Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Eu sunt chiar impresionat de calitatea acestei camere. Nu ma asteptam sa filmeze atat de bine, chiar daca nu are stabilizator de imagine si chiar daca in lumina mai slaba poate calitatea nu mai este atat de buna. Dar daca se poate cumpara cu 100Ron, din punctul meu de vedere, merita banii. Eu am vazut-o AICI, dar la aproape 500Ron, asa ca nici nu am luat-o in calcul!

 

Poti sa o bagi in casca chiar langa ochiul stang (unde o tin eu) sau cel drept spre balamaua vizierei si sta super si nici nu trepideaza si nici nu vajaie de la vant dar se aude motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti sa o bagi in casca chiar langa ochiul stang (unde o tin eu) sau cel drept spre balamaua vizierei si sta super si nici nu trepideaza si nici nu vajaie de la vant dar se aude motorul.

Am comandat si eu una (MD80). 85 Ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt chiar impresionat de calitatea acestei camere. Nu ma asteptam sa filmeze atat de bine, chiar daca nu are stabilizator de imagine si chiar daca in lumina mai slaba poate calitatea u mai este atat de buna. Dar daca se poate cumpara cu 100Ron, din punctul meu de vedere, merita banii. Eu am vazut-o AICI, dar la aproape 500Ron, asa ca nici nu am luat-o in calcul!

Faci o mica greseala, pe actioncamera.ro este o camera produsa de veho-uk si de aceea este mai scumpa. In concluzie.... Vorbesti de doua camere diferite de la producatori diferiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca a aparut/se poate cumpara Drift Innovation HD170 in Romania?

 

 

Faci o mica greseala, pe actioncamera.ro este o camera produsa de veho-uk si de aceea este mai scumpa. In concluzie.... Vorbesti de doua camere diferite de la producatori diferiti.

 

Daca tot ati ajuns pe-aci, ati fi putut sa-mi raspundeti si mie la intrebare, pentru ca la mesajul trimis de pe site nu ati binevoit.

Deci, reformulez: aveti pe stoc sau se poate aduce in Ro Drift Innovation HD170?

 

Multam!

 

Referinte:

 

http://www.comunicatemedia.ro/Action_Camer...ta_ic37762.html

http://www.actioncamera.ro/categorii/4/Dri...tion/index.html

http://www.actioncamera.ro/produs/106/HD17...on/detalii.html

 

 

Cum e pana la urma? "In stoc la inceputul lunii August" sau "In curand"? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci o mica greseala, pe actioncamera.ro este o camera produsa de veho-uk si de aceea este mai scumpa. In concluzie.... Vorbesti de doua camere diferite de la producatori diferiti.

O fi greseala, dar e mica cum spui tu. Cei de la Veho - UK, nu produc camere. Si ei ca si multi altii, le fac in China, comanda o anumita cantitate si cer producatorului sa puna brand-ul lor pe camera. Si lucrurile de genul asta nu se intampla doar in cazul firmelor mici gen Veho ci chiar si la firme mai mari. Imi aduc aminte ca prin 2003, am gasit o camera foto Jenoptik pe care am vrut sa o cumpar. Studiind pe net am gasit una identica (si din punct de vedere a caracteristicilor tehnice) ce se numea Medion, apoi am gasit alta Skanhex si culmea toate acestea erau identice cu alta Ricoh. Toate erau facute in China de catre SKANHEX TECHNOLOGY INC. ce produceau pentru firma germana Jenoptik destul de cunoscuta in domeniul opticii, pentru retailer-ul german Lidl (brand-ul Medion) si culmea si pentru marea companie Ricoh.

Daca mergi pe alibaba.com o sa gasesti camera celor de la Veho la mai multi comercianti asiatici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In sfarsit, update de firmware pentru GoPro HD ! :lol:

http://www.f64.ro/news/Update_Firmware_v02...ro_Hero_HD.html

Mesaj completat

 

Aveti idee de unde s-ar putea cumpara de pe la noi un display LCD/TFT de 2-4" la un pret decent, cu intrare video, pentru a-l putea baga in buzunarul de la tankbag conectat la Hero pt a putea folosi noua functie de Live View ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, update de firmware pentru GoPro HD ! :lol:

http://www.f64.ro/news/Update_Firmware_v02...ro_Hero_HD.html

Mesaj completat

 

Aveti idee de unde s-ar putea cumpara de pe la noi un display LCD/TFT de 2-4" la un pret decent, cu intrare video, pentru a-l putea baga in buzunarul de la tankbag conectat la Hero pt a putea folosi noua functie de Live View ?

 

daca gasesti anunta-ma si pe moa :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta anunt :hurt:

Pana acum am gasit asa ceva http://www.ultramaster.ro/electra-monitor-...semiduplex.html , le-am trimis baietilor de acolo un mail in care ii intrebam daca au intrare video pe chestia aia si daca se poate alimenta cu baterii sau 12v, dar inca nici un semn de la ei...

