Sari la conținut

Yamaha r6 :X


Vizitator Gulea Alexandru
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Gulea Alexandru

Salutare tuturor motociclistilor . . . nici nu stiu cum sa incep povestioara mea cu mica mea "printesa" o yamaha r6 an 2000. . .Am devenit motociclist in anul 2009 mai exact prin octombrie tata ma inebunise cu un hoinar de acolo am prins dragostea pe 2 rotii:D ma scoatea seara pe camp cu el ,iar cand veneam acasa miroseam tot a fum ca un carnat dar nu mai conta asta conta ca era ceva wow aveam nu cred ca mai mult de 10 11 ani . . . . La varsta de 16 ani mi-am cumparat un scooter aprilia rs 50 foarte fericit ... dupa o luna ma plictisisem de el vream ceva mai tare i-am pus set big bore 77 cm filtru sport role varioator mai usoare etc bagasem in el peste 500 euro i schimbasem cam tot find primul meu scuter va dati seama pe la 17 ani jumatate l-am vandut unui tovaras iar eu m-am apucat de treburi serioase... sa dau de A am dat de a imi cumparasem deja un suzuki srad an 99 600 cm foarte ok motorul am fost foarte multumit de el find primul meu motor nu exista luna sa nu cad cu el ... intr-o zi m-a mancat rau sa ies cu el pe 13 februarie era topit pe jos era caldut iar eu am zis ca dau o tura 2 de oras si vin acasa ... din acele ture s-au facut pana noaptea iar ... cand veneam acasa din pacate am avut un accident cam nefericit mi-a alunecat fata pe polei pe la 80 km/h iar motorul l-am facut cam praf .... spart baie ulei ,schimbator , parbriz , ambreaj rupt , oglinda , carene etc... iar bineinteles ca nici eu nu am scapat prea usor mi sa rupt muschiu de la coapsa stanga picior din pacate am stat pe tusa prin ghips ajungand la spital eu deja dadeam telefoane sa imi repar mobra mi-am luat piese din dezmembrari am ajuns akasa in ghips eu reparam la motor in crivat in curte iarna ... :D dupa 3 ani de stat pe tusa dupa ce l-am vandut mi-am jurat ca imi iau masina si ma fac baiat cuminte din pacate sau fericire nu m-am putut abtine si mi-am cumparat o yamaha r6 an 2000 pret f bun adusa din italia care o am si in prezent o sa atasez ceva poze cu el l-am luat la pret bun eu i-am s chimbat doar uleiul 300 v motul si filtrul avea placute frane noi toba sport cauciucuri metzler in stare buna proaspat vopsit 50 mi km la bord kit lant nou, nu papa ulei doar ca am probleme cu treapta a 2 doar e boala lor... sezonul acesta a venit cu imbunatatiri mari la el si anume : cauciucuri noi pireli corsa , buji , xenon, mi-am facut damblaua cumparandu-mi bidonas fata, spate rizoma de ulei frana , mi-am cumparat toba m4 gp , semnalizari led , vor veni si mansoane rizoma etc din pacate cele zise mai sus nu sunt in poze deoarece le-am luat de pe ebay si sunt pe drum vin din california abea astept sa mi le pot pune si voi reveni cu poze recente cu el pozele de mai sus sunt de un an facute din pacate dar promit sa revin cu noile imbunatatiri la el va salut pe toti si va doresc asfalt uscat tuturori si sa auzim numa de bine ! RIDE SAFE !!!! :funny:aaa si am uitat sa precizez moto a fost tinut in camera cu mine peste iarna :D imi place sa am grija de el ( cel putin incerc) si o poza funny cu iepurasul meu si un mic video cu mobra prin casa din pacate e foarte slab filmat e facut cu telefonul

