Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna tuturor,o sa va zic o patanie la care era sa iau teapa in dimineata asta,va voi spune sa nu luati si voi teapa de la aceeasi persoana...Saptamana trecuta mi-am facut comanda la doua caciucuri cica "noi",da intr-adevar erau nerulate..il sun pe tip de pe olx,vorbesc cu el,o zis ca are cu dot 08,zic catre el ca sper ca nu e tare cauciucul..zice el nu e tare,a fost tinut in conditii optime fara sa fie suprapuse,umiditate,etc. ii trimit datele mele plus CNP pentru "factura si garantie".Bun,mi le-a trimis,azi dimineata cand ma duc la Fan Curier sa le ridic ghici ce,cauciucurile tari ca si asfaltul,in loc de culoare neagra era deja un gri asa mai spre deschis,dot din 06 nu 08 cum am discutat noi si fara garantie si factura...Le-am trimis inapoi,nu le-am preluat.O sa va dau un link despre cine este vorba si mare atentie ca e vorba de viata noastra care este pusa in joc,o zi buna tuturor !

 

http://olx.ro/oferta/cauciucuri-moto-noi-lichidare-de-stoc-ID1wkCx.html

 

Culmea ironiei am gasit acest topic care este al lui daca bine vad: /index.php?/topic/708188-oferta-lichidare-de-stoc-cauciucuri-de-strada-noi-150-lei-bucata/

 

Userul Garcya e vazut destul de bine pe forum.

Eu am cumparat cu ajutorul lui niste roti complete de pe eBay de la un englez care nu vroia sa trimita prin curier.

A livrat tot ce a promis, la timp si conform intelegerii initiale.

Pe mine m-a ajutat omul. Numazic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult mi-a papat zzr-ul intr-un an 3 gume spate si 2 fata. 1 set fata spate au fost noi, restul au fost sh ca si noi noute. Am facut in jur de 25k km.

cam asa-i raportul si la mine la Soim, 3 pe spate si 2 pe fata :)

numai ca spatele nu prea tine mai mult de 6-7k km....

..las ca vezi tu!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Userul Garcya e vazut destul de bine pe forum.

Eu am cumparat cu ajutorul lui niste roti complete de pe eBay de la un englez care nu vroia sa trimita prin curier.

A livrat tot ce a promis, la timp si conform intelegerii initiale.

Pe mine m-a ajutat omul. Numazic!

Mno poate doar eu am patit-o dar nu poate spune nimeni ca cauciucurile alea nu erau plasticate si banuiesc ca dupa aproape 5 ani de mers cu mobra si schimbat gume nu imi dau seama cum sta treaba..poate m-o vazut mai cu pene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno poate doar eu am patit-o dar nu poate spune nimeni ca cauciucurile alea nu erau plasticate si banuiesc ca dupa aproape 5 ani de mers cu mobra si schimbat gume nu imi dau seama cum sta treaba..poate m-o vazut mai cu pene...

Repet,poti avea Lamorghini,daca ai gume Debica sau Sava... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine Debica sau Sawa NOI decat michelin sau pirelli vechi de nush cati ani si plastificat.

Adevarat,ma refeream la faza ca se cumpara mult second si firme de cakt.

 

Si baga pe autoBusa la avatar,ca acolo tre' sa fie...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Mi am montat in locul manerului de la codita un suport de topcase dar imi ramane putin spatiu intre ele.

As avea nevoie de un burete dens sau ceva asemanator ,de vreo 2-3 mm ,de culoare neagra .

Unde as putea sa gasesc ?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Mi am montat in locul manerului de la codita un suport de topcase dar imi ramane putin spatiu intre ele.

As avea nevoie de un burete dens sau ceva asemanator ,de vreo 2-3 mm ,de culoare neagra .

Unde as putea sa gasesc ?

Multumesc

Perfect Seal str.Beiusului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

M-ar interesa o firma care prelucreaza mase plastice si ar putea sa faca la comanda 4 paralelipipede dreptunghice(ar fi perfect sa fie chiar putin trunchi de piramida sa poata intra usor una in alta pentru transport). Niste dimensiuni orientative ar fi 120cm pe lungime si 20cm latura patratului superior. Fiecare piesa va fi o masca pentru un suport ca cel din poza(masca este partea gri cu emblema portocalie), deci grosimea materialului nu trebuie sa sustina nicio greutate, dar sa fie suficient sa fie rigida.

Multumesc!

 

12006324_10153114729386198_1933521148577

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Direct din biroul unei firme de curierat, acu 20 de minute.

 

post-22404-0-99161100-1453804926_thumb.png

 

Incercati sa sunati la ei la call center. Dupa 15 minute ti se intrerupe. Zic hai sa caut pe Google. Din 20 de review-uri, 15 negative.

O sa va loviti de situatie cand comandati chestii din DE. DHL le trimit incoace prin ei...

 

Mult succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima experienta apropo de firma cucurucu de mai sus> Trimit un colet la Bucuresti in 12 decembrie, ...........ajunge in 21 la Bucuresti,.......... am cerut ramburs in contul curent......... primesc rambursul in 20 ianuarie........... in plic, desi eu am cerut in contul curent. Binenteles intre timp a incercat sa iau legatura telefonic. Trebuia sa ma apuc de crosetat la telefon pina raspunde cineva. Am luat in calcul si sarbatorile binenteles dar si posta se misca mai repede ca ei.


» Post actualizat in 26 Jan 2016 11:11

Caliatatea serviciului oferit este 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Direct din biroul unei firme de curierat, acu 20 de minute.

 

attachicon.gifurgent.png

 

Incercati sa sunati la ei la call center. Dupa 15 minute ti se intrerupe. Zic hai sa caut pe Google. Din 20 de review-uri, 15 negative.

O sa va loviti de situatie cand comandati chestii din DE. DHL le trimit incoace prin ei...

 

Mult succes :)

DHL detine Cargus care detine Urgent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DHL nu are treaba cu Urgent - Cargus, sunt doar parteneri de afaceri, nu si asociati unul la altul

 

si Urgent si Cargus apartine companiei Abris Capital Partners

 

http://www.forbes.ro/urgent-curier-fost-cumparat-de-abris-capital-partners-si-fuzioneaza-cu-cargus-21074

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...