Sari la conținut

Occ Bike De Vanzare


Jardi
 Share

Postări Recomandate

Oare de ce n-au castigat niciodata World Biker Build Off??? :drink:

Pt ca sunt comerciali,nu cred ca mai au nevoie de reclama in alt fel de emisiuni duel intre constructori.

Mie unul i-mi plac motoarele lor,stiu ca sunt altii cu mult mai tari si mai cunoscuti,intrebarea mea se referea ce parere aveti de modelele astea pt vanzare unde dau si pretul care e destul de piperat.

Nici nu vreau sa ma gandesc la cat ar ajunge de ex un model la comanda pe tema Dacia Solenza sau Logan,de ce nu? Daca se pricep de ce sa nu-l faca? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.orangecountychoppers.com/occweb...ikesforsale.php

sunt curios daca ar fi amatori de motoare de la OCC la comanda pe o anumita tema, astea banuiesc ca sunt mult mai scumpe, sau din stoc ca acestea din site.

:friends: :drink: nici un motoclism care se respecta nu si-ar cumpara asha ceva, chiar daca ar avea banii la disctretzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bobberul ala rosu arata fain.Dar este cel mai banal tip de bobber.Nu are absolut nimic special fata de o motocicleta pe care nu scrie orengi caunti.Si pretul 32.000 $...!?!?!? :friends: Ce cacao... :drink: Asa ceva cumperi cu 8.000 $ lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OCC astia is asa de prosti incat au scris carb:MaKUNI!!!hahaha....

 

 

Daca au facut ei motoarele nu e obligatoriu ca tot ei sa'si fi facut siteul.Greseala ar putea fi a creatorului siteului si/sau a lor ca n'au verificat sau observat greseala inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi plac shi nici nu am bani de ele :burnout:

io ma gandesc ca unul pe tema 'Rapirea din Serai' ( ca si pe peretare ;) ) ar fi frumos si sigur ai fi impresionat, :D si s-ar si vinde bine aici in romania.Si cred ca s-ar lipi si foarte usor pe abilitatile estetice a artistilor de la OCC (o-ce-ce, sau o-ca-ca?cum se spune pe americana?)

...emisiune de vodevil despre niste artisti de opereta ce au invatat meserie in dosul vreunei case de cultura...

am zis! :yikes:

 

Daca au facut ei motoarele nu e obligatoriu ca tot ei sa'si fi facut siteul.Greseala ar putea fi a creatorului siteului si/sau a lor ca n'au verificat sau observat greseala inca.

ei au facut greseala ca sau apucat sa faca ceea ce fac! :blbl:

puteau sa mearga la sala si in tipul pe care si-l irosesc ca sa ciocaneasca in motoare, sa se dea in trenulet si sa bea din paharele lor de juma' de litru cit e ziulica de lunga.Si ar fi fost mult mai hodiniți (daca se poate asa ceva,......... cred ca se poate si nu are limite!) :D

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma gandesc ca unul pe tema 'Rapirea din Serai' ( ca si pe peretare :burnout: ) ar fi frumos si sigur ai fi impresionat, ;) si s-ar si vinde bine aici in romania.Si cred ca s-ar lipi si foarte usor pe abilitatile estetice a artistilor de la OCC (o-ce-ce, sau o-ca-ca?cum se spune pe americana?)

...emisiune de vodevil despre niste artisti de opereta ce au invatat meserie in dosul vreunei case de cultura...

am zis! :D

ei au facut greseala ca sau apucat sa faca ceea ce fac! :blbl:

puteau sa mearga la sala si in tipul pe care si-l irosesc ca sa ciocaneasca in motoare, sa se dea in trenulet si sa bea din paharele lor de juma' de litru cit e ziulica de lunga.Si ar fi fost mult mai hodiniți (daca se poate asa ceva,......... cred ca se poate si nu are limite!) :D

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Mai oameni buni sa stiti ca fac lucruri faine si prea scumpe pentru majoritatea dintre noi......oricum cate o data dupa mine o dau rau in bara.....poate chiar devine rutina pentru ei si au cate un vid in imaginatie!!!PAREREA MEA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni sa stiti ca fac lucruri faine si prea scumpe pentru majoritatea dintre noi......oricum cate o data dupa mine o dau rau in bara.....poate chiar devine rutina pentru ei si au cate un vid in imaginatie!!!PAREREA MEA!!!

 

ce fac alde occ nu sunt deloc motorete practice

 

ar merge de expus asa ceva la un biker's club. Dar ele raman niste fantezii, proba asfaltului e prea cruda cu ele.

