Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

ipoza doar mai lungi?

2 de 7 cm lungime

2 de 10 cm lungine

Preferabil din inox sau negre

» Post actualizat in 22 Dec 2015 07:32

Caut 4 suruburi ca si cele din poza doar va mai lungi putin.Unde as putea sa gasesc?As prefera din inox dar nu e obligatoriu.

2 buc de 10 cm lungime

2 buc de 7 cm lungime.

Mi am luat un suport pt topcase si trebuie sa il prind in locul manerului de pe codita

post-70928-0-79978500-1450744746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

ipoza doar mai lungi?

2 de 7 cm lungime

2 de 10 cm lungine

Preferabil din inox sau negre» Post actualizat in 22 Dec 2015 07:32Caut 4 suruburi ca si cele din poza doar va mai lungi putin.Unde as putea sa gasesc?As prefera din inox dar nu e obligatoriu.

2 buc de 10 cm lungime

2 buc de 7 cm lungime.

Mi am luat un suport pt topcase si trebuie sa il prind in locul manerului de pe codita

 

Sunt m8 sau m10, am m10 de 15cm zincate, daca nu te descurci vb pe pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci colega!


» Post actualizat in 08 Jan 2016 19:31

strungar 0742868698 miki ,bun ieftin si de treaba

 

Tare de treaba omul. Merci frumos!

 

post-70685-0-80596700-1452279977_thumb.jpg post-70685-0-74085400-1452279975_thumb.jpg

» Post actualizat in 08 Jan 2016 19:31

iris

cosminului 56 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,o sa va zic o patanie la care era sa iau teapa in dimineata asta,va voi spune sa nu luati si voi teapa de la aceeasi persoana...Saptamana trecuta mi-am facut comanda la doua caciucuri cica "noi",da intr-adevar erau nerulate..il sun pe tip de pe olx,vorbesc cu el,o zis ca are cu dot 08,zic catre el ca sper ca nu e tare cauciucul..zice el nu e tare,a fost tinut in conditii optime fara sa fie suprapuse,umiditate,etc. ii trimit datele mele plus CNP pentru "factura si garantie".Bun,mi le-a trimis,azi dimineata cand ma duc la Fan Curier sa le ridic ghici ce,cauciucurile tari ca si asfaltul,in loc de culoare neagra era deja un gri asa mai spre deschis,dot din 06 nu 08 cum am discutat noi si fara garantie si factura...Le-am trimis inapoi,nu le-am preluat.O sa va dau un link despre cine este vorba si mare atentie ca e vorba de viata noastra care este pusa in joc,o zi buna tuturor !

 

http://olx.ro/oferta/cauciucuri-moto-noi-lichidare-de-stoc-ID1wkCx.html

 

Culmea ironiei am gasit acest topic care este al lui daca bine vad: /index.php?/topic/708188-oferta-lichidare-de-stoc-cauciucuri-de-strada-noi-150-lei-bucata/

Editat de BabyDihor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te superi, dar daca iei cauciucuri cu dot peste 5 ani, la ce te astepti sa fie noi?


» Post actualizat in 11 Jan 2016 12:12

si daca nu sunt folosite au stat la copt 5 ani si dupa le pui pe motor, aderenta 0, prima inclinare si te pulverizezi pe asfalt. Mai bine strange inca niste bani si cumperi noi, nu mai ai nici un gand ca nu poate o sa ai probleme. Stiu ca o sa vina carcotasi sa comenteze gen.....conditii unde au fost tinute, ......bla bla....daca tii la viata ta nu cumperi sh pentru nimic in lume, iti faci rau cu mana ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te superi, dar daca iei cauciucuri cu dot peste 5 ani, la ce te astepti sa fie noi?

» Post actualizat in 11 Jan 2016 12:12

si daca nu sunt folosite au stat la copt 5 ani si dupa le pui pe motor, aderenta 0, prima inclinare si te pulverizezi pe asfalt. Mai bine strange inca niste bani si cumperi noi, nu mai ai nici un gand ca nu poate o sa ai probleme. Stiu ca o sa vina carcotasi sa comenteze gen.....conditii unde au fost tinute, ......bla bla....daca tii la viata ta nu cumperi sh pentru nimic in lume, iti faci rau cu mana ta.

Acuma aia mi-am propus sa mai astept si o sa iau nou cu dot 14-15 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robi,are mare dreptate Antonio.

Strange din buci,ca doar nu poti sa te dai cu mobra si cumpara noi cu DOT nu mai mare de 2-3 ani. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie gandit asa pt oricine e valabil :

1. Prima data sanatatea, tragi o tranta si poate e ultima, doamne fereste.

2.Vrei sa frinezi si nu te mai opresti, intri sau lovesti pe cineva.

3. Trantesti motorul si ai o cheltuiala de cateva sute de lei bune in cel mai fericit caz, asta depinde si ce motor ai.

4. Drumurile noastre sunt ca la raliu, conducatori auto imprevizibili, gropi, alte specimene. Pe drumurile romanesti intalnesti orice. Trebuie franat brusc de multe ori mai ales in oras.

Eu anul trecut am un eveniment din care am scapat doar zgariat, intr-o secunda ma trintit un baietas care a schimbat banda fara sa se asigure. Poate daca nu piscam frana nu mai eram pe motor niciodata, aici intervine si reactia fiecaruia, conditiile meteo, e alta poveste. Cred ca sunt destule exemplele enumerate.

Asa trebuie sa ne gandim ca noi atingem foarte putin asfaltul cu rotile si cantarim in mare parte cat un semiautoturism.....stiti voi care nu fac reclama, trebuie sa avem aderenta maxima cu acea portiune a anvelopei care atinge asfaltul. Daca si acea portiune de cauciuc e plastic, atunci la ce sa te mai astepti, la ce e mai rau. Nu intotdeanua dar 80 % e sigur.

