Sari la conținut

ALEXANDROPOLI/THASOS OCTOMBER"


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Merita de stat pe insula cam 3 – 4 zile……..sa poti alerga in voie la rasarit si la apus pe drumurile pustii si sa te bucuri de toate locurile alea

Eh, cand zicea Luv ca merita sa stai mai mult pe acolo nu-i dadeai dreptate...

 

Pe motor n-am vazut (inca) Thassosu, dar eu am o regula: nu stau pe drum mai mult decat la destinatie ca nu-s curier si nici tir-ist. Stiu ca multi sunt sclavi pe la joburi, fiecare si-a ales lantul, dar sunt total de acord ca insula aia merita 3-4 zile dedicate, asta ca sa nu simti ca ai parasit-o fara sa vezi nici macar un sfert din ea.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, bah Ianachime ! Splendoare nu alta !

Mi-ar fi placut sa vin cu tine !

 

Doctorul mi-a zic ca pot incaleca pe motocicleta, ... insa e musai sa fie saltata pe cricul central ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motor n-am vazut (inca) Thassosu, dar eu am o regula: nu stau pe drum mai mult decat la destinatie ca nu-s curier si nici tir-ist. Stiu ca multi sunt sclavi pe la joburi, fiecare si-a ales lantul, dar sunt total de acord ca insula aia merita 3-4 zile dedicate, asta ca sa nu simti ca ai parasit-o fara sa vezi nici macar un sfert din ea.

 

intre a alege sa merg in romania 2 zile si sa stau pe drumuri sa merg in grecia... nici nu ma gandesc sa compar!!!!!!

 

sunt un mare SCLAV insa asta imi

permite uneori sa ma si bucur de .... pupatul in c.ur...... mergand cu moto pe unde imi place

 

cat despre thassos.... cred ca am fost de 7 ori pe thasso

3 4 zile erau acum bune de poze si sex

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre 2 zile in Romania sau 2 zile prin Grecia, aleg 3-4 zile prin Grecia....

 

........ pai .......TU ai alege sa fii" 3- 4 zile IAR EU am FOST ..............

 

@ianachim , ai folosit traseul prin Zlatograd ? Stii daca a dat drumul la vama Nymphea ? Asta prin Makaza-Nymphea va fi cel mai scurt drum spre Grecia .

m .am dus si m.am intors pe svilengrad

daca va ia dorul de mers eu as evita dimineata prin munti pe la xanti, ultima data in zonele umbrite era mare umezeala

nu stiu daca au dat drumul la vama la nymphea

 

prefer sa am un drum drept si cat mai nefolosit in BULGARIA si sa merg dupa prin grecia mai mult

rar am vazut radare la greci insa la bg destule

pe unde merg de la veliko pana jos in svilengrad e drumul cu mici portiuni de asfalt mai naspa dar nu am vazut niciodata radare

 

decat sa iesi cat mai aproape de vreo vama si sa mergi mult prin bg mai bine drum scurt in bg si dupa autostrada prin grecia sau drum pe malul marii....

 

pe drumul meu traversez bg in 350 km

 

Ce frumos, bah Ianachime ! Splendoare nu alta !

Mi-ar fi placut sa vin cu tine !

 

Doctorul mi-a zic ca pot incaleca pe motocicleta, ... insa e musai sa fie saltata pe cricul central ! :(

 

 

sanatate bula mica

daca apucam primavara poate bagam un thassos asa de wkend....

asta daca imi promiti ca nu mai oprim des pentru fumat :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unghiul la camera mai sus,domnu'!Multzumim! :D

 

FOARTE CORECT !!!

si mie mi .a parut rau ca nu am ridicat mai mult

 

dar eram mort de somn si mi s.a parut lumina f tare si am zis sa nu albesc prea mult .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

foarte frumoasa descriere...pozele...si in primul rand calatoria. cand o sa cresc mare voi face si eu la fel :)

Sergiu....dar tu esti mare!!!!!!!!!!!!..........pai de cat sa bagi o tura prin ro noaptea dupa program,

da o fuga pana in thassos.in weekend.

Eu am descoperit thassos-ul intr-un weekend tarziu de toamna ca alternativa la o tura de doua zile la vatra

dornei....cam aceeasi distanta!!!!!!!!!!!

problema este alta............thassos-ul este molipsitor.eu de cinci ani merg de min doua ori pe sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachime, se pare ca n ai succes deloc

eu zi sa te lasi de motorism

de astia de pe aici, cristache, etc , care vad ca deschid topicuri cu poze, huo ba. :)

 

lasati-va cu totii de mobrism- mie mi-e rusine sa intru pe topicu cu max 3 pagini...auzi tu, unii merg Bucale - Targoviste si au 13 pagini cel putin si voi va dati mari cu 3 .

pe bune, un pic de respect sa aratati celor care chiar se dau , nu ca voi ,

auzi tu, cica Alexdropoli sau cum s o chema bodega aia din Mall Vitan, si cica te dai cu motorul

 

:-)

 

ura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sergiu....dar tu esti mare!!!!!!!!!!!!..........pai de cat sa bagi o tura prin ro noaptea dupa program,

da o fuga pana in thassos.in weekend.

Eu am descoperit thassos-ul intr-un weekend tarziu de toamna ca alternativa la o tura de doua zile la vatra

dornei....cam aceeasi distanta!!!!!!!!!!!

problema este alta............thassos-ul este molipsitor.eu de cinci ani merg de min doua ori pe sezon.

unii n-au noroc in viata :)

daca ala cu masina dupa care m-am tinut in noaptea celebra vreo 50km( crezand ca e Vrajitoru) mergea in Thasos acum va puneam si eu poze de acolo. asa o las pentru la anu. oricum m-a imbolnavit ianachim cu treaba asta.

la anu decat s-o frec de nebun prin romania ma duc sa hranesc pisicile in Grecia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...