Sari la conținut

Mars moto in Bucuresti: Atentie Soferi! Si motociclistii exista in


mennens
 Share

Postări Recomandate

Mars moto in Bucuresti: Atentie Soferi! Si motociclistii exista in trafic!

 

Avem deosebita placere si onoare sa invitam in data de 20 aprilie 2013 in intervalul orar 14:00-16:00 la un mars moto in Bucuresti.

Detaliile privind traseul, modelul de flyere pe care le vom imparti, modul de deplasare si cum se va desfasura evenimentul vor fi publicate in timp util.

Autorizatia privind evenimentul este aprobata, a ramas sa stabilim de comun acord cu reprezentantii Primariei ce traseu vom aborda, si pentru ca este o perioada mai tensionata privind manifestatiile publice am cazut de acord ca acest lucru sa il stabilim cu 7-10 zile inainte de eveniment pentru a nu mai exista probleme de genul unui traseu deviat. Ce va putem garanta insa este ca marsul se va desfasura prin centrul Bucurestiului.

 

Pentru mai multe informatii referitoare la eveniment puteti accesa pagina de Facebook aici: http://www.facebook.com/events/273301136134189/ sau ne puteti contacta telefonic 0740.017.998 - Florin, 0745.250.501 - Alex

Cine doreste sa vada cum s-a desfasurat anul trecut evenimentul Atentie Soferi! SI MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC! 2012 poate sa acceseze pagina media aici: http://www.blackhelmets.ro/2012/04/30/marsul-motociclistilor-28-aprilie-2012/



Poze de la prima editie a evenimentului, de anul trecut, mai pot fi vazute si aici: https://plus.google.com/photos/105759122592977305883/albums/5738238768025208369

Editat de mennens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aceasta este o idee foarte buna, ar trebui organizate astfel de marsuri in toate orasele, unde sint mai multi motociclisti, ca sa le atragem atentia, tuturor soferilor ca si noi existam in trafic si sa fie mult mai atenti la noi ca pina acuma.

Se poate rezolva .. cred ca organizatorii dau si consultanta la cerere ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se reuseste constientizarea macar a unui singur conservar dupa o astfel de actiune , consider ca efortul organizatorilor nu a fost in van....dar daca , printr-un numar mare de participanti , reusim sa ajungem la stirile de seara (nu doar la alea de la ora cinci ) atunci putem fi mandri de actiunea noastra...asa ca hai sa tinem topicul sus si,cel mai important,sa ne strangem in nr mare la data organizarii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar urmeaza 7 pagini de " bravo, felicitari, ma bag...etc " si vin numai cativa...

 

ce inseamna "cativa" pt tine? la toate marsurile anuntate din timp s'au strans o galagie de oameni.

 

 

Credeti ca prin aceste marsuri se va rezolva ceva? Nu de alta, dar se organizeaza anual asa ceva si numarul de accidente este in crestere.

 

Vorbeste vinul pentru tine :tomato:

Si ce propui? sa ne aruncam de'acum in prapastii!..ca si'asa n'avem nicio sansa

 

 

Avem campanie de constientizare anul asta, hooray :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce e pus evenimentul intr-o sambata? Nu e mai bine in cursul saptamanii cand sunt mai multi soferi pe strada? Cred ca scopul e sa vada cat mai multi ca "existam" , nu? Sambata , daca nu se organizeaza actiunea pe langa Mall-uri nu prea o sa aiba impact.

Apropo de cuvantul "existam". Nu vi se pare ca nu suna bine "si motociclistii exista in trafic" ? Cred ca ar trebui gasit alta forma gen " si motociclistii sunt participanti la trafic"

Atentie la data ca pe 20 aprilie s-ar putea sa fie SMAEB-ul.

Si ultima ca sa plec acasa :laugh: .Nu ar fi mai bine decat sa mergem 100 de motoare pe un singur traseu sa mergem cate 25 pe 4 trasee diferite , doar plecarea si sositea sa fie din si in acelasi loc? Cred ca am fi mult mai vizibili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar vrei sa-i intarati p-astia sa dea peste mine ca am motocicleta?

lasa-i dracu in cursul saptamanii sa ajunga acasa, sa ajunga la gradinita sa-si ia copiii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Traseul pe care se va desfasura marsul moto Atentie soferi! SI MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC! este: Fantana Miorita - Piata Presei Libere - Arcul de Triumf - B-dul Kiseleff - Piata Victoriei - Calea Victoriei - Splaiul Independentei (spre Eroilor) - parcarea de la Eroilor.

 

post-45030-0-27704800-1363684710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...