Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiti careva care este starea drumului intre Sanmihaiu Almasului(DN 1F) si Perii Vadului (DN 1C)? Este vorba de drumul de drumurile 1G(Sanmihaiu Almasului - Jibou) si 1H (Tihau - Perii Vadului) care leaga drumul Cluj-Zalau de Dej-Baia Mare.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva care este starea drumului intre Sanmihaiu Almasului(DN 1F) si Perii Vadului (DN 1C)? Este vorba de drumul de drumurile 1G(Sanmihaiu Almasului - Jibou) si 1H (Tihau - Perii Vadului) care leaga drumul Cluj-Zalau de Dej-Baia Mare.

 

Multumesc

 

Din Sanmihaiu Almasului pana la Jibou e un pic denivelat drumul dar e acceptabil pentru motor. Pentru masina e un pic rau, dar daca te duci cu o viteza mai mica nu sunt probleme. Zona cealalta din Jibou incolo n-o stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva care este starea drumului intre Sanmihaiu Almasului(DN 1F) si Perii Vadului (DN 1C)? Este vorba de drumul de drumurile 1G(Sanmihaiu Almasului - Jibou) si 1H (Tihau - Perii Vadului) care leaga drumul Cluj-Zalau de Dej-Baia Mare.

 

Multumesc

 

 

Hai ba Schumy....ca nu esti cu "spidanu". Precis face fatza TA-ul pe acolo. Totusi e drum national.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ba Schumy....ca nu esti cu "spidanu". Precis face fatza TA-ul pe acolo. Totusi e drum national.

 

Face fata Transalpu, dar eram curios. Weekendul asta sau cel viitor am de gand sa fac tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva cat ii benzina pe austria si italia anu asta :(

 

AICI le gasesti dar nu stiu cat e de actuala

 

O alta varianta ar fi AICI

 

Am facut o verificare si dupa pretul acutal din Ungaria al doilea site pare sa fie up to date.

 

Bafta si drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu despre el, dar motorul meu nu are piese cromate mari care sa necesite slefuire. Am, de exemplu - rotita de la maneta de frana - are mici puncte de rugina in interiorul incrustatiilor, la piulitele de strangere ale oglinzilor... La fel mai am pe la motor - 2-3 suruburi mai mari (care merg cu imbus) si au rugina in gaura aceea...scaritele pe partea inferioara care e cromata...suruburile ce fixeaza ghidonul. In general e vorba de suruburi sau mici colturi care au puncte....deci nu e nevoie de slefuire ci de tratament chimic. Nu are sens sa demontez tot motorul pentru a da jos acele suruburi....e mai mult o chestie de detaliu, pe care vreau s-o pun la punct.

 

Am citit undeva pe forum despre cineva care recomanda un produs, dar nu mai gasesc postul ala ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu despre el, dar motorul meu nu are piese cromate mari care sa necesite slefuire. Am, de exemplu - rotita de la maneta de frana - are mici puncte de rugina in interiorul incrustatiilor, la piulitele de strangere ale oglinzilor... La fel mai am pe la motor - 2-3 suruburi mai mari (care merg cu imbus) si au rugina in gaura aceea...scaritele pe partea inferioara care e cromata...suruburile ce fixeaza ghidonul. In general e vorba de suruburi sau mici colturi care au puncte....deci nu e nevoie de slefuire ci de tratament chimic. Nu are sens sa demontez tot motorul pentru a da jos acele suruburi....e mai mult o chestie de detaliu, pe care vreau s-o pun la punct.

 

Am citit undeva pe forum despre cineva care recomanda un produs, dar nu mai gasesc postul ala ! :(

 

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=27383 pe topicul asta se discuta despre solutii pt indepartarea ruginei,exista un produs cu numele Nigrin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca is doar niste puncte mici de rugina, poti incerca cu WD 40 (gasesti in orice supermarket). e un spray de culoare albastra. Degresant.

Eu am avut niste puncte mici de rugina pe telescoape, ca l-am tinut afara iarna. Am dat cu spray si am frecat cu o carpa. Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, pt hornet, mi-am luat folie transparenta de protectie de pe okazii, de la un tip din tg mures. id-ul lui e ventureshield sau nr de tel 0744 84 78 74.

 

e foarte serios omul. (cu mine a fost. tranzactia s-a desfasurat exact cu am stabilit cu el de la inceput, iar de folie sunt super multumit).

 

sper sa ti fie de folos informatiile.

Editat de cataaaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, pt hornet, mi-am luat folie transparenta de protectie de pe okazii, de la un tip din tg mures. id-ul lui e ventureshield sau nr de tel 0744 84 78 74.

 

e foarte serios omul. (cu mine a fost. tranzactia s-a desfasurat exact cu am stabilit cu el de la inceput, iar de folie sunt super multumit).

 

sper sa ti fie de folos informatiile.

cine ti le-a pus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu. se pun foarte usor. gasesti tutoriale pe

si mie mi a explicat si baiatul de la care le am luat. iti tbuie doar niste apa cu sampon intr un pulverizator si o racleta de cauciuc (pe care mi a dat o tot el, odata cu foliile). Editat de cataaaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu. se pun foarte usor. gasesti tutoriale pe
si mie mi a explicat si baiatul de la care le am luat. iti tbuie doar niste apa cu sampon intr un pulverizator si o racleta de cauciuc (pe care mi a dat o tot el, odata cu foliile).

mersi stiu. am lucrat la 2 firme de autocolante. ce vezi cu upc toate eu cu un prieten le-am decorat:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...