Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca stai si te gandesti PMS poate fi si ...Post Menstrual Symptom ....foarte des utilizat in engleza

 

...de fapt PMS = premenstrual syndrome :P

numa' bine ;)

Editat de ggabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu si daca vrei pot sa ti-l imprumut , sa-ti faci o idee.

El e ok, dar ideea ta de a purta aparatul pe motor NU e buna.

Aparatele electronice NU se poarta pe moto in top case/ side bag, ci in ghiozdan/ buzunar haina. Vibratiile sunt altfel, crede-ma ca am experimentat. ;)

 

Sa-ti faci o idee cat e de mare tank bagul, gandeste-te ca imi imntra perfect in oala de la Bmw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu si daca vrei pot sa ti-l imprumut , sa-ti faci o idee.

El e ok, dar ideea ta de a purta aparatul pe motor NU e buna.

Aparatele electronice NU se poarta pe moto in top case/ side bag, ci in ghiozdan/ buzunar haina. Vibratiile sunt altfel, crede-ma ca am experimentat. :P

 

Sa-ti faci o idee cat e de mare tank bagul, gandeste-te ca imi imntra perfect in oala de la Bmw.

 

As purta si eu aparatul in buzunar de ar fi cat o sapuniera. Dar bestia asta de dslr are un kg si nu e tocmai mica. ;)

Problema cu rucsacul e ca mie foarte incomod sa il dau jos si pun inapoi de fiecare data cand fac poze. Totusi nu e foarte ok nici la vibratile de pe rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva acest tankbag? http://www.louis.de/_30f5a1f8991eb1ccf88a1...tnr_gr=10025345

 

Eram curios daca e multumit de el. Eu vreau sa il iau pentru a tine aparatul foto(dslr) si ca sa nu mai fie nevoie sa tot deschid topcase'ul.

si eu am unul o sa il vezi in vekend si iti faci o idee despre el io il tin pt maruntisuri si ap foto ii ok la pretul asta are si magneti mici si chingi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagi o perna in tankbag, pe care sa stea comod aparatul, sa nu-l ia cu dureri de spate, ca-ti ies pozele obosite. :P

 

;)

 

Am stat si m-am uitat si cum vibreaza motorul si nu e ok totusi in tankbag. Asa ca renunt la idee si revin la rucsac, bata-l vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot sa imi fac un cablu de ambreiaj? Am tubul acela exterior dar imi trebuie cablul cositorit la capete...

rezolvat-ai? daca nu uite ce m-a dus pe mine capul.

am gasit un cablu de frana de spate de scooter. il folosesti cu tot cu bogden(tubul acela exterior) partea buna ca un capat il are deja facut din plumb deci e ok pt maneta. cealalta parte depinde de sistem. eu am facut la un prieten la strung daca imi aduc bine aminte dintr-o bara ingusta de cupru frezat taiat si facut gaura conica. am introdus cablul, l-am cracit bine si l-am cositorit(bine-nteles cu operatiile de rigoare). efectul ar fi ca l-am facut cat de lung am vrut eu, ar mai fi ca e mult mai gros decat originalul chiar si litele din care e facuta spirala sunt mai groase dat fiind ca e cablu de frana si fortele sunt mai mari, deci durabilitate mai mare. si nu in ultimul si cel mai important: pretul:P 30 de roni cablul si piesa strungita. manopera eu so am iesit foarte ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai continuati mult cu offtopicul? :crack:

e util sa sti cum se numesc sau cum se pronunta unele cuvinte mai ales cand sunt de natura tehnica :)

 

acum o intrebare. n-am fost la sibiu de anul trecut. cum e drumul? ce rute cu drum bun sa urmez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde as putea gasi un topcase givi de 45 L ...orice model sa mearga pe placa din asta

pe placa aia nu merge e45 sau e36, doar mai mici din cate stiu eu. Are Yzu un topcase de 32 parca mai nou si are placa ca si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe placa aia nu merge e45 sau e36, doar mai mici din cate stiu eu. Are Yzu un topcase de 32 parca mai nou si are placa ca si asa.

 

ms domnu....nu stiam exact ce model merge pe placa respectiva....si daca nu gasesc ceva "acceptabil" sa nu`mi comand unu nou si sa nu fie bun :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms domnu....nu stiam exact ce model merge pe placa respectiva....si daca nu gasesc ceva "acceptabil" sa nu`mi comand unu nou si sa nu fie bun :crack:

merge pe orice top case givi garantat de la 55 l pana la 32 l ...are numai un tip de suport givi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...