Sari la conținut

Era sa cad - Autostrada Soarelui


DCristiD
 Share

Postări Recomandate

Sambata am fost sa dau o tura, sunt incepator si pe banda 2 nu ma incumet sa merg (se merge prea repede pentru puterile mele) iar pe banda 1 la Fundulea aveam deja chilotii maro :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici cu masina nu mi-a fost rusine pe A1....

pe banda 2 ma fleshuiau toti cu mertane si audiuri, si pe banda 1 nu statea masina dreapta din cauza apei stranse in santurile lasate de camioane :) (a se citi acvaplanare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar inainte de Fundulea 4-5 Km, mi-a aparut un crater in fata 30-40m noroc ca nu m-am pierdut i-am dat inferiaora si am bagat mana in gaz. Instinctul a fost sa franez dar cred ca a fost mi bine asa :)

Editat de DCristiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu era sa cazi cu TDM 850, care nu are garda mica sau cursa suspensiilor prea mica... Ce sa mai vorbim de un supersport sau naked.

 

Am vazut un ''reportaj'' ca dupa iarna asta s-au format multe gropi,mari, adanci, de par sapate cu cazmaua. Ziceau ca trebuie peticite dar nu sunt bani. Le-ar trebui minim 50.000 euro sa repare autostrada pana la Fundulea.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de viteza care o ai cand dai peste groapa, patesti tu, cu bani sau mai rau, cu viata... :baldy: (nu ma refer la tine, ma refer in general)

Nu cred ca poate fi tras cineva la raspundere oentru gropile care apar primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de viteza care o ai cand dai peste groapa, patesti tu, cu bani sau mai rau, cu viata... :baldy: (nu ma refer la tine, ma refer in general)

Nu cred ca poate fi tras cineva la raspundere oentru gropile care apar primavara...

de ce? e ceva perfect normal sa tina asfaltul CEL MULT un an, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce? e ceva perfect normal sa tina asfaltul CEL MULT un an, nu?

 

NU e normal deloc! O autostrada construita bine, nici nu are nevoie de mare intretinere primii 10-15 ani. In romania o autostrada tine 1 an. Dar cine raspunde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic: Eu as propune taxarea autostrazilor (5 lei / 100 km cred ca ar fi decent) dar sa fie intretinute.

 

Din Bucuresti pana in Fundulea, autostrada este construita din placi de beton. Daca peticesc gropile, tot denivelata va fi. Ar trebui reconstruita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic: Eu as propune taxarea autostrazilor (5 lei / 100 km cred ca ar fi decent) dar sa fie intretinute.

 

Macar atunci le si platesti si-ti rupi si capul! Nu ca n-ai plati deja Rovigneta si tot felul de taxe in pretul benzinei. Cand autostrada va fi construita cap coada de un investitor privat, atunci are tot dreptul sa ceara taxa, dar cat timp bulangii astia au facut autostrada din banii mei si ai tai...

Editat de stely_yoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca se lucreaza prost si scump in Romania stim cu totii...dar asta iarna cand zapezile stapaneau soselele din tara probabil ca la majoritatea a placut faptul ca drumarii reuseau sa "usuce" asfaltul relativ repede...acum a venit si factura din iarna : gauri in sosele,nisip inca pe margine si pe mijlocul autostrazilor...

Nu-i apar pe cei din administratia drumurilor,dar cautati clipuri pe net cu starea soselelor din Canada,Rusia si chiar nordul Germaniei dupa o iarna cu zapada si ger...intr-adevar aia se misca mai repede,ca dehh,au ani lumina inaintea noastra......dar hai sa ne platim vignetele si impozitele la timp, sa fim noi generatia asta de sacrificiu pt ca , poate , copii nostri sa se bucure de drumuri faine !

Nu trageti...e doar o parere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca se lucreaza prost si scump in Romania stim cu totii...dar asta iarna cand zapezile stapaneau soselele din tara probabil ca la majoritatea a placut faptul ca drumarii reuseau sa "usuce" asfaltul relativ repede...acum a venit si factura din iarna : gauri in sosele,nisip inca pe margine si pe mijlocul autostrazilor...

Nu-i apar pe cei din administratia drumurilor,dar cautati clipuri pe net cu starea soselelor din Canada,Rusia si chiar nordul Germaniei dupa o iarna cu zapada si ger...intr-adevar aia se misca mai repede,ca dehh,au ani lumina inaintea noastra......dar hai sa ne platim vignetele si impozitele la timp, sa fim noi generatia asta de sacrificiu pt ca , poate , copii nostri sa se bucure de drumuri faine !

Nu trageti...e doar o parere !

 

Putem sa platim noi toate taxele si impozitele, daca banii nu sunt folositi pentru a repara/construi drumuri, tot degeaba.

 

Pentru a avea autostrazi si drumuri bune in Romania, trebuie sa se vrea prima data.. (nu omu de rand sa vrea,noi vrem... conducerea sa vrea)

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem ambulante mai tari ca-n elvetia. de unde crezi c-au bani? din asigurarea de sanatate care nu acopera nici salariile de 3 lei ale medicilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ma dau peste cap intr-o groapa d-asta si scap cine plateste?

In mod normal si logic, administratorul drumului.

 

In functie de viteza care o ai cand dai peste groapa, patesti tu, cu bani sau mai rau, cu viata... :baldy: (nu ma refer la tine, ma refer in general)

Nu cred ca poate fi tras cineva la raspundere oentru gropile care apar primavara...

Inainte de viteza, se stabileste daca groapa a fost principalul motiv pentru care ai cazut.Adm. drumului este direct responsabil pentru fiecare echimoză (de exemplu) rezultata in urma accidentului.

Un alt aspect, politia se autosesizeaza, dar nu pentru "binele tau" :crack: , ci pentru a te premia cu un dosar penal pentru autovatamare.

 

Succes ! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal si logic, administratorul drumului.

 

Inainte de viteza, se stabileste daca groapa a fost principalul motiv pentru care ai cazut.Adm. drumului este direct responsabil pentru fiecare echimoză (de exemplu) rezultata in urma accidentului.

Un alt aspect, politia se autosesizeaza, dar nu pentru "binele tau" :crack: , ci pentru a te premia cu un dosar penal pentru autovatamare.

 

Succes ! :rusinica:

 

Si administratorul drumului o zice p-aia cu ''nu ie bani'' si scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar însemna să plătești pentru ~200km București Constanța 25lei. Păi nu prea merge treaba.

Pai dai deja dai 11 lei ...inca 10 as mai da daca ar fi ca in palma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...