Sari la conținut

1 Mai Bucuresti-Vama Veche


euforiu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mda!

Deci, pe la ce ora plecati?

 

Nu va ingrijorati pt mine dragi mei, eu vin cu masina :) mi am dat seama ca tipi cu moto sunt prea rautaciosi pt gustul meu. Asa ca ne vedem acolo

Nu-s rai, dar sint pe fuga, ca atare se intorc in aceeasi zi - au nevoie de viteza, este mai greu cu pasagera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai zic sa ne intalnim la 7.Pana alimentam, pana mai vb, bem o cafia se face 7juma.Cine pleaca cu grupul de la 9, sa posteze acolo.Pe mine ma plictisesc calatoriile cu 50km/h si reguli pro-sistem.Nu ma intelegeti gresit, fiecare face ce vrea.Si revin la vechea postare: cat nu am avut autostrazi am plans ca nu avem unde sa alergad, acum ca e gata mergem la mare prin Cheia,...ca "e" curbe.

 

Daca totul e ok(trafic, militie,alinierea planetelor) la 7juma plecam, facem o oprire pt alimentare si un sandwish si pe la 11 sa fim in Vama. Eu beau o Corona la Molotov si dp aia mergem La Ascunzis...mancam ceva, mai socializam,..plecam pe la 4, ajungem in Bucale, lasam mobrele, si mergem sa bem :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma plictisesc calatoriile cu 50km/h si reguli pro-sistem.Nu ma intelegeti gresit, fiecare face ce vrea.Si revin la vechea postare: cat nu am avut autostrazi am plans ca nu avem unde sa alergad, acum ca e gata mergem la mare prin Cheia,...ca "e" curbe.

Aveti grija totusi la radare , asa ca "alergatul" s-ar putea sa coste .

Enumar cateva locuri uzuale cu radare mobile (masini logan) si locuri cu radare fixe (fire in sosea) :

- in localitatea Agigea (fire in sosea)

- intre Agigea si Eforie Nord cam pe la jumatatea drumului (fire in sosea)

- in Eforie Nord pe varianta (loganul cu radar)

- in Eforie Sud chiar la intrare sau la iesire (loganul cu radar)

- in Tuzla la intrare (inainte sau dupa pod) si la iesire in peco (loganul radar)

- in 23 August (loganul cu radar)

- in Mangalia , dar chiar la intrare in oras (fire in sosea)

Acum este in functiune doar cel de la Mangalia , dar pana de 1 Mai le va da drumul la toate .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era tipic facut ( nu il mai gasesc ) pentru cine mai pleacă acum in vama pe autostrada... au acoperit gropile, de la km 67 sunt portiuni asfaltate. Sunt băieții cu mașinile si asfalteaza in seara asta. La km 83 pe prima banda e ceva mai nasol.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pac-pac, mai e putin si am zis asa(asta daca e ok si pt restu).Ne intalnim in O.M.V.ul de la unirea (corneliu coposu, cum urci pe langa zara catre udriste pe partea dreapta) la ora 7.Pana bem o cafea, pana alimentam, mai vb putin, la 7juma-7:45 sa o luam din loc.Trmatoarea oprie, in apropiere de Cernavoda la benzinaria Litro, unde mai alimentam(daca e cazu') si in functie de cati suntem si de trafic stabilim daca continuam pe autostrada sau mergem pe drumul ala cu Murfatlar-Constanta.A 2-a oprire o stabilim tot in benzinarie. Hai sa traiti, si sa dam un refresh la lista aia,.. 1) euforiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve, eu voi pleca pe drumul vechi cu celalalt grup, dar ma intorc seara(9/10/11) in aceeasi zi pe autostrada..

 

daca mai e cineva care se intoarce tot atunci dati un semn! :cheers:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SARBATORI FERICITE TUTUROR !

 

Maine dimineata toti o taiem spre litoral sa vedem cum ne grupam in final , poate mai spre seara se vor inchega grupurile si preferintele .

Totul este sa ne intalnim pe acolo sa bem o bere sa uitam cine este mai destept / mai mecanic / mai frumos / mai........

Eu cred ca ma voi intoarce spre seara cat de tarziu .

Vik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SARBATORI FERICITE TUTUROR !

 

Maine dimineata toti o taiem spre litoral sa vedem cum ne grupam in final , poate mai spre seara se vor inchega grupurile si preferintele .

Totul este sa ne intalnim pe acolo sa bem o bere sa uitam cine este mai destept / mai mecanic / mai frumos / mai........

Eu cred ca ma voi intoarce spre seara cat de tarziu .

Vik.

Sunt in asentiment cu tine.. poate ne inhaitam la intoarcere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...