Sari la conținut

B-dul Tomis-Constanta


cip_vt
 Share

Postări Recomandate

Dar de aia care merg si nu cad ce spunem ? Oricum bravo lui pentru grozavie.. macar a incercat ceva nu a intrat ca antitalentul care se sperie de un fluture degeaba in masina.. omul mergea pe o roata.. nu il iau in brate, este de admirat ca merge pe o roata asa cum o mare parte dintre noi am vrea dar ne este frica de cazatura, daca nu a patit nimic iar este de admirat, a facut el ce a facut si nu a patit nimic sa nu fim ipocriti.. .. eu sunt unul care nu mai merge pe o roata de frica si recunosc.. dupa o cascadorie identica cu asta dar fara pasager. Bravo alora care merg pe o roata si reusesc sa faca ce altii viseaza. Din punctul meu de vedere daca alegi sa ai vitezana.. este evident ca trebuie sa incerci, altfel esti un actor .. alegi motocicleta care baga 300 dar tu mergi cu 50km/h. Ai vrut vitezana incearca de toate cu ea.. da cu genunchiul de jos, mergi pe o roata.. baga blana blanii unde se poate.. ce facem .. ne mintim ? Cine ma contrazice inseamna ca are o motocicleta care nu este de el.. Ma adresez alora care au vitezane ca si mine. Nu suntem noi fan Rossi !! Si numele VITEZ ANA, adica baga tare,, face minuni.. daca nu fecem minuni cu ea, ori tacem si ne facem mici mici, ori le vindem si ne luam alt gen de motocicleta.. ca suntem cerebrali si morali no ?



Doar fetele pe vitezane sunt acceptate in ideia mea, in rest noi BARBATII .. suntem barbati, motociclisti !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic...

 

a dat unu pe jos. mare chestie.

 

interesante insa comentariile (ca de obicei) ale unora care nu au nimic in comun cu motoarele. sau cu anul 2013 de fapt...

3 fosile. unu pedestru care are radaru' inclus in ochi, unu sofer vai vai...("a izbit cineva-n masina) si un politist care cu greu a exprimat un text destul de standard...

aaa, sa nu uitam reporterul... care admite ca martorii erau extrem de atenti la ceea ce facea altul (oricum altceva decat cascat gura la altu' nu au ce face...), plus senzationalismul extrem si limbajul de noob. un amarat de wheelie ajunge "cand pe o roata, cand pe doua" (sa fi fost si vreun stoppie??) definitie stiintifica data de expertul in cascat gura de pe margine preluata si de maretul reporter senzationalist. bine macar ca au sezizat nevoia de subtitrare. intradevar martoru' are nevoie de subtitrare... "vezicolul a aterizat" ma duce cu gandul la un ollie dar nu am auzit sau vazut cu un motor de viteza.

grea viata...

 

insanatosire rapida accidentatilor si atentie pe viitor la stunt-uri pe bulevard. nu-i locul pt asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca scriu toti mucosii pe forum a ajuns sa se rada de oricine cade cu motocicleta.. (vrei sa nu mai fi catalogat mucos.. nu mai rade ca prostul)

 

""A cazuuuuuut este proooost ha ha ha """

 

Mai ales cand o pateste cineva ca incearca ceva.. sa radeti de aia care merg fara permis .. si ciorile cu scuter care merg fara casca.. nu ne radem intre noi... mie si de baietii care au descoperit motocicleta total gresit gen 19 ani r1 direct... imi pare rau.. ca nu au avut un anturaj.. o familie sanatoasa la cap.. asta este viata.. nu radem ca maine putem fi noi intr-un sant si ne uitam la noi in agonia mortii .. si rade un ccat pansta pe forum de mine.. care nici nu stie cate roti are motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere daca alegi sa ai vitezana.. este evident ca trebuie sa incerci, altfel esti un actor .. alegi motocicleta care baga 300 dar tu mergi cu 50km/h. Ai vrut vitezana incearca de toate cu ea.. da cu genunchiul de jos, mergi pe o roata.. baga blana blanii unde se poate.. ce facem .. ne mintim ? Cine ma contrazice inseamna ca are o motocicleta care nu este de el.. Ma adresez alora care au vitezane ca si mine. Nu suntem noi fan Rossi !! Si numele VITEZ ANA, adica baga tare,, face minuni.. daca nu fecem minuni cu ea, ori tacem si ne facem mici mici, ori le vindem si ne luam alt gen de motocicleta.. ca suntem cerebrali si morali no ?

