Sari la conținut

Accident Calea 13 Septembrie intersectie cu strada Uranus


Luke_highwalker
 Share

Postări Recomandate

Motorul venea dinspre Mariott, spre bd Libertatii, masina, un Peugeot 307 argintiu, condus de o tipa, venea de pe strada Uranus dorind sa faca stanga catre Mariott si nu a acordat prioritate motorului. Cand am oprit motociclistul nu mai era acolo si am inteles de la ceilalti gura-casca , ca s-a ales cu o mana rupta. Motorul era un R1 albastru, model nou de dupa 2010. Dupa cum aratau atat masina cat si motorul viteza in momentul impactului nu a fost prea mare ...carena fata si laterala stanga era sparta iar masina avea usile usor sifonate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne deci in fiecare zi vad cel putin cate o femeie care habar n-are pe ce lume traieste cand e in trafic...

chiar azi am patit ... tipa mergea pe partea stanga.. pe banda mea.. m-a fortat sa ma bag si eu pe stanga... circulam ca englezoii mai nou...

 

p.s. mai eram si in rampa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne deci in fiecare zi vad cel putin cate o femeie care habar n-are pe ce lume traieste cand e in trafic...

chiar azi am patit ... tipa mergea pe partea stanga.. pe banda mea.. m-a fortat sa ma bag si eu pe stanga... circulam ca englezoii mai nou...

 

Asta e o regula la soferi sa forteze banda dar li se pare normal. Din pacate cursurile teoretice de legislatie rutiera se fac la noi asa cum se fac, fiecare dintre noi fiind bucurosi ca am trecut peste ele,culmea pe banii nostri.

 

p.s. mai eram si in rampa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne deci in fiecare zi vad cel putin cate o femeie care habar n-are pe ce lume traieste cand e in trafic...

chiar azi am patit ... tipa mergea pe partea stanga.. pe banda mea.. m-a fortat sa ma bag si eu pe stanga... circulam ca englezoii mai nou...

 

p.s. mai eram si in rampa

nici nu iti imaginezi cati prosti sunt pe sosele... vad in fiecare zii cate unul .... o sa imi cumpar o camera de bord.... si poate se face vreo sectiune pe aici sa aratam lumii conservarii idioti ce merg pe strazile bucurestiului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ii dau blana pe acolo cand prind semaforul la Marriot catre Bd. Libertatii. Bine ca a franat destul cat pentru o mana rupta, cred ca de aia ii dau blana numai pe banda doi :)

Desigur, asta nu ma apara de pejouri dar mai un pic de ragaz cat s-o trantesc si sa nu-mi infig antebratul in ochi la impact tot am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred avea viteza pentru ca, dupa cum am precizat, la cum aratau atat motorul cat si masina viteza in momentul impactului a fost de maxim 50 si nu se vedeau urme de frana pe jos. Mi s-a mai intamplat si mie in trafic sa dau de indecisi dastia in a se baga in fata, gen intra jumatate pe banda ta franeaza ca si cum te-a vazut si se retrage dupa care duce brusc actiunea la capat. Recuperare rapida motociclistului...shit happens!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ne luam si camere video , si vrem sa postam - nici youtube nu are spatiu suficient de stocare pentru a posta prostia care este pe drumurile noastre.

Important este sa avem o gandire cat mai preventiva si un echipament care acopera cat mai mult din corp , daca vrei sa arati si bine si sa mergi pe motor nu ai ce cauta pe drumuri , daca vrei sa mergi pe motor trebuie sa renuntam la mofturi cu conversi si tricou pe motor.

 

Mersul preventiv, echipamentul, fitzele si fetele care nu au treaba cu motoru lasate pe trotuar sau in fata oglinzii , inspectia tehnica a motorului incepand cu lucruri esentiale - gume , placute , presiune etc .. te pot face sa te bucuri si de ziua de maine .

 

On topic - multa sanatate si refacere cat mai rapida !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, daca vrei sa arati si bine si sa mergi pe motor nu ai ce cauta pe drumuri , daca vrei sa mergi pe motor trebuie sa renuntam la mofturi cu conversi si tricou pe motor.

pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai durează mult până se construiesc pistele speciale pentru femei ?

 

Unde e butonul ala de like ca ma piss pe mine de ras =)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...