Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Am avut privilegiul de a ma da cu un motor in O kilometri. G 450 X.

Merge bestial.

Acum , cei care vor vrea sa se dea si ei cu el sa nu ma injure, dar nu m-am putut rabda si i-am dat la ca hotii de cai..de i-am pierdut numarul de inmatriculare :moron:

Singurul motor cu care nu m-am dat a fost 1000 RR..chiar nu ma atrage.

Cel mai instabil peste 160 km/h mi se pare F 800-le.

Si maine se tine drive testul, de la 10-18, iar pt cei care nu ajung, 19-20 sept. se tine la Tg-Mures.

Sunt ceva conditii de indeplinit pt. teste? Trebuie ceva inscriere prealabila ? Cat te lasa sa testezi ? Pe unde ? Ce modele sunt ? (cam multe intrebari ) :D

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca nu esti nesimtit ca un tip ce s-a dus pe autostrada (posesor de Multistrada ), te duci pana pe podul trefla capat Manastur si sensul giratoriu Floresti.

Trebuie sa ai min im echipament, C.I si permisul.

Se trece pe un tabel si o cerere, sa-i spunem...and ready to go !!!

Timpul e cca 10 min / motor.

Modele: F650 /800 GS, 1200 GS /GS Adv, R1000 RR si G450 X care nu se mai da ca nu are numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva adrese/nr de telefon de la persoane/firme ce au sau pot aduce piese din dezmembrai de motociclete modele mai vechi (anii 80)? Multumiri anticipate..

de actualitate.. stringenta..

 

Ultima incercare de a obtine o informatie UTILA conform denumirii topicului..

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stiti, in 17-18 septembrie la Cluj la sediul dealerului local sunt disponibile pentru teste motocicletele BMW din gama GS, precum si G 650 XMoto, G 450 X , si S 1000 RR.

Motocicletele sunt disponibile intre orele 10-18.

Sper sa tina vremea si va urez distractie placuta.

 

George, Autotransilvania Sibiu.

 

Vremea si ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de mult am venit si eu cu un prieten de la BMW... nu ai limita de km sau timp in mod neaparat... bunul simt e limita, iar mie F 650 GS mi s-a parut cea mai comoda si manevrabila dar poate ar mai trece un pic de putere ca sa fie perfecta... parerea mea :P

 

Nu se prea inghesuia lume acolo asa ca nu era nevoie sa stai si sa astepti mult.

:cheers: Damn bine ca dupa ce m-am udat ca un burete in fantana acum a iesit soarele! Fuga baieti dati o tura, merita.

 

Salutari :laugh:

 

PS. Ms de pont Yzu

Editat de dedics
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

Mersi si eu Yzule

Trebuie sa recunosc ca a fost ceva mai deosebit si ca bavarezele sunt niste motociclete foarte faine. Dupa ce am fost cu 1200 Adventure si m-am urcat pe Transalp am avut senzatia ca mi-a intrat serios la apa motocicleta. :laugh:

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi pune plexic sau unde la o pereche de ochelari cross?

 

Incearca la vre-un magazin d'asta de face ochelari. Am inteles ca au un aparat care incalzeste uniform ramele si le dilata, ca sa poata fi bagata lentila. Si daca ai lentila bruta, o taie dupa rama cu ceva scula computerizata ghidata de laser. Daca in Deva la optovision se poate, musai sa fie vre-un oculist in Cluj care sa aiba scule si sa se priceapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exista...se numesc CocMotors, daca sunt aia de care stiu eu..

Eu din pacate nu sunt momentan in tara iar de explicat cum sa ajungi nu ma pricep.

Ii gasesti undeva pe stanga cum intrii de pe Turzii pe Buna Ziua, la cateva sute de metri intr-un garaj de sub un bloc. Nu au nici o firma afara...sau cel putin nu aveau.

Cel mai bine e sa il cauti pe Dragos de la Mechatronics...cu el am fost ultima data acolo si are nr. de tel. al tipului care se ocupa de afacere.

Cheers!

 

Service moto in Cluj Napoca www.cocmotors.ro

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva o companie de asigurari care face RCA la motoare pe mai putin de 6 luni?

Ar fi o treaba utila si cred ca am avea numai de castigat din asta, atat noi cat si ei...

 

Asigurarile sub 6 luni(mai exact pe o luna) se fac doar pentru autovehiculele cu numere provizorii. Din pacate asa e legea in tara asta...

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...