 

Ca un culturist campion pus sa faca spagatul si podul din picioare.... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce n-au castigat niciodata World Biker Build Off??? :ok:

de aia ca nu au fost nici macar invitati! :ok: ;)

astea nu-s constructori ci "asamblori" :D , fac motocilete tematice, sunt citeva faine insa pe mine nu prea ma incainta linia multora dintre ele(cu exceptia celor lui senior) ei cei numesc contructie?ca il pun pe Rick sa le faca un rezervor mai sukor!

s-ar face de ris cei care i-ar invita la asa ceva :lol:

si ce ma distreaza cel mai tare e ca la terminarea fiecarei motociclete tin tare de urmatoarea afirmatie:

"motocicleta se conduce bine, o pozitie comfortabila,sta bine pe curbe".....

pai inseamna ca fiecare motocicleta care o fac ei pune multe semne de intrebare :lol: :lol:

tare m-as da cu una de-a lor sa vad cit de manevrabila e,la unghiul furci si lungimea ei(majoritattea) nu m-as mira daca as da o trinta la prima curba, ori,as face febra musculara la maini :pow: de ce?

pai cu o mina as tin contra si cu cealata as trage de ghidon :) ;)

scuzati-mi ingimfare da nu m-am putut abtine

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia ca nu au fost nici macar invitati! :ok: ;)

astea nu-s constructori ci "asamblori" :D , fac motocilete tematice, sunt citeva faine insa pe mine nu prea ma incainta linia multora dintre ele(cu exceptia celor lui senior) ei cei numesc contructie?ca il pun pe Rick sa le faca un rezervor mai sukor!

s-ar face de ris cei care i-ar invita la asa ceva :lol:

si ce ma distreaza cel mai tare e ca la terminarea fiecarei motociclete tin tare de urmatoarea afirmatie:

"motocicleta se conduce bine, o pozitie comfortabila,sta bine pe curbe".....

pai inseamna ca fiecare motocicleta care o fac ei pune multe semne de intrebare :lol: :lol:

tare m-as da cu una de-a lor sa vad cit de manevrabila e,la unghiul furci si lungimea ei(majoritattea) nu m-as mira daca as da o trinta la prima curba, ori,as face febra musculara la maini :pow: de ce?

pai cu o mina as tin contra si cu cealata as trage de ghidon :) ;)

scuzati-mi ingimfare da nu m-am putut abtine

 

 

Dar de Corne al nostru (www.choppers.ro) ce spuneti ?

 

Era destul de multa lume dornica sa atinga macar customul lui la SIAB-ul de anul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasi poveste, tot un motor care arata super ok, dar nu stii daca poti rula pe el in siguranta, nu are nimeni informatii despre vreun posesor de unicat din asta care sa fi facut cu el ceva zeci de mii de km, sa vedem daca lauda scula sau ne povesteste ca i-au sarit rotile , a ramas fara frane, sau in vreun viraj a luat-o pe aratura cu motorul.

De obicei motoarele facute pt expozitii sau concursuri nu prea sunt functionale, eu ziceam ca cei de la OCC daca au un model omologat pt constructia in serie, ar avea ceva teste si siguranta ca nu se fac de cacao cu el, ar fi reputatia lor in joc.

Spunea cineva aici ca mult mai meseriasi ar fi cei care participa la Bikers build off, acolo e si mai penala treaba, au limita de timp pt crearea lor, si dupa cum s-a vazut si la tv motoarele sunt splendide dar nu sunt fiabile, le-au cazut piesele de pe ele, s-au defectat pe lungul traseu pana la locatia unde se desfasura festivalul cu pricina.

Intr-un final toti apeleaza la motoare si mecanica consacrata, si majoritatea folosesc piese (rezervoare, aripi) dintr-un anume catalog, pe care le modifica sau nu.

Singurele chestii care dau valoare estetica motorului, ca astea sar in ochi, e vopseaua, o sea gravata de piele, piese cromate gravate pe motor, tobe, ghidoane unicat.

Si apropo de pret nu cred ca poti achizitiona un astfel de motor cu 10000 $, tre sa te cauti serios prin buzunare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,sunt facute pt show....dar unele-s facute si pt strada.am vazut la OCC ca scot ceva model pt productia de serie.

motorul lui Corne,de la salon,era pt show....

in schimb,zilele astea a vandut un heritage-softail customizat (mai putin cadrul)....si mai are pe teava un sportster 883 bobberit....ambele-s functionale,gata de drum.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...