Sari la conținut

ARAI - Discutii Generale


todea
 Share

Postări Recomandate

Crazy Shit, mai poti face rost de viziere G type pt SIGNET GT ? ma intereseaza iridium sau smoke sau oricum, NU CLARA

da papusel, mai am 2 bucati. iridium si cea clara. ca din ce stiu doar cea fumurie a fost data.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

offtopic partial: iti atinge barbia de casca in dreptul protectiei de vant? ca pe mine ma sperie maxim aspectul asta, in ipoteza unui contact cu obiecte dure...gen imi rupe maxilarul si alte nasoale...in rest imi vine turnata, doar acolo imi pare nepotrivita (poate am eu maxilarul mai de johnnie bravo)

Sa inteleg ca nu sunt singurul care atinge cu barbia in casca?

Eu nu imi gasesc o casca in care sa nu dau cu barbia de protectia aceea de vant. Se pare ca am barbia mai ascutita. Vreo recomandare de marca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca nu sunt singurul care atinge cu barbia in casca?

Eu nu imi gasesc o casca in care sa nu dau cu barbia de protectia aceea de vant. Se pare ca am barbia mai ascutita. Vreo recomandare de marca?

dute intrun magazin de casti, acolo poti proba multe casti. iti poti face o ideie. Arai is putin mai rotunde fata de restul. la fel si Schubert is rotunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla bla etc

 

Mai, nu stiu ce sa zic,inteleg si eu dilema ta, am un amic care si-a luat acu RX7 si tot asa zicea, nu intelegea faza...

 

Eu cand am busit VTR ul tot un AGV K3 aveam (basic negru)

 

Faina casca, mai ales la banii aia...

 

Acu am luat un Signet GT marimea S de la unu 'cove' pe forum, noua casca.

 

Eu nu cred in mitul Arai si recunosc,sunt casti foarte bune,dar eu am ales Arai pt ca sunt printre putinele casti care-mi plac ca si FORMA, imi place f mult cum imi vin pe CAP, si mai ales ca shell ul exterior (marimea) este MICA ,raportata la alte casti.

 

Am pus-o langa un Nolan N84 si aia e vizibil mai mare ca a mea.

 

Imi place foarte mult casca asta, mai ales la banii pe care i-am dat pe ea.

 

nu ma vad prea curand aruncand caruta de bani pe RX7 sau Viper GT

 

 

oricum eu nu o sa trec prea des cu motoru meu de 160.........chiar foarte rar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrian sunt la mymoto super reduceri la arai.. am vazut viper gt la 250 de euro la ei, zic asta pentru ca signet-ul e predecesorul lui.. eu zic ca mai bine de atat nu prea ai ce sa-ti iei. personal mi-am luat arai-ul pentru shell shape.. am incercat putin xr1000 al lu cnairda si nu-mi venea bine, era prea rotund. pe urma am citit ca viper-ul e pt cap oval si cand l-am pus pe cap mi-a venit PERFECT. acu, dupa cateva luni mi se pare ca as vrea sa fie putin mai fix pe obraji/laterale maxilar. ma strange bine dar as vrea sa fie si mai fix. cat despre cauciucul ala, daca si tu ai zis ca e cam veche casca, e clar de ce s-a dezlipit. totusi, ai idee cand e produsa? banuiesc ca nu ai de gand sa o porti peste termenul ala de 5 ani dat de arai. a mea e produsa prin 2009 decembrie si oricum nu ma gandeam s-o tin mai mult de 2-3 ani.

 

@verssatu si sebaa: eu nu ating protectia de vant dar sigur am barbia mai in spate decat majoritatea.. poate nu-i un inconvenient asa mare, nu cred ca-ti rupe maxilarul daca dai frontal in ceva..

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, la 300 de ron a fost pomana, eu mi-am dat bonusul de paste pentru viper..

subscriu total la faza cu forma si marimea la arai comparat cu alte firme.. cu asta se lauda si ei, ca fiind mai compacte si cu o forma cat mai fina reusesc sa ia mai bine impactul in freza.. ce mi se pare mie cu adevarat misto la ei sunt aerisirile din viziera. eu simt cum imi ingheata fruntea cand le deschid desi conteaza destul de mult cum iti tii capul relativ la orizontala.

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un Arai Maverick (modelul anterior de Signet, cred) si am patit-o si eu cu cauciucul ala de la baza gatului :)))). Acum am un Viper GT. Zici ca stau cu capu'-n perna

Editat de alexgrp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dezlipise cam 80 %. Inca mai statea oarecum... Nu l-am mai lipit pentru ca dupa cateva zile am prins o lichidare de stoc la Arai si mi-am luat casca asta noua la juma' de pret.

Si pe mine m-a cam scarbit cand s-a rupt mult prea usor mizeria aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, la mine pare solida, si cam bag dejtu sa trag de chinbar deci ar avea cum sa cada si la mine.

@adrian baga o fuga la un bricostore sau ce ai prin zona si cauta-ti lipici pt cauciuc si plastic. o sa iasa cum trebuie.

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus poze, ca sa intelegeti despre ce e vb....

 

@ Crazy Fu.ck, cat vrei pe viziera aia iridum>? zi ca ai o poza cu ea? ( e G type? merge pe Signet GT) ?

o sa vad cand am drum la iasi, si am sa o iau, sau daca mergi la G Humorului, poti trece sa o vezi. pretul nu stiu. ramane sa vorbim de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n am cum sa ajung la GH, sunt idiot. mi am luat amenda pt itp expirat la masina (am uitat de el complet).

in loc sa am bani sa inamtriculez SV ul,acu am platit amenzi la politie si ITP uri la masina.

 

Morti si raniti....

 

ai viziera cu tine ca ma intereseaza neaparat, am casca gri (deci merge perfect cu iridium).

 

Ma fu.t in forumu asta ca am SCRIS deja o data reply ul asta si am dat POST si n-a aparut sdl;fksdl;gk;slkg;sdflkgdsl;jk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Salut,

 

 

Un prieten si-a rupt Side Pod-ul stang al castii lui Arai RX7 Corsair ( merge si de pe Chaser etc ) si are neaparat nevoie de el sau de o pereche, indiferent de culoare. Stie cineva de unde se pot lua? Sau are cineva de vanzare or something?

 

Multumesc anticipat.

 

http://i.ebayimg.com...JO,-g~~0_35.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit-o si eu la un Chaser. si am prins-o cu un bold. defapt era rupta urechea de pe casca nu capacul asta. cred ca la vreo 150lei te ajunge setul. tin minte ca am vrut eu sa cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, si eu am rupt la un Viper GT. Rezolvarea? Cautat Arai romania pe google: http://www.araihelme...10/953/romania/

Am sunat, m-am conversat cu o doamna draguta, a doua zi aveam placutele la birou. Pret: 35RON plus curier. Iesi la pretul de ebay dar le ai maine acasa.

Recomand celor care le prind cu ace/bolduri sa investeasca 10 dolari in siguranta personala :cheers:

 

later edit: scuze, credeam ca este vorba despre "side pods" adica chestiile de dedesubtul urechilor (alea se numesc base plates si vin la set). Sigur gasesti acolo si urechi, nu stiu cat costa.

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...