Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

apropo de ce ziceam sa ne intalnim posesorii de camere moto la un colaj

 

eu am postat asta ".." pe topicul gastii noastre, care crede ca poate veni e bine-venit

 

" care e interesat de o medie plimbare in weekendul viitor 18/19, ca urmeaza udatura mare pana pe mij saptm viitoare

propuneri ar fii multe, dar lasam preferintele si majoritatea sa decida

 

deci,

-pe 18/19.06.2011 propun o plimbare pt titanisti & friends

-restul detaliilor raman la latitudinea nostra "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

un test cu o camera creative vado hd montata in casca http://vimeo.com/25048584

 

 

Imi place cum inregistreaza camera asta. De asemenea, excelenta pozitionarea camerei in casca.

Ce sistem de fixare ai folosit?

 

Muzica cine o asigura? :D

 

PS: Ai grija la radare. Misuna pe portiunea aia de drum... ;)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

asta daca nu iti iei un cap foto 3D sau o ventuza de la contour

 

contour gps la altitudine

 

 

sus sus sus la MUNTE sus

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rHXMOWxOgNA

 

 

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Din ce vad, atasata de casca are un mare handicap, tremura imaginea destul de rau in ritmul in care te tot uiti de colo colo, este destul de obositor de urmarit imaginea.

Prinde-o fix de mobra si cred ca se va vedea mai bine, chiar daca nu ai aceeasi deschidere ca la casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din ce vad, atasata de casca are un mare handicap, tremura imaginea destul de rau in ritmul in care te tot uiti de colo colo, este destul de obositor de urmarit imaginea.

Prinde-o fix de mobra si cred ca se va vedea mai bine, chiar daca nu ai aceeasi deschidere ca la casca.

 

 

man uiti 2 lucruri foarte imp

1 calaresc un bozer care VIBREAZA

2 calitatea drumului, nu e pista .... e un drum de munte cu crapaturi si div denivelari

 

iar inaltimea de montaj pe cadru nu asigura o imagine de ansamblu

 

http://www.youtube.com/watch?v=NXBae_cFdeI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ContourHD inca isi face treaba bine pana cand se desprinde de pe casca adezivul 3M :) Noroc ca era asigurata cu un fir. Emotii mari am avut cand simteam lovituri in casca si nu stiam ce ma loveste :blink:

Nasol moment... Nu stiu ce tip de adeziv folosesc cei de la Contour, stiu doar ca atunci cand mi-am schimbat casca, mi-a luat cam o ora sa dezlipesc de pe ea prinderea de la gopro :laugh: Dupa asta am si renuntat sa o mai asigur cu fire and stuff.

 

Din ce vad, atasata de casca are un mare handicap, tremura imaginea destul de rau in ritmul in care te tot uiti de colo colo, este destul de obositor de urmarit imaginea.

Prinde-o fix de mobra si cred ca se va vedea mai bine, chiar daca nu ai aceeasi deschidere ca la casca.

Mie nu imi pare sa iasa tremurata or something de pe casca. Singurul inconvenient ar fi ca peste 100-120 kmph incepi sa simti ca iti trage vantul de casca din cauza camerei. Nu foarte tare, dar se simte :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In septembrie va iesi noua camera de la Drift, care-i suuuper misto. Este cu 25% mai mica decat HD170, face poze la 9Mp si printre altele are meniu in limba romana. Nu e o chestie importanta (meniul in romana) dar denota respectul producatorului pentru o piata :)

226035_232408010129353_103681356335353_596888_2897707_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In septembrie va iesi noua camera de la Drift, care-i suuuper misto. Este cu 25% mai mica decat HD170, face poze la 9Mp si printre altele are meniu in limba romana. Nu e o chestie importanta (meniul in romana) dar denota respectul producatorului pentru o piata :)

226035_232408010129353_103681356335353_596888_2897707_n.jpg

 

