Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://cgi.ebay.com/NEW-HERO-GOPRO-LCD-BAC...=item27b87fd4e8

 

~320ron cu tot cu transport pana in Ro vs. 380ron...intr-o luna vor fi preturi si mai mici pe ebay cand vor fi mai multi vanzatori si vor face concurenta intre ei.

Si la acest display diferenta nu este asa mare cat este la camera (900-1000ron pe ebay vs. 1500ron in magazinele din Bucuresti).Pe scurt, sunt foarte nemultumit de adaosurile practicate de magazinele mai mici de la noi unde totul se bazeaza pe cantitate mica vanduta si adaos mare, de reduceri sau epuizari de stock nu mai vorbesc- ma refer aici la modul general nu legat de gopro neaparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.com/NEW-HERO-GOPRO-LCD-BAC...=item27b87fd4e8

 

~320ron cu tot cu transport pana in Ro vs. 380ron...intr-o luna vor fi preturi si mai mici pe ebay cand vor fi mai multi vanzatori si vor face concurenta intre ei.

Si la acest display diferenta nu este asa mare cat este la camera (900-1000ron pe ebay vs. 1500ron in magazinele din Bucuresti).Pe scurt, sunt foarte nemultumit de adaosurile practicate de magazinele mai mici de la noi unde totul se bazeaza pe cantitate mica vanduta si adaos mare, de reduceri sau epuizari de stock nu mai vorbesc- ma refer aici la modul general nu legat de gopro neaparat

 

ma acuma imi dau seama cat de destepti au fost astia cu go pro'u lor...sunt ferm convins ca toate accesorile astea aparute ei le aveau pe banda de productie inca de cand au facut camera doar ca nu ar fi cumparat nimeni camera cu 500 de dulai :D in schimb acuma o sa fie o mega vanzare a lcd'ului..ce le merge mintea la altii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.com/NEW-HERO-GOPRO-LCD-BAC...=item27b87fd4e8

 

~320ron cu tot cu transport pana in Ro vs. 380ron...intr-o luna vor fi preturi si mai mici pe ebay cand vor fi mai multi vanzatori si vor face concurenta intre ei.

Si la acest display diferenta nu este asa mare cat este la camera (900-1000ron pe ebay vs. 1500ron in magazinele din Bucuresti).Pe scurt, sunt foarte nemultumit de adaosurile practicate de magazinele mai mici de la noi unde totul se bazeaza pe cantitate mica vanduta si adaos mare, de reduceri sau epuizari de stock nu mai vorbesc- ma refer aici la modul general nu legat de gopro neaparat

 

ma acuma imi dau seama cat de destepti au fost astia cu go pro'u lor...sunt ferm convins ca toate accesorile astea aparute ei le aveau pe banda de productie inca de cand au facut camera doar ca nu ar fi cumparat nimeni camera cu 500 de dulai :D in schimb acuma o sa fie o mega vanzare a lcd'ului..ce le merge mintea la altii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma acuma imi dau seama cat de destepti au fost astia cu go pro'u lor...sunt ferm convins ca toate accesorile astea aparute ei le aveau pe banda de productie inca de cand au facut camera doar ca nu ar fi cumparat nimeni camera cu 500 de dulai :D in schimb acuma o sa fie o mega vanzare a lcd'ului..ce le merge mintea la altii ;)

logic, altfel cum de ar fi stiut ei ca trebuie sa lase un port acolo frumos in spate.castig divizat pe perioada mare de timp :D

nu mi se pare ceva anormal, chiar e o strategie de marketing buna + ca ei au o groaza de accesorii de vanzare, de la pliculetele alea antiumezeala pana la carcasa cu gauri pt mufe,etc.E meritul lor insa ce ma deranjeaza pe mine e castigul celor cu magazine din ro care merg pe principiul japca...

Si faza cea mai tare, la o achizitie de 380 ron de pe site-ul ala primesti puncte in valoare de 3,8 lei, pe mine clar m-a motivat sa cumpar de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

logic, altfel cum de ar fi stiut ei ca trebuie sa lase un port acolo frumos in spate.castig divizat pe perioada mare de timp :D

nu mi se pare ceva anormal, chiar e o strategie de marketing buna + ca ei au o groaza de accesorii de vanzare, de la pliculetele alea antiumezeala pana la carcasa cu gauri pt mufe,etc.E meritul lor insa ce ma deranjeaza pe mine e castigul celor cu magazine din ro care merg pe principiul japca...