Si eu am facut economii, am strans din ,,fund,, cum zice Cristi, am luat anul acesta anvelope noi cu dot luna decembrie 2015 dar stiu ca nu am probleme 2-3 ani. La mine tin putin ca circul mult si on/off.

Am scris aceste lucruri pentru a le citi si cei care nu prea au experienta moto, stiu doar sa traga de gaz si cam atat.


» Post actualizat in 11 Jan 2016 16:15

Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine in noul an la cat mai multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,ma intereseaza dimensiunile stickerelor originale de pe un Suzuki Vx 800.

Un amic si a vopsit motorul ,care oricum nu avea stickere

Am intrebat pe forum la sectiunea dedicata Vx dar acolo nu am primit raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie gandit asa pt oricine e valabil :

1. Prima data sanatatea, tragi o tranta si poate e ultima, doamne fereste.

2.Vrei sa frinezi si nu te mai opresti, intri sau lovesti pe cineva.

3. Trantesti motorul si ai o cheltuiala de cateva sute de lei bune in cel mai fericit caz, asta depinde si ce motor ai.

4. Drumurile noastre sunt ca la raliu, conducatori auto imprevizibili, gropi, alte specimene. Pe drumurile romanesti intalnesti orice. Trebuie franat brusc de multe ori mai ales in oras.

Eu anul trecut am un eveniment din care am scapat doar zgariat, intr-o secunda ma trintit un baietas care a schimbat banda fara sa se asigure. Poate daca nu piscam frana nu mai eram pe motor niciodata, aici intervine si reactia fiecaruia, conditiile meteo, e alta poveste. Cred ca sunt destule exemplele enumerate.

Asa trebuie sa ne gandim ca noi atingem foarte putin asfaltul cu rotile si cantarim in mare parte cat un semiautoturism.....stiti voi care nu fac reclama, trebuie sa avem aderenta maxima cu acea portiune a anvelopei care atinge asfaltul. Daca si acea portiune de cauciuc e plastic, atunci la ce sa te mai astepti, la ce e mai rau. Nu intotdeanua dar 80 % e sigur.

Si eu am facut economii, am strans din ,,fund,, cum zice Cristi, am luat anul acesta anvelope noi cu dot luna decembrie 2015 dar stiu ca nu am probleme 2-3 ani. La mine tin putin ca circul mult si on/off.

Am scris aceste lucruri pentru a le citi si cei care nu prea au experienta moto, stiu doar sa traga de gaz si cam atat.

» Post actualizat in 11 Jan 2016 16:15

Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine in noul an la cat mai multi km.

Ai in totalitate dreptate,dar eu tot ce am scris mai sus a fost doar ca sa vedeti ce teapa puteti lua de la un alt motociclist,acuma intrebarea mea este oare el si-ar pune cauciucuri dinalea plasticate care o vrut sa mi le dea mie?:)) Stii..daca eram incepator cu siguranta nu ma pricepeam si le luam dar dupa cativa ani iti cam dai seama cum stau treburile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e ok ce ai expus, foarte bine de stiut, poate mai are si alte produse de vanzare. De obicei romanu nu arunca nimic din cauza problemelor financiare ar vinde si pe masa. De aici si o gramada de gunoaie de vanzare in toate domeniile. Pe unii ii intereseaza doar banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e ok ce ai expus, foarte bine de stiut, poate mai are si alte produse de vanzare. De obicei romanu nu arunca nimic din cauza problemelor financiare ar vinde si pe ma-sa. De aici si o gramada de gunoaie de vanzare in toate domeniile. Pe unii ii intereseaza doar banii.

Scuze Antonio,nu m-am putut abtine! :peace:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie gandit asa pt oricine e valabil :

1. Prima data sanatatea, tragi o tranta si poate e ultima, doamne fereste.

2.Vrei sa frinezi si nu te mai opresti, intri sau lovesti pe cineva.

3. Trantesti motorul si ai o cheltuiala de cateva sute de lei bune in cel mai fericit caz, asta depinde si ce motor ai.

4. Drumurile noastre sunt ca la raliu, conducatori auto imprevizibili, gropi, alte specimene. Pe drumurile romanesti intalnesti orice. Trebuie franat brusc de multe ori mai ales in oras.

Eu anul trecut am un eveniment din care am scapat doar zgariat, intr-o secunda ma trintit un baietas care a schimbat banda fara sa se asigure. Poate daca nu piscam frana nu mai eram pe motor niciodata, aici intervine si reactia fiecaruia, conditiile meteo, e alta poveste. Cred ca sunt destule exemplele enumerate.

Asa trebuie sa ne gandim ca noi atingem foarte putin asfaltul cu rotile si cantarim in mare parte cat un semiautoturism.....stiti voi care nu fac reclama, trebuie sa avem aderenta maxima cu acea portiune a anvelopei care atinge asfaltul. Daca si acea portiune de cauciuc e plastic, atunci la ce sa te mai astepti, la ce e mai rau. Nu intotdeanua dar 80 % e sigur.

Si eu am facut economii, am strans din ,,fund,, cum zice Cristi, am luat anul acesta anvelope noi cu dot luna decembrie 2015 dar stiu ca nu am probleme 2-3 ani. La mine tin putin ca circul mult si on/off.

Am scris aceste lucruri pentru a le citi si cei care nu prea au experienta moto, stiu doar sa traga de gaz si cam atat.

» Post actualizat in 11 Jan 2016 16:15Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine in noul an la cat mai multi km.

tu ce gume iti pui de te tin 2-3ani??? Vreau si eu de alea :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...