Sari la conținut

Iesire pe circuitul de karting de la Tg. Secuiesc


Postări Recomandate

Weekendul trecut am facut pentru prima oara o vizita in acea zona si pe acel circuit.

 

Circuitul este mai mare ca cel de la Amkart si Selena ( aproximativ 1500 m ), curbele sunt mai largi si pista mai lata.

 

Singurul inconvenient pe care l-am gasit a fost ceva praf si pamint pe unele curbe/trase din cauza ca se lucra intens la gazon insa, cum nu trageam la timpi sau era vreo cursa, nu ne-au deranjat asa tare. Am mers mai usor prin acele zone si totul a fost ok.

 

Una peste alta, a fost foarte frumos si cu siguranta ne vom mai duce.

 

Atasez un filmulet cu prima sesiune in care am intrat pe circuit, sesiune in care am surprins citeva iesiri usoare in afara pistei.

 

 

 

 

 

 

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce conditii se poate merge cu motocicleta la acest circuit?

 

Mai exact:

- program

- date de contact

- preturi

- orice informatie relevanta pentru cineva care si-ar dori sa mearga.

 

Merci.

Editat de tzakedotnet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce conditii se poate merge cu motocicleta la acest circuit?

 

Mai exact:

- program

- date de contact

- preturi

- orice informatie relevanta pentru cineva care si-ar dori sa mearga.

 

Merci.

 

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate organiza o iesire cu un telefon in prealabil, sa nu aiba evenimente sau sa fie plecati de la circuit pe la alte etape de karting.

 

Duminica a intrat un baiat local in blugi, deci presupun ca nu sunt asa stricti cind vine vorba de echipament iar preturile difera, de la 25 Ron pe sesiunea de 20 de minute la 150 Ron pe zi.

 

Cazare se gaseste la pensiunile din zona iar preturile difera in functie de dotari si gradul de confort ... de la 50 la 250 Ron camera.

 

p.s. date de contact nu am la indemina insa presupun ca se gasesc usor pe internet

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denis, o intrebare: merita deranjul ?

 

Merita, este foarte Ok.

 

O intrebare am, ce s-a intamplat mai exact la min 5;20? Totul parea in regula numai ca ai ratat curba.

 

Am intrat putin mai tare si, din cauza faptului ca era putin praf si pamint uscat pe trasa, am ales sa o indrept si sa frinez in loc sa-mi continui frinarea pe curba si sa o aplec mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham... mare mare dar agil !



by the way, nu am gasit cu google un numar de telefon de acolo, daca poti te rog sa-mi lasi un p.m. cu ceva date de contact. multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lui Denis si aprilica lui li se spune mai nou "transformers"! :))

 

:P

 

 

 

@theos_

 

Pun datele aici, poate mai intereseaza pe cineva.

 

Stefan Viktor

str. Orban Balasz, nr. 16

 

E-mail: stefanvik@yahoo.com

 

pare un circuit mult mai de viteza (si lat) pe langa amckart. pare ca v-ati gasit trasele repede pt ca aveti un ritm foarte bun.

 

Este mai lat iar curbele sunt mai largi, pot fi abordate cu viteza mai mare decit cele de pe Amkart. Dealtfel, chiar daca circuitul este mai lung, timpii pe tur sunt mai scurti.

Editat de kato_arad
am sters numerele de telefon care s-au dovedit gresite. Reeditati numerele!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai pus tu e altceva, circuitul e aici: https://maps.google.ro/maps?saddr=Bucure%C8%99ti&daddr=45.990447,26.150152&hl=ro&ie=UTF8&sll=45.990648,26.151291&sspn=0.004838,0.008755&geocode=FXT8pQIdUVCOASlPrTy_OvmxQDEoppx84zIGrA%3BFS_CvQIdCAWPAQ&t=h&mra=ls&z=8

 

circuitul arata mult mai bine acum, poza de pe google este veche, din timpul lucrarilor de extindere a circuitului.

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...