Sari la conținut

1 Mai Bucuresti-Vama Veche


euforiu
 Share

Postări Recomandate

Eu vreau sa plec, dar sa rămân la muuulte sprituri, poate câteva zile.

Acum problema: sunt incepator! Chiar dacă ar fi drumul pe autostrada, drum întins, mi-ați recomanda sa fac drumul asta?

lasa ca uite asa inveti plus ca e mult mai sigur pe autostrada decat prin oras nu ai treaba cu contrasensu pt ca ai bara de protectie pe mijloc si plus ca nu ai intersectii sau cedeaza trecerea sau linii de tramvai etc esti pe drum drept si e mult mai sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum spuneam mai sus... Eu plec pe autostrada, cred ca pe la 6-7, sa pot sa beau 2 beri cand ajung acolo si sa ma pot intoarce seara safe. Evident ca plecam si ne asteptam sau ne ajutam daca e cazul dar o sa fie f aglomerat si nu vreau sa feresc toti dobitocii pe drumul vechi. Vreti voi sa va intalniti altfel, faceti alt topic.Nu vreau sa par nesimtit dar am specificat de la inceput...Bucuresti-Vama, pe autostrada. mai e timp pana atunci si mai vorbim. daca e cu lista, zic si eu k am un ZZR si abia astept plimbarea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca pentru bugetari se face punte cu Pastele, s-ar putea sa fie cam aglomeratie totusi.

Da - ai dreptate, abia acum am aflat si eu zilele de 2 si 3 sint libere, ceeace inseamna NEBUNIE pe drum, si MARE atentie cu cazarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d`aia am zis si eu ca e mai safe pe autostrada...o sa fie full

Or sa fie o gramada de conservari de "lux" , care or sa te impinga pe A2 cu +170km/h, nu de alta, dar pina seara trebuie agatata pitipoanca de pina in 25ani, ca a-2-a zi gaseste numai +30ani. Bine si pe drumul vechi o sa fie aglomerat .... asta e. Vezi ca pe A2, au bagat un nou sistem de radar (cica-s doua fire pe sosea care nu se vad), se zice ca au rupt la amenzi.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or sa fie o gramada de conservari de "lux" , care or sa te impinga pe A2 cu +170km/h, nu de alta, dar pina seara trebuie agatata pitipoanca de pina in 25ani, ca a-2-a zi gaseste numai +30ani. Bine si pe drumul vechi o sa fie aglomerat .... asta e. Vezi ca pe A2, au bagat un nou sistem de radar (cica-s doua fire pe sosea care nu se vad), se zice ca au rupt la amenzi.

Nu o sa alerge nimeni cu 170 pentru ca o sa fie plin de radare ...asa e traditia (la militie) de 1 mai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or sa fie o gramada de conservari de "lux" , care or sa te impinga pe A2 cu +170km/h, nu de alta, dar pina seara trebuie agatata pitipoanca de pina in 25ani, ca a-2-a zi gaseste numai +30ani. Bine si pe drumul vechi o sa fie aglomerat .... asta e. Vezi ca pe A2, au bagat un nou sistem de radar (cica-s doua fire pe sosea care nu se vad), se zice ca au rupt la amenzi.

Hai sa ne vedem cu bine la destinatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca o sa fie plin de radare si de fiole...ca iese romanu la mici-bere-manele pa la padure, etc. In alta ordine de idei...daca .vremea tine cu noi...cati suntem pana acum? 2?

As veni cu tine, dar te scoli prea cu noaptea'n cap, eu preconizez sa plec pe la 8-9, trebuie sa pregatesc si masina sotiei (incarcat bagaje, copii, etc.), lucruri care-mi iau timp. Daca aflu pe unde's cablurile alea .... pun pe forum.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aflu pe unde's cablurile alea .... pun pe forum.

Mi-a spus un prieten ca ar fi "un set" de cabluri aproape la iesirea de pe autostrada ( spre Lazu , CT ) .

Cica se vede cum asfaltul autostrazii , are alta culoare ( mai inchisa) , o dunga mai lata si una mai subtire de asfalt proaspat , la distanta de aprox 1 metru una de alta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firele alea duc intr-o "cutie" aflata la marginea autostrazii si presupun ca de acolo se transmit datele catre centru .

Sunt si camere , cate trei pe stalp , 2 sunt orientate catre inainte si inapoi ( camere gen ambasade ) , iar a treia este intre ele si este model "spider" .

Pe fiecare stalp unde sunt camere , exista si o antena (cca 50 cm) specifica celor de transmis date online . Este montata tot la nivelul camerelor .

"Cica" nu inregistreaza viteza (deocamdata) , doar roviniete .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai....facem niste marcaje cu 200-300m inainte de "cabluri" ?

donez un spray cu vopsea alba :)

Atunci du treaba pana la capat si foloseste-l . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce nu v-ati anuntat pentru mini excursia de 1mai, de ce va faceti griji de radare? :)))

pentru ca toata vara o ard pe acolo poate ?!?

oricum dupa ce vad unde sunt le memorez si o las mai usor....si m-am tot gandit in ultima vreme, cred ca o sa mai schimb traseul prin silistra cu bacul sau chiar prin girgiu-bulgaria-vama

dar oricum la primul drum iau spray-ul cu mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca toata vara o ard pe acolo poate ?!?

oricum dupa ce vad unde sunt le memorez si o las mai usor....si m-am tot gandit in ultima vreme, cred ca o sa mai schimb traseul prin silistra cu bacul sau chiar prin girgiu-bulgaria-vama

dar oricum la primul drum iau spray-ul cu mine :)

:10: SA IEI SPRAY-UL. Neaparat:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti voi fi eu pe drum din Bacau catre Vama,sa nu spuneti nimanui ca pe 1 mai e si ziua mea ca apoi o sa-mi ceara toti de baut :D

Triumph Sprint cu nr de BC da de baut de 1 mai...s-a notat, ne vedem La Pirati :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...