Sari la conținut

Indian Motocycle corner


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Daca as detine motocicleta ta, as face ceva sa arate brici.

De asta suntem diferiti , si fiecare indian este atit de diferit ... pt mine asta este brici : fara Chit , Fara Vopsele , FARA lacuri , fara Crom , fierul mergind .

dupa aproape un deceniu de vopsit si dus la vopsit piese , mi sa taiat de chituri , fibre ,lacuri si vopsele si chestii din astea ...

 

Felicitari Este si motocicleta americana preferata mea. Este de laudat ca esti printre putinii romani care mai aduc in tara piese valoroase ( ca in rest au tot plecat de la noi catre vest) La proiectul tau se potriveste zicala : OLD INDIANS NEVER DIE

 

Frumoasa versiunea militara

Multumesc ,

Am avut poza aia cu hangarul ala de 741 militar pt mult timp ca si background :)

pai nu stii cum e , unii au scos sahariene si motoare vechi cu tirul din tara ( si nu ii condamn , banii sunt bani , altfel poate sfirseau ca si Teleski , Gater , Pompe de apa etc :) )

 

vad ca ai un Norton 19S ? in ce stadiu este ?? nu deschizi si tu un topic cu Norton ??? Eu am si un atlas care asteapta atentia mea si o caruta de $ pt ca fi carut un Racer veritabil .

 

Dupa ce m-am jurat ca nu mai scriu pe acest forum de 100 de ori , am cedat si am zis ca daca scriu pina la urma pt 2 persoane tot este ok , poate ele vor vinde intro buna zi viroaga cu aripi si franjuri stil indian , si vor fii cumva bine influentati in a face ceva ... O restaurare , un mod de viata , un mod de socializare etc ...

 

Keep up the good work ! hai , inca nu a comandat nimeni un motoras de indian de la care sa poreasca joaca ????

 

peste tot unde ma duc cu motoreta aud ca mai este un indian in baia mare , in Oradea etcetc ... m-ash bucura de un contact daca mai stiti pe cineva care surubareste la indian ( Nu cele noi ) , sau macar care intentioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari pentru munca depusa. Dar totusi, motocicleta e prea faina, nu o mai chinui pe dealuri. Personal mi se rupe sufletul cand vad pe ce drumuri o bagi. O astfel de motocicleta ar trebui menajata ... parerea mea, nu dati cu pietre.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru munca depusa. Dar totusi, motocicleta e prea faina, nu o mai chinui pe dealuri. Personal mi se rupe sufletul cand vad pe ce drumuri o bagi. O astfel de motocicleta ar trebui menajata ... parerea mea, nu dati cu pietre.

 

e bine atunci ca nu ai vazut celelalte parti ale filmuletelor :))

Robert , motociclete ca si asta Nu au fost concepute pt asfalt , ci pt mers la razboi , as spune ca se simte mai bine pe drumuri de tara decit pe asfalt ...

imi lipsesc doar gumele pe 18' cu crampoane si balonaj .. :)

 

Felicitari pentru munca depusa. Dar totusi, motocicleta e prea faina, nu o mai chinui pe dealuri. Personal mi se rupe sufletul cand vad pe ce drumuri o bagi. O astfel de motocicleta ar trebui menajata ... parerea mea, nu dati cu pietre.

aa si este si menajata , parcarea ei este linga pat-ul meu :)

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa il cromezi tot si sa il scoti doar la retro parade..... :)

sau sa il vopsesti cu pensula si cu banii de crom, bagi benzina si dai o fuga pana la mine cu el :)

p.s. si sa iti iei 2 litri de ulei sa ai pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa il cromezi tot si sa il scoti doar la retro parade..... :)

sau sa il vopsesti cu pensula si cu banii de crom, bagi benzina si dai o fuga pana la mine cu el :)

p.s. si sa iti iei 2 litri de ulei sa ai pe drum.

dau o fuga oricum bebe te anunt :)

PS : sper sA NU FIE NEVOIE DE MAI MULT DE 1

 

Pt cei ce vor sa cumpere Indian si sa il faca frumos , si sa il pastreze , este site-ul urmator in ajutorul nostru :

 

http://www.indiantrading.co.uk/Bikes%20For%20Sale.html

 

http://www.indianpartseurope.com/

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... fara Chit , Fara Vopsele , FARA lacuri , fara Crom , fierul mergind .

dupa aproape un deceniu de vopsit si dus la vopsit piese , mi sa taiat de chituri , fibre ,lacuri si vopsele si chestii din astea ...

...

Dupa ce m-am jurat ca nu mai scriu pe acest forum de 100 de ori , am cedat si am zis ca daca scriu pina la urma pt 2 persoane tot este ok , poate ele vor vinde intro buna zi viroaga cu aripi si franjuri stil indian , si vor fii cumva bine influentati in a face ceva ... O restaurare , un mod de viata , un mod de socializare etc ...

.....

Motocicleta arata bine asa cum este, daca bagi niste crom si vopsea ii strici tot farmecul. Motocicleta arata :10: . Mie personal imi plac modelele cu aripile mari, daca nu ma insel sunt modele dupa 1945.

 

Din pacate unii trebuie sa ramanem la viroaga si trebuie sa traim, sa ne hranim cu vise.

 

PS. am urmarit toate proiectele tale (la cate am avut acces pe internet) si unu a fost mai tare ca altul. Am uitat, sper sa scrii si sa postezi in continuare sa ne mai hranim si noi.

keep the good work!

