Sari la conținut

Accident, B 69 Tub - Stie Cineva Mai Mult?


sub81
 Share

Postări Recomandate

Tocmai ma uitam la stirile Pro TV cand am vazut cu groaza un accident in care au fost implicat o motocicleta si un TIR. Nu am reusit sa prind exact ce s-a intamplat, doar ca motocicleta se insirase pe vreo 250m si se pare ca motociclistul nu era tocmai bine (adica nu stiu daca a scapat). Motocicleta parea a fi sport sau naked, am vazut numarul: B 69 TUB. Daca stie cineva mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca un tembel a iesit pe contrasens pt. depasire nu l-a vazut pe motociclist si l-a proiectat in TIR(parca asa am inteles dar nu eram nici eu prea pe faza)

Nu cred sa fi scapat motoristul pt. ca am vazut o imagine cu un corp intins in afara carosabilului fara sa se vada cineva incercand sa-i dea primul ajutor.

Dumnezeu stie cati dintre noi mai trebuie sa moara pana ne-o baga si pe noi in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In dreptul localitatii Afumati, pe DN 2 motociclistul a iesit pe contrasens cu o viteza de aprox. 170-180 km/h, nu a putut sa redreseze motocicleta in timp util, a lovit frontal o dubita mai mare a unor bulgari!

Urmare:motociclist decedat(Dumnezeu sa-l ierte), motor varza!

Se pare ca si noi mai trebuie sa ne protejam si sa nu ne mai vaitam pe forum ca nu ne respecta soferii masinilor!

Se pare ca pe motocilistul decedat il chema Milica Dorin si cumparase motrul de la altcineva de putin timp!

Urmatoarele poze au fost facute in curtea Inspectoratului de Politie al Judetului Ilfov!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In dreptul localitatii Afumati, pe DN 2 motociclistul a iesit pe contrasens cu o viteza de aprox. 170-180 km/h, nu a putut sa redreseze motocicleta in timp util, a lovit frontal o dubita mai mare a unor bulgari!

Urmare:motociclist decedat(Dumnezeu sa-l ierte), motor varza!

Se pare ca si noi mai trebuie sa ne protejam si sa nu ne mai vaitam pe forum ca nu ne respecta soferii masinilor!

Se pare ca pe motocilistul decedat il chema Milica Dorin si cumparase motrul de la altcineva de putin timp!

Urmatoarele poze au fost facute in curtea Inspectoratului de Politie al Judetului Ilfov!

Dumnezeu sa-l ierte....cat despre ce ai spus ai perfecta dreptate,nu intotdeauna sunt de vina altii(masini,carute,etc)...poate poate le intra in cap si la altii cand au chef de curse sau pur si simplu se grabesc undeva....condoleante familiei!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu mai vorbiti asa,cati dintre soferii cu chef de curse nu se dau in tancuri de doua tone jumate pe drum pana la limita imposibilului?!?!?Dar pe ei ii doare fix in pix daca cineva ii scoate de pe drum,cu ochii mei am vazut la intoarcere cum un idiot cu un patrol s-a bagat in depasire in fata unui motociclist angajat deja in depasirea coloanei de 3 masini(printre care si patrolul)...Asa ca degeaba ,intr-adevar,periculos este dar la fel cum vine un motor cu 170 din spate asa poate veni binemersi oricare masina de serie facuta din 98 incoace,in fine,cuvintele sunt de prisos pacat ca se irosesc atatea vieti .AVETI GRIJA DE VOI

DUMNEZEU SA-L IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles eu si din cate se pare, ar fi in totalitate vina motociclistului. Nu a fost nimeni acolo, ca urmare nu stie nimeni exact cum s-a intamplat. Oricum hai sa fim seriosi. Cu totii stim ca si printre noi exista motociclisti care nu dau 2 bani pe ceilalti participanti la trafic si care se risca aiurea. Sa nu imi aduc aminte de toti incepatorii inconstienti care isi cumpara R1, Hayabusa etc.

Sincer dupa parerea mea asta este selectie naturala.

Ce s-a intamplat pana acuma nu inseamna nimic. Stati sa vedeti ce urmeaza. Anul asta o sa se lase cu multe, multe mortaciuni.

 

In orice caz, Dumnezeu sa il odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam dur in exprimare. Altfel, ai dreptate. Mie deja mi-e frica demers pe sosea. D-asta imi iau enduro. Daca mor mincat de urs...macar mor ca Tristan in Legendele Toamnei.

Dumnezeu sa il ierte!

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu stie cati dintre noi mai trebuie sa moara pana ne-o baga si pe noi in seama.