domnu' mai usor cu pianul pe scari. sunt unii pe aici care au fost nevoiti sa aleaga din punct de vedere medical intre : pozitia de pe o carenata si fara moto.

deci pentru unii carenata e un compromis intre ce motor ar vrea sa aibe daca nu ar avea probleme si motorul pe care il conduc in numele pasiunii pt doua roti. da, au motociclete care nu is de ei dar e singurul tip de motociclete cu care pot merge. si merg normal fara spargeri in figuri. se comporta ca niste motociclisti maturi care au facut un compromis doar pentru a putea motocicli in continuare. Tu ai face astfel de compromis???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa ma prezint, ma numesc Compromis Aladin!!! :crack: Fratelo ma lasi cu anumite cazuri medicale? Vitezana este cea mai incomoda motocicleta.. din contra nu ai ce cauta pe vitezana cand ai o problema .. este un nonsens o aberatie ce spui (detaliem daca vrei). Sa mergi pe vitezana trebuie sa fi pe langa perfect.. ca si constructie fizica, nu este facuta pentru pitici sau grasani.. reglajele suspensiei nu mai raspunde la 100kg ssmd. Ce vrei sa spui tu.. este ca sunt unii care nu pot merge pe alt gen de motocicleta de incapatanati.. sau ca le plac foarte mult carenatele cum le spui tu.. nu vreau sa ma contrazic cu tine dar daca constati ca ai gresit spune.. ca un barbat adevarat.

 

Vitezana = performante de top : frane, ciclistica, motor foarte puternic, si tot in top sta si INCONFORTABIL (este pretul platit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa ma prezint, ma numesc Compromis Aladin!!! :crack: Fratelo ma lasi cu anumite cazuri medicale? Vitezana este cea mai incomoda motocicleta.. din contra nu ai ce cauta pe vitezana cand ai o problema .. este un nonsens o aberatie ce spui (detaliem daca vrei). Sa mergi pe vitezana trebuie sa fi pe langa perfect.. ca si constructie fizica, nu este facuta pentru pitici sau grasani.. reglajele suspensiei nu mai raspunde la 100kg ssmd. Ce vrei sa spui tu.. este ca sunt unii care nu pot merge pe alt gen de motocicleta de incapatanati.. sau ca le plac foarte mult carenatele cum le spui tu.. nu vreau sa ma contrazic cu tine dar daca constati ca ai gresit spune.. ca un barbat adevarat.

 

Vitezana = performante de top : frane, ciclistica, motor foarte puternic, si tot in top sta si INCONFORTABIL (este pretul platit)

se pare ca ai inteles doar ce ai vrut sa intelegi.nu concepi sa gandesti dincolo de orizontul tau limitat. esti trist si nelinistit in nemultumirea ta si faci totul ca sa exteriorizezi aceste sentimente, cautand vinovatia in faptele celor din jurul tau

 

rectitudinea coloanei cervicale combinata cu nevralgie arnold combinata cu pozitia de pe cruiser . e prea mult pentru neuronul tau care are frica de sinapse???

am vazut prieten care dupa cateva sute de km pe cruiser a avut nevoie de analgezice. a schimbat motorul la sugestia unui medic militar radiolog, si acum se plimba prin lume, pe o carenata.