 

In alta ordine de idei, vad ca baietii de la GoPro au scos si o versiune mai ieftina a modelului HD - Hero 960. Practic au scos de pe ea portul de accesorii, filmarea la 1080p lasand maxim 960p si posibilitatea de filmare la 60fps, reducand pretul aproape la jumate. Pe la noi estimez ca o sa fie 900-1000 lei. Tentant zic eu pt cei care doresc o camera HD la un pret ceva mai scazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu, in afara de r4 si r5 n-am folosit alte rezolutii pana acum :moron: Dar o sa incerc cu prima ocazie. Oricum, e ciudat. Logic ar fi, daca ai un card mai lent, sa sacadeze in rezolutiile mari. Incearca totusi si cu un alt card, vezi daca mai face.

 

daca gasesti anunta-ma si pe moa

Am vazut in seara asta in Real un TV portabil de vreo 5" cu intrare video, 450 lei. Cred totusi ca e mai rentabil sa astept cateva luni pana scot ei LCD-ul dedicat.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu interesat de o camera HD sh (fie ca e GoPro sau alta firma),cam pe la ce preturi sa ma astept la o astfel de camera la mana a2-a? sa zicem de ex de Go Pro Hero HD.Eventual daca vinde cineva...sunt interesat

http://www.actioncamera.ro/produs/106/HD17...on/detalii.html si e 9 -9

Mesaj completat

Stie careva daca a aparut/se poate cumpara Drift Innovation HD170 in Romania?

http://www.actioncamera.ro/produs/106/HD17...on/detalii.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data la care am intrebat, nu era pe stoc, dar am fost informat pe PM cand a fost cazul. :moron:

Din pacate, camera video trece pe locul doi la prioritati de achizitie, pentru ca mi s-a bulit camera foto si trebe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, update de firmware pentru GoPro HD ! :moron:

http://www.f64.ro/news/Update_Firmware_v02...ro_Hero_HD.html

Mesaj completat

 

Aveti idee de unde s-ar putea cumpara de pe la noi un display LCD/TFT de 2-4" la un pret decent, cu intrare video, pentru a-l putea baga in buzunarul de la tankbag conectat la Hero pt a putea folosi noua functie de Live View ?

 

 

mamaaaaaaaaaaaaaa ce va mai complicati

 

uite solutia adevarata

 

............profi sa spunem cu telecomanda si rez la apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaaaaaaaaaaa ce va mai complicati

 

uite solutia adevarata

 

............profi sa spunem cu telecomanda si rez la apa

Bre, ie prea scumpa pentru ce stie sa faca. Mai bine un Drift HD (daca e sa ma iau dupa specificatii), chiar asa butucanoasa cum e ea. Parerea mea. :moron:

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaaaaaaaaaaa ce va mai complicati

 

uite solutia adevarata

 

............profi sa spunem cu telecomanda si rez la apa

O stiu, m-am jucat cu una, este foarte misto, dar pretul o face sa intre in gama aplicatiilor profi. Pentru un amator care vrea doar niste amintiri si nici nu isi bate capul cu stiu eu ce editari pentru a realiza montaje complexe and stuff, nu prea merita investitia.

Ca sa nu mai zic ca prefer de 1000 de ori ultra wide-ul oferit de gopro decat unghiul standard de cuprindere oferit de celelalte :cheers:

 

Un filmulet facut de curand, cu camera prinsa cu harnasamentul pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O stiu, m-am jucat cu una, este foarte misto, dar pretul o face sa intre in gama aplicatiilor profi. Pentru un amator care vrea doar niste amintiri si nici nu isi bate capul cu stiu eu ce editari pentru a realiza montaje complexe and stuff, nu prea merita investitia.

Ca sa nu mai zic ca prefer de 1000 de ori ultra wide-ul oferit de gopro decat unghiul standard de cuprindere oferit de celelalte :P

 

Un filmulet facut de curand, cu camera prinsa cu harnasamentul pe mine.

 

Bre, mi-ai promis filmulete mai multe cu sv-ul 650 :cheers: dar ai zis ca dureaza mult editarea si nu prea ai timp/chef de asta . Acu vad ca ai trecut la 1000, e timpul pentru filmulete muuulteee :huh: Pai... am dat degeaba subscribe pe youtube? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu interesat de o camera HD sh (fie ca e GoPro sau alta firma),cam pe la ce preturi sa ma astept la o astfel de camera la mana a2-a? sa zicem de ex de Go Pro Hero HD.Eventual daca vinde cineva...sunt interesat
cred ca o sa vand go pro'u dupa concediu...l-am folosit de 3 ori,nu prea are rost sa o mai tin dupa concediu'.daca ii careva interesat sa ma contacteze pe pm.pretul 1200 ron,camera are toate accesorile,nu prezinta zgarieturi,abia am folosit-o asta e si motivu' vanzarii

...daca nu s-a razgandit Todea dupa concediu. :laugh:

 

Btw, Todea, cred ca ti-am vazut motorul la Sibiu, hillclimbing. Frumoasa foc! :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, update de firmware pentru GoPro HD ! :laugh:

http://www.f64.ro/news/Update_Firmware_v02...ro_Hero_HD.html

pfoa de cand asteptam asta.

mi s-a luat sa stau cate 3-4 ore sa invart toate filmarile.

a testat cineva cum merge chestia cu filmatul intors? e o noua optiune in meniu ? (eu nu am aici camera sa testez :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...