Sari la conținut

Sambata 06.04 Plecare Veliko Turnovo


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Ne strangem la ora 10,30 cu plecare ferma la ora 11 de la OMV City Mall.

Daca sunt mai multi si ne separam pe traseu ne mai gasim inca o data in Giurgiu tot la OMV in centru ca sa nu ne pierdem inainte de vama, trecem vama si mergem prin Ruse grupati, apoi tot inainte pana la Byala.
La Byala in centru e iar un OMV unde unii care au utilaje mai insetate deja trebuie sa puna benzina!biggrin.gif

Apoi iar tot inainte pana la OMV inainte de intrarea in Veliko. Mergem grupati prin oras, dam o roata pe acolo, apoi ne punem la pizza. Sa zicem ca se face ora 14. Stam o ora jumate la masa, la 15,30 plecam spre casa, la ora 19 suntem in Bucuresti.

Sa aveti buletine pentru trecerea la vama si carduri pentru scos leva la bulgari in Veliko. Sau bani destui ca sa schimbati acolo.

 

Ritm sustinut, asta nu inseamna 300 dar nici 80!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem mai multe grupuri, stabilim punctele de regrupare destul de dese si asta e. Nu pot eu sa stiu care si cum tine ritmul. Am avut mereu surprize. Au venit oameni cu motorete care mergeau viteza maxima 180 si ei spuneau ca pot tine un 170 constant. Am fost foarte mirat. Si am avut dreptate, cu greu au trecut de 110. In stilul asta si daca e si dezorganizare plimbarea dureaza foarte mult.

 

Vin si motorete naked, asa ca pe Girgiu nu se va trece de 200 decat la un sprint ceva, in rest in jur de 150-180. Prin localitati - normal, intre 50-90 asa...cu 20 peste legala. Pe Ruse-Veliko in functie de trafic un 150-230. Dar asta ma astept sa fie primul grup,ala mai de "vitezisti".

 

Ne orientam la fata locului, punctele de oprire le-am cam stabilit de acum, nu e democratie, e dictatura luminata! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alex! N-avem ce face...si asa s-ar putea sa ne strecuram prin ceva ploicica, dar duminica pare sa ploua ca lumea. Maine pare-se a fi o fereastra de vreme frumoasa.

Apoi duminica am si eu ceva treaba si apoi pe seara mergem sa ne uitam la cursa MotoGP, alt program. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza a aratat rau toata saptamana, maine e singura bresa cu soare, daca nu o folosim nici pe asta inseamna ca sapt asta nu ma dau. Asa ca ne riscam.

 

Asta daca bineinteles nu ne trezim maine cu ploaie sau innorat si ud pe jos, caz in care se anuleaza toata tarasenia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Foarte probabil ne intalnim pe traseu. Membrii ai clubului Desmoriders pleaca la ora 10.00 din fata Academiei - in jur de 10 motociclete.

 

Asfalt uscat!

 

Andrei

NU UITATI SA LUATI CANISTRE CU BENZINA DUPA VOI.......

POATE CHIAR AIA ....DE DATA TRECUTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca exista vreun pilot cu experienta care vrea sa ia pasager la aceasta tura, ma ofer eu, benzina 50/50.

Cred ca vrei sa zici "Daca este pe aici un incepator care vrea sa ia lectii privind din spate pe propria motocicleta ma ofer sa-l duc pana la Veliko si inapoi,benzina 50-50"! :crack:

 

 

P.S. Tot nu ti-ai luat motoretutza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sus pe dreapta, inainte de loc 1 decembrie mai este un OMV.

Noi ne oprim acolo sa ne intalnim ca niste prieteni (3 motoare). Nu ne mai asteptati, poate de regrupam pe drum.

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca vrei sa zici "Daca este pe aici un incepator care vrea sa ia lectii privind din spate pe propria motocicleta ma ofer sa-l duc pana la Veliko si inapoi,benzina 50-50"! :crack:

 

 

P.S. Tot nu ti-ai luat motoretutza?

 

e si asta o varianta :) accept chiar si choppere..

 

 

Nu am gasit inca motorul, astept vesti zilele astea de la cineva din Italia, dar se pare ca "954 de vanzare" si "in stare buna" se exclud reciproc..

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca exista vreun pilot cu experienta care vrea sa ia pasager la aceasta tura, ma ofer eu, benzina 50/50.

 

 

cate kg ai ? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem mai multe grupuri, stabilim punctele de regrupare destul de dese si asta e. Nu pot eu sa stiu care si cum tine ritmul. Am avut mereu surprize. Au venit oameni cu motorete care mergeau viteza maxima 180 si ei spuneau ca pot tine un 170 constant. Am fost foarte mirat. Si am avut dreptate, cu greu au trecut de 110. In stilul asta si daca e si dezorganizare plimbarea dureaza foarte mult.

 

Vin si motorete naked, asa ca pe Girgiu nu se va trece de 200 decat la un sprint ceva, in rest in jur de 150-180. Prin localitati - normal, intre 50-90 asa...cu 20 peste legala. Pe Ruse-Veliko in functie de trafic un 150-230. Dar asta ma astept sa fie primul grup,ala mai de "vitezisti".

 

Ne orientam la fata locului, punctele de oprire le-am cam stabilit de acum, nu e democratie, e dictatura luminata! :crack:

 

150-230 :o unde ii dati fratilor atat constant?eu as veni dar ma intimideaza vitezele astea de croaziera,eu merg undeva la 110-140 constant,mai mult nu ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...