 

de fapt esti genul de om care considera ca daca asa e el asa tre sa fie toti.

asta se numeste egocentrism prietene.

egocentrismul combinat cu afectiuni oculare remediate cu ochelari de cal conduc la minuni de genul asta.

 

esti asemeni olteanului care vede pentru prima oara la zoo girafa si zice "asa ceva nu exista"

 

 

te las in cutia ta. am mai citit si alte postari ale tale. ai multe idei preconcepute.

 

 

 

 

aaa era sa uit. e diferenta intre carenata si vitezana. un gsxf650 e carenata dar nu vitezana.;) la fel si un ntv650 deuville e tot carenata. si un sv650s, si tot asa.

 

dupa cum spuneam gandesti in cutie : plasticata/carenata egal vitezana . wrong

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ce vrei? Sa ma pun la mintea ta ? Scoatem pistoalele si ne omoram? Eu nu am vorbit despre tine absolut nimic baicare.. nu am intrat sa vad cum scrii, ce comenturi dai.. ai un comportament josnic si deja regret ca-ti dau motive sa dialogam..

Inteleg frustratii ca tine stai linistit.. poate te inseala nevasta.. poate ca te f...te sefu la servici si o fi din provincie.. tu stiu ce ai pe suflet.. dar te rog frumos daca pretinzi ca ai putina minte dupa cum ai scris mai sus cautandu-ti cuvintele 2 ore sa pari destept(eu cred altceva) .. arata asta si abtine-te sa faci comentarii referitoare la persoana mea sau a altora.. deoarece ai sa-mi intaresti convingerea ca esti un ..( nu te jignesc)

 

NU stiu cat esti de motociclist, dar un lucru este sigur.. motociclist cu km la activ nu esti.. esti doar o voce pe un forum public, si frumos ar fi sa ai un dialog constructiv nu sa ma provoci pe mine ca un prost.

 

UITE CAT DE DEZECHILIBRAT DEVII IN DRACII TAI DE FRUSTRAT: " aaa era sa uit. e diferenta intre carenata si vitezana. un gsxf650 e carenata dar nu vitezana. ;) la fel si un ntv650 deuville e tot carenata. si un sv650s, si tot asa."

 

MOTOCICLISTULEEEEEEEE FRUSTRAT am scris sa vada toti cuvant deosebit de urat INTENTIONAT sa nu ma contrazic cu toti putoii: VITEZANA care baga 300 , adica motocicleta SUPER SPORT.. bijuteriile alea mentionate de tine sunt alt gen..

Cand me-am expus parerea public am exclus din start polemicile despre alte genuri de moto, dar tu orbit de frustrare vrei sa te certi si nu sti cu cine.. (totusi cred ca ai un sef din provincie care-ti rupe dosul.. o mai fi si din Buzau :crack: )

 

Ce am scris mai sus a fost sa lamurim putin lucrurile.

 

Prietene de pasiune sa zicem asa, TOT CE AI SCRIS IN ULTIMUL TAU POST NU ARE NICI O LEGATURA CU CE AM MENTIONAT EU.. VORBESTI CA TELEVIZORUL.. ADICA VORBESTI SA NU TACI EXACT CA FEMEILE PROA..STE CAND SE CEARTA..

NU MAI VORBESC CU TINE CA ESTI SLAB... FOARTE SLAB.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..., este de admirat ca merge pe o roata asa cum o mare parte dintre noi am vrea dar ne este frica de cazatura, daca nu a patit nimic iar este de admirat, a facut el ce a facut si nu a patit nimic sa nu fim ipocriti.. .. eu sunt unul care nu mai merge pe o roata de frica si recunosc.. dupa o cascadorie identica cu asta dar fara pasager. Bravo alora care merg pe o roata si reusesc sa faca ce altii viseaza. Din punctul meu de vedere daca alegi sa ai vitezana.. este evident ca trebuie sa incerci, altfel esti un actor .. alegi motocicleta care baga 300 dar tu mergi cu 50km/h. Ai vrut vitezana incearca de toate cu ea.. da cu genunchiul de jos, mergi pe o roata.. baga blana blanii unde se poate.. ce facem .. ne mintim ? Cine ma contrazice inseamna ca are o motocicleta care nu este de el.. Ma adresez alora care au vitezane ca si mine. Nu suntem noi fan Rossi !! Si numele VITEZ ANA, adica baga tare,, face minuni.. daca nu fecem minuni cu ea, ori tacem si ne facem mici mici, ori le vindem si ne luam alt gen de motocicleta.. ca suntem cerebrali si morali no ?