Editat de M.I.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta arata bine asa cum este, daca bagi niste crom si vopsea ii strici tot farmecul. Motocicleta arata :10: . Mie personal imi plac modelele cu aripile mari, daca nu ma insel sunt modele dupa 1945.

 

Din pacate unii trebuie sa ramanem la viroaga si trebuie sa traim, sa ne hranim cu vise.

 

PS. am urmarit toate proiectele tale (la cate am avut acces pe internet) si unu a fost mai tare ca altul. Am uitat, sper sa scrii si sa postezi in continuare sa ne mai hranim si noi.

keep the good work!

Salut , multumesc MIB

Indian scout 741 nu sa produs cu aripi cu fusta

la anul o sa produc aripi cu fusta pt export sigur ma pricopsesc si eu co o pereche si un tank ... da intradevar aripile cu fusta sunt design icon-ul indian de dupa razboi .

Ce este fain la indian-uri , este ca fiecare indian este diferit ca si proprietarul lor .

 

citeva poze de ieri

 

Basul mai tare si click !

http://www.youtube.com/watch?v=cE17M2Xg7qc&list=UUhskOsYCzbP2D10zdBjr5ww&index=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari domnule Sebastian! Foarte frumos indianul,auzisem de el de la Vali_motea dar nu-l vazusem niciodata.Are ceva aparte,un bun gust inclinat spre simpitate si agrar. :10: Poate reusesc sa-l vad pe viu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb. Cand iti fac o vizita sa vad si eu minunea? Cutia aia de masca de gaze e de efect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb. Cand iti fac o vizita sa vad si eu minunea? Cutia aia de masca de gaze e de efect...

neata ,

 

man cind vrei tu , doar anunta-ma in prealabil ca sa fie totul ok .

 

Felicitari domnule Sebastian! Foarte frumos indianul,auzisem de el de la Vali_motea dar nu-l vazusem niciodata.Are ceva aparte,un bun gust inclinat spre simpitate si agrar. :10: Poate reusesc sa-l vad pe viu.

Vali motea este omul care are niprul ala cachi minunat facut de mine acu 10 ani??

daca da , lasa-mi te rog nr lui ca mi-ar place sa cumpar niprul inapoi de la el intr-o buna zi .

 

rastaurari :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=yg3Zj-3SOgc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva video-uri noi cu indianul in actiune ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=hKWVVX-Zfzg&feature=youtu.be

 

http://www.youtube.com/watch?v=XxiFPDMVd80&feature=youtu.be

 

si ceva poze cu saua spate atasata si sarite sofer custom .

In primul videoclip, ce reprezinta indicatorul din stanga? Vad ca in timp ce mergi oscileaza acul pe toata scala ... Ce indica acel indicator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce bijuterie, 'hai de capul meu este frumoasa foc. Felicitari pentru toata munca depusa, te invidiez maxim. 'Indianele' sunt motocicletele mele preferate, de mic copil le-am adorat, au ceva aparte...ceva ce este doar al lor! BRAVO!

Editat de claudeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce bijuterie, 'hai de capul meu este frumoasa foc. Felicitari pentru toata munca depusa, te invidiez maxim. 'Indianele' sunt motocicletele mele preferate, de mic copil le-am adorat, au ceva aparte...ceva ce este doar al lor! BRAVO!

Multam claudiu

Felicitari pentru lucrare @basty ! Chiar eram curios ce s-a intamplat cu proiectul asta al tau.

Sa ai spor in continuare !

MUltam lolo , spor si tie la proiectele in lucru !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De unde gasesc si eu o carcasa de aia de baterie?

salut , dai click pe link si dai 741 parts , ignition parts , Battery Box

aici : http://indianteile.com/Frames/Frame2.htm

 

sunday ride , cu un M-72 ...

sper ca in week-end ul viitor sa il scoatem si pe profesor Zundapp Ks 600 la o tura !

 

ZundaPP KS 600 1940

 

M-72 1955

 

  1. Indian scout 1940
Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, zundapp-ul este de vanzare? am vazut intr-o poza ceva despre acest lucru..daca da, da-ne mai multe detalii

 

In alta ordine de idei, ...WOW!

 

Mai rar sa vezi cele 2 tabere (Aliatii si Axa) la o plimbare domoala, pacifista... :)

 

Felicitari si multumesc sincer pt poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, zundapp-ul este de vanzare? am vazut intr-o poza ceva despre acest lucru..daca da, da-ne mai multe detalii

 

In alta ordine de idei, ...WOW!

 

Mai rar sa vezi cele 2 tabere (Aliatii si Axa) la o plimbare domoala, pacifista... :)

 

Felicitari si multumesc sincer pt poze!

 

Salut ,

Multumesc TITI

 

Da zunndie este de vinzare , se da cu tot cu atas si accesorii atas .

 

Cu stima ,

Basty

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un nou proiect Finalizat , de data asta in Anglia , dar totusi cu multe componente fabricate in RO ( Bastybikes ART ) cum ar fi :

 

comenzile picior , Furca fata foi , Inaltatoare ghidon "dog bones " Sha , Cutie baterie !

 

Motocicleta a fost facuta la cererea echipei Indian Trading UK .

 

Ei si-au dorit o corcitura de Indian chief cu un motor De harley davidson Knucklehead si asa sa ajuns la indian Khief :)

 

Montaj , cadru detalii , finisaj ( munca grea ) facute de Destiny Cycles UK

 

Motocicleta va fi prezentata in detaliu luna ce urmeaza in Backstreet heroes Custom Magazine ( http://www.backstreetheroes.com/ ) si la noi pe BLOG : http://bastybikes.blogspot.ro/

 

Enjoy !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...