Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am facut ieri ITP-ul si schimbarea culorii in CIV la RAR Cluj.

Pretul total a fost de 80 RONI si un pachet cerut pe fata de Marlboro rosu scurt.

 

A decurs ceva de genu' : facut programare, ajuns la ora 10 acolo, inmanat actele, introdus mobra in prima hala cum ajungi, suit pe mobra, pus roata fata pe rolele de verificat frana, apoi spatele (proprietarul sta pe mobra, el actioneaza gentil frana ), verificat instalatia de lumini ( faruri, semnale, bec frana), facut 2-3 poze, scos motorul afara, mers la casierie platit banii, asteptat 30 de minute si ridicat actele de la ghiseu.

 

Ca fapt divers, o identificare la motor adus de afara acum costa 450 RONI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut ieri ITP-ul si schimbarea culorii in CIV la RAR Cluj.

Pretul total a fost de 80 RONI si un pachet cerut pe fata de Marlboro rosu scurt.

 

A decurs ceva de genu' : facut programare, ajuns la ora 10 acolo, inmanat actele, introdus mobra in prima hala cum ajungi, suit pe mobra, pus roata fata pe rolele de verificat frana, apoi spatele (proprietarul sta pe mobra, el actioneaza gentil frana ), verificat instalatia de lumini ( faruri, semnale, bec frana), facut 2-3 poze, scos motorul afara, mers la casierie platit banii, asteptat 30 de minute si ridicat actele de la ghiseu.

 

Ca fapt divers, o identificare la motor adus de afara acum costa 450 RONI

 

luni am fost eu pt carte si actele romanesti de la rar. costa foarte mult , am platit 450 lei, nu mi-au trecut in carte exact datele tehnice care erau trecute in brief. am pus motorul pe stand, i-am facut franele, 2-3 poze la motor si serii si gata. fara lumini si semnalizari si alte electrice neimportante :smoke: ce-i drept, nu se mai sta la coada de dimineata de la 6 sa prinzi rand.ai sunat , ai facut programarea si merge repede. cel mai mult am stat la caserie ca am prins pauza de masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca fapt divers, o identificare la motor adus de afara acum costa 450 RONI

 

Iar daca are ceva omologare europeana(nu stiu exact ce mi-a zis, dar stiu de la Transalpul meu) costa doar 250 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am schimbat guma fata la mobra, la o vulcanizare deschisa NON STOP pe fabricii, dupa ce treci pe sub pod, imediat in stanga pe sensul de mers sensu giratoriu-plevnei.

 

Costa 12 lei de roata, dar tre sa mergi cu ele in mana sau sa le dai jos acolo. Un snur e 7 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. asa este...iti inmaneaza si 3 pliante si iti expune riscurile la care te expui daca nu conduci frumos :P interesant mi sa parut faptul ca atunci cand m-au oprit eu am si scos actele...la care domnul politist le-a refuzat. fapt cu care nu prea sunt obisnuit ;))

 

 

le @dan: aia veche poti sa o duci la fier vechi ;))

Editat de hayabusa_sd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia efectueaza o campanie impotriva accidentelor moto acum in p-ta Unirii, opreste cam tot ce misca pe doua roti.

Merg in 10 minute sa-i salut si sa-i intreb de sanatate, dupa care ma intorc sa expun rezultatul ;)

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am schimbat guma fata la mobra, la o vulcanizare deschisa NON STOP pe fabricii, dupa ce treci pe sub pod, imediat in stanga pe sensul de mers sensu giratoriu-plevnei.

 

Costa 12 lei de roata, dar tre sa mergi cu ele in mana sau sa le dai jos acolo. Un snur e 7 lei.

 

Mai este una NON-STOP, tot in zona aia, dar pe Bucuresti, chiar inainte de intersectia cu Paris, cum mergi de la Kaufland catre Paris, pe partea dreapta. E un pic mai scumpa decat asta de zici tu, dar am schimbat si eu gume la ei si sunt multumit. Conditiile sunt tot alea, adica dai rotile jos singur...de fapt cu ajutor din partea celor de acolo, dar tu trebuie sa desfaci roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg in 10 minute sa-i salut si sa-i intreb de sanatate, dupa care ma intorc sa expun rezultatul ;)

Doi politisti in fata la Melody , iar unu era in fata la Diesel. Cred ca li s-au terminat flyerele..ca nici nu m-au oprit nici nu m-au bagat in seama.

O fi toba de vina..? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am nevoie urgent de 5 pini "tata" de la un conector molex. Arata ca astia:

 

 

Molex_male_connector.jpg

 

Se gasesc pe hdd-uri sau cd-rom - uri. Daca aveti careva de aruncat pe acasa, am mare nevoie de ei pana maine la amiazi!

 

Dan

 

0 7 47294 113

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am nevoie urgent de 5 pini "tata" de la un conector molex. Arata ca astia:

 

 

Molex_male_connector.jpg

 

Se gasesc pe hdd-uri sau cd-rom - uri. Daca aveti careva de aruncat pe acasa, am mare nevoie de ei pana maine la amiazi!

 

Dan

 

0 7 47294 113

 

Daca nu gasesti poti sa iti "dezafectezi" o alimentare de la sursa din computeru propriu ;) , cu siguranta nu o sa ajungi sa le folosesti pe toate. Aveam eu ceva surse dezafectate dar la munca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...