 

Doar fetele pe vitezane sunt acceptate in ideia mea, in rest noi BARBATII .. suntem barbati, motociclisti !!

 

E,eu te contrazic.

Nu zic,pe de o parte e corect ce spui,degeaba iti iei motor de performanta si mergi cu 50kmh.Sunt de acord,unde se poate,da-i,dar da-i cat te tin pe tine balamalele.Corect,si eu ii apreciez pe cei care pun genunchiul jos pe o curba,tot respectul,daca pui genunchiul jos inseamna ca stii sa mergi.

Numai ca trebuie neaparat sa faci chestiile astea unde ai loc de intors ca sa zic asa.Adica nu in oras prin intersectii,ci in afara localitatilor pe strazi cat mai putin circulate.Poti sa o arzi race si prin oras dar o incerci rau pt ca pana la urma tot vei avea parte de o situatie urata chiar daca aveai prioritate sau mai stiu eu ce,cazuri clasice deja.

Dar cu mersul pe o roata,aia e o prostie.1.Nu-ti trebuie vitezana ca sa mergi pe o roata (am un prieten care iti salta aproape orice motor - inclusiv scutere de 50 - pe o roata la 30 la ora) si 2 mersul pe o roata e show-off , e de impresii cu alte cuvinte,ce s-o mai dam in alte alea.E treaba aia pe care o fac unii "ca sa moara fetili" sau "sa bage boala-n dusmani".Nu are nimic in comun cu performantele motocicletei si foarte putin cu cele ale motociclistului.Nu zic nu,iti trebuie ceva skill si oua ca sa te dai pe o roata,dar treaba in sine nu prea are nimic in comun cu motociclismul-viteza.(in afara de faptul ca si Rossi face la fel cand castiga o cursa)

Dupa cum zicea un prieten care se da pe circuit : cine mere bine pe o roata nu stie sa mearga pe curbe.

Daca vrei sa mergi pe o roata,ia-ti un motor decarenat de stunt de 800E si du-te intr-o parcare si fa cascadorii cate vrei,dar sa-l laudam pe un prost care a intrat intr-o masina si s-a bagat si pe el si pe tov lui in spital doar pt ca a putut sa ridice roata 5cm in sus,asta mi se pare tampenie.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e doar fotografia de la acel accident, astia din presa pun destul de des fotografii din arhiva. Dar data articolului este de astazi.

Corect , asa au facut si in cazul meu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de aia care merg si nu cad ce spunem ? Oricum bravo lui pentru grozavie.. macar a incercat ceva nu a intrat ca antitalentul care se sperie de un fluture degeaba in masina.. omul mergea pe o roata.. nu il iau in brate, este de admirat ca merge pe o roata asa cum o mare parte dintre noi am vrea dar ne este frica de cazatura, daca nu a patit nimic iar este de admirat, a facut el ce a facut si nu a patit nimic sa nu fim ipocriti.. .. eu sunt unul care nu mai merge pe o roata de frica si recunosc.. dupa o cascadorie identica cu asta dar fara pasager. Bravo alora care merg pe o roata si reusesc sa faca ce altii viseaza. Din punctul meu de vedere daca alegi sa ai vitezana.. este evident ca trebuie sa incerci, altfel esti un actor .. alegi motocicleta care baga 300 dar tu mergi cu 50km/h. Ai vrut vitezana incearca de toate cu ea.. da cu genunchiul de jos, mergi pe o roata.. baga blana blanii unde se poate.. ce facem .. ne mintim ? Cine ma contrazice inseamna ca are o motocicleta care nu este de el.. Ma adresez alora care au vitezane ca si mine. Nu suntem noi fan Rossi !! Si numele VITEZ ANA, adica baga tare,, face minuni.. daca nu fecem minuni cu ea, ori tacem si ne facem mici mici, ori le vindem si ne luam alt gen de motocicleta.. ca suntem cerebrali si morali no ?

