Sari la conținut

GSX-R 750 SRAD


Razvan1
 Share

Postări Recomandate

Eu nu te-am contrazis ca nu are 6..dar la mine si la ceilalti 2 nu exista a 6 a..mi-a explicat un alt coleg pe forum mai sus..trebuie reglat schimbatorul dar..nu stiu ce sa fac...

Nu m-ai contrazis de loc.

Ti-am spus ca problema ta este in interior ...nu are treba cu reglajul la pedala de schimbator.

Demonteaza capacul de la ambreiaj,ambreiajul,si in spatele lui ai o parte din sistemul de selectie a vitezelor.

Verifica daca este ok acolo,daca nu trebuie demontata cutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este din tija.

Miscarea tijei este acceasi si pentru viteza 1/N/2/3/4/5/6..distanta care se deplaseaza schimbatorul este identica pentru toate vitezele, asa ca daca intra in restul ar trebui sa intre si in 6,asta daca pe treapta 6 nu sunt probleme.

Imi mentin parerea ca este din interior problema.

Ori sistemul de selectie ori furca de 5/6.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...

Asta este ca vorba aceea:

Iei o pastila de picior si-ti trece capu...

Tehnic nu are nici o explicatie ce s-a intamplat acolo

Important este ca s-a rezolvat...curios ar fi daca si cei care au spus ca au tot 5 viteze au o alta calcatura la lant.

Eu zic ca nu...

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce glume de baieti atotstiutori..nu auzisem de voi pana acum probabil ca sunteti noile marci de "mecanici" pe piata..imi cer scuze pentru nesimtire. Data viitoare promit ca va caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu gsx r 750 si nu are cum sa fie cu 5 cand ele sunt 6...poate din 4 dai mai tare si iti sare in 6...altfel nare cum sa aiba doar 5 viteze

 

In sfarsit un om la subiect..nu stiu asa aveam inainte posibil si asta dar nu am mers doar eu si toti au zis ca avea 5..deci nu eram eu nebun :) Important e ca s-a rezolvat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un om la subiect..nu stiu asa aveam inainte posibil si asta dar nu am mers doar eu si toti au zis ca avea 5..deci nu eram eu nebun :) Important e ca s-a rezolvat..

Adica eu ma chinui sa-ti spun de o gramada de posturi ca motorul tau are 6 viteze si tu spui ca baiatul de mai sus "a fost la subiect".

Cum sunt oameni....

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu gsx r 750 si nu are cum sa fie cu 5 cand ele sunt 6...poate din 4 dai mai tare si iti sare in 6...altfel nare cum sa aiba doar 5 viteze

 

daca ai stii cum functioneaza cutia de viteze ai intelege ca nu prea merge sa 'sari' peste o treapta daca ridici de schimbator o singura data!

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica eu ma chinui sa-ti spun de o gramada de posturi ca motorul tau are 6 viteze si tu spui ca baiatul de mai sus "a fost la subiect".

Cum sunt oameni....

 

Scuze..respectele mele pentru tine..era vorba de discutia de mai sus....scuze s-a inteles gresit :)

Editat de Razvan1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai dat jos capacul (sau ma rog, cine l-a dat jos) a umblat si la tija. :) stiu ca pare de domeniul sf, nici eu nu mi-am explicat de ce se intampla treaba asta la srad dar nah... solutia am pus-o pe prima pagina si se pare ca asta a fost. n-am de ce sa ma chak pe mine sa zic ca stiu si de ce. poate e vorba de 1-2 mm la cursa? cine stie? bine ca merge! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai dat jos capacul (sau ma rog, cine l-a dat jos) a umblat si la tija. :) stiu ca pare de domeniul sf, nici eu nu mi-am explicat de ce se intampla treaba asta la srad dar nah... solutia am pus-o pe prima pagina si se pare ca asta a fost. n-am de ce sa ma chak pe mine sa zic ca stiu si de ce. poate e vorba de 1-2 mm la cursa? cine stie? bine ca merge! ;)

 

Da..tot ce este posibil..o sa le comunic si celorlalti cu srad treaba asta. Multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...