata in jur de ora 9 si ma intorc mai pe seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata doar eu merg spre Horezu, tura de o zi cu vizitare manastiri si ce mai este prin zona.

In principiu plec maine dimineata in jur de ora 9 si ma intorc mai pe seara.

 

Propun sa ne intalnim la MC Donald's Militari (cel aproape de iesirea pe autostrada), la ora 9.00

 

Eu ma gandeam sa ramanem prin zona peste noapte si sa ne intoarcem duminica. Sunt multe lucruri de vizitat. M-am interesat si de cazare...in medie cam 80-100 lei/noapte camera.

 

Voi merge cu sotia mea, Cristina. Motocicleta noastra este noua si chiar vreau sa mergem cu ea cat de mult ne mai lasa vremea...

 

La intoarcere poate incercam ori sa urcam putin spre Ranca, pe TransAlpina, ori sa mergem spre Curtea de Arges...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...