 

Doar fetele pe vitezane sunt acceptate in ideia mea, in rest noi BARBATII .. suntem barbati, motociclisti !!

de ce nu le-au fabricat direct doar cu o roata?!?

atat eu cat si prietenii mei facem parte din categoria celor care incearca sa le tina intotdeauna pe doua roti :)

in cazul accidentatului probabil nici nu stia ce face si s-a trezit cu ea pe-o roata ...si i-a placut...pentru 5 secunde :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma prea contrazici Method.. poate nu am detaliat opinia mea sa ma fac foarte bine inteles, spre ex referitor la mine si doar la mine consider mersul pe o roata (practicat de mine desigur) sinucidere curata, oase rupte, H direct. Ma descarc cu bicicleta ...merg fara exagerare 1 km pe o roata, ma invart in cerc etc :crack: dar cu motocicleta NU, stiu cum este sa cazi din cauza asta. Referitor la locul pe unde sa mergi.. pe camp nu te vede nimeni.. sau intr-o parcare.. dar nu cred ca este dreptul nimanui sa judece sau sa oblige pe cineva pe unde sa mearga.. tot ce putem puncta sa zic asa este ca acei motociclisti (nu bisnitari de masini care le pica la o combinatie un r1.. ) care fac spectacol pe strada ar fi de bun simt sa nu arunce cu mai mult rahat in imaginea motociclistului deja distrusa iremediabil.. (eu merg cu maxim 50-60km/h in oras deoarece toate accidentele foarte grave si prieteni nenorociti pe viata au patit-o in oras, incerc sa merg ca o bicicleta cu motor) oricine se poate da pe unde vrea, chiar si fara roata fata, pielea lui motorul lui, amenzile luate tot ale lui.

Nu incurajez pe nimeni sa mearga pe o roata dar cine poate sa mearga bravo lui.. Am un prieten merge 10 km pe o roata daca vrea.. adoarme pe ea.. si se da si extraordinar pe curbe.. este de admirat .. dar in oras este potolit, ar insemna sa fiu (cuvant urat) si tampit sa-l injur, cand eu imi cumparam prima moto el deja cunostea " tainele vitezanei " Si poate-l vede vre-un baicar de sezon (sa presupunem ) si spune " ce pustan (cuvant urat) " si el are motocicleta de 10 ani.. si nu a murit nu a prea cazut etc. Este doar un exemplu care cu siguranta este intalnit de foarte multe ori in Bucuresti spre ex. unde a si inflorit fenomenul vitezana in Romani. Atat timp cat te dai pe o roata si nu faci in asa fel sa zica soferul din renault clio cumparat in rate (prima lui masina) "uite ce dobitoc" nu pui viata nimanui in pericol sau bunurile altora este frumos.. de privit.

Referitor la "noi barbatii" este o usoara ironie impletita concis cu parera mea fata de marea majoritate a posesorilor de vitezana care le au doar pentru poze, si ca arata extraordinar de frumos, este o realitate..smulsa foarte trist din faptul ca la plimbare vedem doar touring si chopper, cruiser, foarte foarte rar vitezana... unde sunt ? Ca sunt cele mai multe.. Nu cumva a devenit smecherie ca atunci cand faci cunostinta cu o ratza in club.. printre alte basini care ne scurteaza drumul catre vizuina ei sa punem capac " sunt si baicar ma " .. sau "" eeeeee am si eu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...