Dumnezeu sa-l ierte...

 

Condoleante familiei ...

 

 

 

 

 

 

 

 

@Edgji

Te rog, da-mi voie sa completez ....

... si pana vom incepe sa invatam din greselile altora ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Tocmai am venit de la inmormantarea lui Dorin, fiind prieten bun cu el.

Dumnezeu sa-l ierte si sa-i fie tzarana usoara. Un om deosebit, extraordinar de saritor, plin de viata, cum rar intalnesti in zilele noastre.

Asa cum in Romania mori cu dreptatea in brate, asa Dorin a murit cu nevinovatia in brate.

Conform celor de la Politie, accidentul s-a produs in dreptul comunei Sindrilita. Dorin se deplasa dinspre Bucuresti spre Constanta. In zona respectiva, cei de la drumuri au "largit" drumul, adica au facut cate o noua banda pe fiecare sens. Doar ca aceasta banda este jumatate dintr-o banda normala (mai mult ca sigur stiti zona respectiva). Pe prima banda (mai ingusta) a sensului de mers se afla un TIR, care ocupa deasemenea si o bucata din banda a 2-a. Dorin venea din spatele tirului, pe banda a 2-a, pregatindu-se sa-l depaseasca, dar fara sa treaca de axul drumului pe contrasens. Din directia opusa venea o dubitza IVECO, care deasemenea depasea in latime prima banda de pe contrasens. In momentul in care dubitza IVECO a trecut de TIR, din spatele ei a iesit in depasire un autoturism Renault 21, care a depasit axul drumului, intrand cu partea stanga fata in plin in partea stanga a lui Dorin care era pe banda a 2-a a directiei lui de mers.

Consecinte: mana stanga a lui Dorin a fost retezata si imprastiata pe o distanta de 150m, piciorul stang fracturat de la genunchi, si el aruncat intre masini.

Asa cum a trait scurta lui viata de 28 ani, cu zambetul pe buze, la fel a fost si pe ultimul sau drum de la biserica spre cimitir. Parca spunea "nu fiti tristi, plec spre mai bine"...

 

 

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NKZ este pacat sa ne hazardam in afirmatii gratuite despre cine este incepator sau nu. Dorin , a carui porecla in clubul nostru era IMPRIMANTA, a murit cu dreptatea in brate dupa 3 ani de motociclism, iar motocicleta a luat-o din Germania ca si pe cea precedenta si a venit de acolo pe ea. Partea proasta este ca Politia nu a dat toate detaliile de la inceput fapt care ne-a indus si pe noi in eroare dar care a hranit si imaginatia altora.

Problema este ca pe topicurile dedicate unui subiect apare intotdeauna cate un judecator sau mai rau un zeflemitor si topicul se transforma in galceava, uitandu-se de fapt TOPICUL in sine.

In momentele acestea ceea ce a spus Marius "AVOCATU'", care este tot un membru Glloria Brotherhood, este cat se poate de adevarat: un simplu DUMNEZEU SA-L IERTE este de ajuns.

Milica Dorin Nicolae "IMPRIMANTA" a fost un motociclist, un membru Gloria Brotherhood, un fiu, un sot dar inainte de toate UN OM care a platit tributul de sange al celor pe doua roti.

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul este la spital iar garda vrea sa o dea pe culpa comuna din cauza vitezei lui Dorin, cel putin asa am inteles eu, dar oricum la noi in romania se stie...mortul e de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca in orice accident "mortul " este de vina.Este o practica a politiei.Este pacat ca mor oameni,este pacat ca mor oameni cunoscuti,este pacat ca mor oameni cunoscuti care iti sunt si prieteni.

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marsul este inutil deoarece in loc sa oferim respectul cuvenit unui motociclist care s-a stins ne vom intalni iar la un pahar de declaratii la Udriste unde cine stie pt ce demonstratie sau curse ilegale vom fi iarasi incriminati, amendati, permise luate si alte alea alea.

Cel mai bine este sa-l pastram in amintirea noastra asa cum era el pe la petreceri: plin de viata si veselie.

SA-I FIE TARANA USOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum va iesi acea Asociatie pt Protectia Motociclistilor Participanti la Trafic care se va numi Moto Clubul Roman si ale carei acte sunt deja depuse, si care se va ocupa in principal de protectia motoristilor, dialogul cu politia si va avea si avocat care sa ne reprezinte, insa pana atunci tre sa mai rabdam putin.

Daca vreti sa discutam despre acest lucru in detaliu voi deschide un topic separat la "discutii generale despre motociclism" in care sa va spuneti toti parerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...