Si faza cea mai tare, la o achizitie de 380 ron de pe site-ul ala primesti puncte in valoare de 3,8 lei, pe mine clar m-a motivat sa cumpar de acolo

 

totul merge in ro pe principiul japca..ca,cumperi masina,motor,avion,camera etc. toate au adaos mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma acuma imi dau seama cat de destepti au fost astia cu go pro'u lor...sunt ferm convins ca toate accesorile astea aparute ei le aveau pe banda de productie inca de cand au facut camera doar ca nu ar fi cumparat nimeni camera cu 500 de dulai :D in schimb acuma o sa fie o mega vanzare a lcd'ului..ce le merge mintea la altii ;)

De cand au lansat HD-ul, au anuntat ca "v-a aparea" un LCD, un battery pack etc pt conectare prin portul ala dedicat. Numai ca le prezentau in stare "beta", ca in poza de mai jos :D

Era vorba la un moment dat si de o telecomanda, un microfon wireless etc. Chestii pe care lafel, cred ca le vor lansa la un moment dat in viitor.

post-40715-1296892850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu un test pe Dn1,cu utilitara de iarna acum,cam plictisitor la viteza mica si culori palide de iarna,urmeaza si cu motorul,oricum prinderea cu ventuza este foarte profi,R4(960P) mii se pare si mie cea mai buna rezolutie(10x Bogdan),are cel mai cuprinzator unghi(mai ales vertical).

:)

PS:astept si eu LCD-ul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu un test pe Dn1,cu utilitara de iarna acum,cam plictisitor la viteza mica si culori palide de iarna,urmeaza si cu motorul,oricum prinderea cu ventuza este foarte profi,R4(960P) mii se pare si mie cea mai buna rezolutie(10x Bogdan),are cel mai cuprinzator unghi(mai ales vertical).

:)

PS:astept si eu LCD-ul :)

Zici ca ma uit pe geam la tine cum conduci :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa deci tu esti bossu care le-a taiat din salarii dupaia ii saluti :) glumeam

Munceau benevol...din consideratii apreciative...fanii... :)

 

On topic:am filmat ceva cu GoPro,la rezolutie maxima, static de iarna,destul de interesant totusi:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari, ceva pareri despre Drift Hd170, a testat cineva? plus fata de Gopro:telecomanda,ecran color.

http://driftinnovation.com/hd170-action-camera/

Pt ca am vazut ca tot mai multi pun intrebarea asta si pt ca m-am jucat cu amandoua, incerc sa fac un rezumat cu plusurile fiecareia in fata celeilalte :bigstar:

 

+ Hero HD

Subacvatica pana la 60m, Shock proof, protectie mult mai buna a camerei in orice conditii

Mai compacta

Sisteme mai multe de prindere

Mai multe posibilitati de pozitionare

Carcasa care se poate schimba in caz ca o busesti, sau poti schimba doar lentilele in caz ca le-ai zgariat

Autonomia ceva mai mare a bateriei

Definitie ceva mai buna a imaginii si culori mai "calde" (senzor fizic mai mare)

Comportament mai bun in conditii de vibratii

Fotografiere time lapse

 

 

+Drift HD170

Ecran integrat (la Hero il iei separat)

Telecomanda

Posibilitatea compensarii expunerii +/-2Ev

Posibilitate microfon extern

Meniu mai "atractiv"

 

 

post-40715-1297934789_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine ma ajuta si pe mine cu un program de editare video ? din ce am inteles cel mai recomandat ar fi Adobe Premiere (am instalat varianta Elements 9 insa din pacate nu am gasit o licenta functionala).Voi in ce editati ? (nu ma intereseaza ceva profi super complicat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zice si Tytus, pachetul AVS mi se pare cea mai buna alegere ca raport functii/rapiditate/usurinta in utilizare.

 

In alta ordine de idei, cei de la GoPro tocmai au anuntat si extensia de acumulator Battery BacPac care va permite o filmare continua de pana la 5 ore (cam un card de 32 GB cu aproximatie) :blink: Mai e misto la asta ca poti si incarca acumulatorul suplimentar independent de camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare pentru cei care au folosit camerele Go Pro Hero HD.

Diferenta intre o camera GoPro Hero HD 960 si o camera Go Pro Hero HD 1080 este de peste 300 de lei. Care este diferenta de calitate dintre cele doua camere? Pe fisele lor am vazut ca GoPro Hero HD 960 filmeaza cu 1280 x 960 pixeli iar cealalta cu 1920 Ă 1080 pixeli. Este chiar asa mare diferenta de calitate de imagine intre cele doua camere? Voi cei care aveti Go Pro le folositi la calitate maxima sau la una intermediara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta nu consta strict in calitate, ci in rezolutie, asa cum ai observat si tu. Daca o sa te uiti la filmari pe un monitor de 17"-19", atunci amandoua vor arata la fel dpdv calitativ. Dar daca vrei sa le vezi pe monitor 22-24" sau pe o plasma full HD... atunci da, incepi sa sesizezi diferenta de rezolutie. Eu unul filmez insa cel mai adesea in 960p, pt ca acolo am cel mai mare unghi de cuprindere. Dar sunt si situatii cand filmez la rezolutia maxima...

Dar cel mai mare avantaj al versiunii Full HD este portul din spate (pe care 960 nu il are) care permite atasarea LCD-ului, battery packului si ce alte accesorii vor scoate cei de la GoPro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...