Meniu în limba română am Âşi la Stealth (după ultimul upgrade de soft).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In septembrie va iesi noua camera de la Drift, care-i suuuper misto. Este cu 25% mai mica decat HD170, face poze la 9Mp si printre altele are meniu in limba romana. Nu e o chestie importanta (meniul in romana) dar denota respectul producatorului pentru o piata :)

Dar deja este septembrie, nu a aparut inca? Sunt interesant si eu de aceasta camera, si in mod special de calitatea pozelor facute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de Drift cand va scoate noul model, dar am vazut ca cei de la Contour au venit cu Contour+ http://contour.com/products/contour-plus

Pare destul de mistocuta. Imi place mai ales posibilitatea de a folosi ca ecran un iPhone/tel cu Android conectandu-le prin bluetooth, plus unghiul larg de 170 grade care ma incanta atat de mult la GoPro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar deja este septembrie, nu a aparut inca? Sunt interesant si eu de aceasta camera, si in mod special de calitatea pozelor facute.

 

pe site-ul actioncamera.ro va fi disponibila de la inceputul lunii octombrie. Se pot face insa comenzi de pe acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe site-ul actioncamera.ro va fi disponibila de la inceputul lunii octombrie. Se pot face insa comenzi de pe acum.

Astept sa apara totusi niste review-uri, teste, comparatii. Parca nu asi cumpara inca. Intr-o comparatie care se gaseste pe Youtube, Drift HD 170 pare a fi sub GoPro si Contour la calitatea imaginii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si mie mi se pare ceva mai slaba HD170. Imi placea la un momentdat, ma incanta... dar forma compacta a gopro-ului si calitatea imaginii, ma fac sa inclin spre Gopro. E si mai scump decat HD 170, dar are mai multe avantaje. Astea din ce am vazut si eu pe internet; nu detin niciuna pt moment. Sper insa sa imi achizitionez in curand un GoPro 960.

 

Apropo, pt cineva care le-a testat personal, exista vreo diferenta intre filmarea HD 720p a unei camere Gopro Hero 960 comparativ cu acelasi tip de filmare (720p, 30 fps) facuta cu Gopro HD Hero 1080 ? Ma refer la diferente de calitate, luminozitate, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, pt cineva care le-a testat personal, exista vreo diferenta intre filmarea HD 720p a unei camere Gopro Hero 960 comparativ cu acelasi tip de filmare (720p, 30 fps) facuta cu Gopro HD Hero 1080 ? Ma refer la diferente de calitate, luminozitate, etc.

Nu am testat in 720p ci in 960. La prima vedere calitatea celor doua este identica sau foarte apropiata. Nu am analizat la pixel, dar daca iti pun unu langa altul cele 2 filme nu cred ca iti dai seama care e filmat cu ce camera :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc in ultima vreme sa montez o camera GoPro HD sau ceva similar, sa fie capabila sa inregistreze 720p/1080p dar sa o montez in autoturism undeva pe langa oglinda retrovizoare. Foloseste cineva asa ceva ? Stiu ca nu are treaba cu montajul pe moto dar ma gandeam poate sunt si persoane care utilizeaza in autoturism.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asa cum ziceai in topicul asta vrei sa o folosesti doar pt a filma traficul pt a avea o dovada in caz de doamne fereste (desi mi se pare ca aia cu drobul de sare), cred ca mai bine te orientezi catre ceva mai ieftin. Daca vrei sa o folosesti si for fun, pe mobra etc, atunci da, merita un GoPro pt calitatea pe care o ofera.

In cazul tau cred ca ar di ok si versiunea ceva mai ieftina, Hero 960 daca nu tii neaparat sa ai 1080p, 60 fps si posibilitatea de a monta LCD sau alte accesorii,

In orice caz, ia in calcul si ca un acumulator te va tine cam 2.5h de filmare continuua (sau 4-5h cu battery bacpac).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...