. va sault ALEX

post-76488-0-08441900-1370454468_thumb.jpg

post-76488-0-74936300-1370454469_thumb.jpg

post-76488-0-83940700-1370454470_thumb.jpg

post-76488-0-09428100-1370454472_thumb.jpg

Editat de Gulea Alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

o intrebare am si eu va rog nu mai pot pune poze ? am mai gasit ceva poze prin pc si vream sa le postez, nu mai pot de cat o data ?:| . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

hmmm nu ma deranjeaza de loc ... sincer balasturile sunt ok :) succes si cu a ta si toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

Am scris in graba asa ca imi scuzi greselile de ortografie sau etc abia ieri mi-am facut cont pe aici si sunt la inceput si nah e umpic mai greu sper sa intelegi :) mersi si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

 

barnixx mersi frumos si tie si tu sa o stapanesti sanatos si nah sti cum e .... viata merge inainte asta e :) asfalt uscat colegu si tot binele din lume !!! succes cu mobra

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare povestea ta foarte frumoasa. Se vede cata pasiune ai avand in vedere ca ai tinut motorul mereu langa tine si ca nu ti-a murit pasiunea nici dupa incident. Ne vedem pe asfalt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

da asa este ... am scris povestea pe scurt ca altfel mi-ar lua o viata sa spun ce inseamna pt mine 2 roti dar... cine este si el in stadiul meu isi da seama ce vroiam sa zic pe scurt !!! multumesc mult pt cuvinte :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Vad ca ai 20 de ani , deci esti cu un an mai mare decat mine . Din cele citite observ ca esti un mare infocat al mersului pe doua roti , ca si mine de altfel ! Si eu mi-am luat joia trecuta motocicleta , tot un SS de 600 si sunt foarte multumit de el (arata bestial : k4 negru lucios cu jante aurii) . Chiar imi place motocicleta ta , este ingrijita, arata bine si ma bucur pentru tine ! Sa ai grija sa nu exagerezi cu viteza , fiindca am vazut ca esti foarte pasionat . In rest iti doresc toate cele bune si poate ne vedem candva la un suc in vara aceasta sa ne spunem povestile ! Doamne ajuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

Salut mersi frumos de complimente sa dea dumnezeu pai tinem legatura si poate daca ne ajuta dumnezeu ne vedem . . . hai la brasov ca e frumos rau pe aici zona :) te astept !!! asfalt uscat iti doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

si moto meu tot la fel va fi vopsit mai incolo negru lucrios cu jante auri ca acum imi vine si rizoma pe el si toba m4 mica de jos incepe de dedesupt pozele sunt vechi sper sa atasez poze cand va fi gata va arata super ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

Si inca 2 poze cu el peste iarna :D cam astea sunt doar o parte din conditi pt mica bestie , eu stand la bloc ( se vede pe geam ) . . . a fost cam greu sa il aduc dar a meritat efortul ! asfalt uscat la totii.

post-76488-0-69391300-1370471513_thumb.jpg

post-76488-0-25790500-1370471515_thumb.jpg

Editat de Gulea Alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

treapta a 2 va fi gata imediat stai linistit :) m-am apucat de tot la el , iar legat de scooter mai documenteaza-te ! multumesc pentru aprecieri si asfalt uscat la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha,l-ai urcat la etaj ? N-am mai vazut asa o treaba.Prea tare.

Gumele alea au venit cu motorul?Sau daca tu le-ai dat asa bine pe margini,nota 15. :ok:

Gumele spun intotdeauna daca cel care are motorul stie sau nu sa se dea.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

Gumele au fost venite cu el , ieri i-am schimbat caucicicurile noi fata spate eu am iesit foarte putin cu el :) sezonu trecut maxim 1000 km nici atat dar sezonul acesta ma revansez

Editat de Gulea Alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gulea Alexandru

Si am mai gasit inca 2 poze prin pc :D de sezonul trecut iar una prin casa facand una alta pe la el :D astept cu nerabdare accesoriile de pe ebay si o sa revin cu poze :peace:

post-76488-0-23323100-1370532795_thumb.jpg

post-76488-0-01852700-1370532806_thumb.jpg

Editat de Gulea Alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...