Sari la conținut

12.06.2013 accident Bacau


white.wolfy
 Share

Postări Recomandate

La data de 12.06.2013, în jurul orei 10.15, M. Adrian, de 23 de ani, din comuna Ungureni, în timp ce conducea un autoturism pe strada Calea Mărășești, din Bacău, în dreptul Stadionului Municipal, a efectuat viraj la stânga încalcând marcajul longitudinal dublu continuu și nu i-a acordat prioritate lui R. Alexandru, de 24 de ani, din Bacău, care conducea o motocicletă din sens invers, intrând în coliziune cu acesta.

R. Alexandru a primit îngrijiri medicale la Spitalul Județean de Urgență Bacău, fără a necesita internare.Cei doi conducători de autovehicule au fost testați cu aparatul etilotest, iar rezultatele au fost negative.

În cauză s-a intocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.



Am atasat si o poza cu motorul


post-64429-0-20920600-1371048506_thumb.jpg

Editat de white.wolfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa legea cu 24 ani te-ai fi asteptat ca sa fie mai putine.....

Nu s-a dat niciun examen pe legea noua pentru ca normele inca nu au fost publicate. Inca sunt probleme cu determinarea puterii motorului si limitatorului ce trebuie echipat pe unele motoare ca sa corespunda normelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Alex o Ok.....am fost la el la spital si e in regula.....putin sifonat dar teafar per ansamblu.

 

Nu are nimic rupt, nu? La cum arata treaba nu pare sa fi avut viteza, intrebarea e .. unde se uita cretinul? Adica acolo pana in intersectie sunt peste 100 m, deci .. ?

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca anul asta, niciodata. Aproape zilnic se intampla un accident moto. Ma inspaimanta.

 

Se intampla zilnic cu siguranta, ca nu sunt scrise pe forum e alta poveste...Insanatosire grabnica motoristului, clasic accidentul..

Editat de Thunderlight
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@made: nasol? eu zic ca e foarte bine. Fara internare, la motor din cate vad pagube micute.

 

Daca ar fi toate accidentele ca asta... s'ar apuca mai multi de motociclism

 

...LE: guma fata e zeama

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma serios? Chiar an de an, pe fiecare topic tre sa zica cineva "ca anul asta niciodata?", uitati-va anul tercut pe vremea asta erau mult mai multe accidente, o parte dintre ele mortale, anul asta e chiar mai "subtirel", cel putin pana acum, cred ca inclusiv si datorita legii cu 24 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Efectele legii noi o sa fie vizibile abia de la anul; acum sunt multi care si-au luat permisul asta toamna si nu au mai apucat sa-si ia motor sau sa iasa cu el atunci.

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@made: nasol? eu zic ca e foarte bine. Fara internare, la motor din cate vad pagube micute.

 

Daca ar fi toate accidentele ca asta... s'ar apuca mai multi de motociclism

 

...LE: guma fata e zeama

e internat la ortopedie...dar e reativ bine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta se pare ca Bacaul e pe val.

 

Sa nu uitam Zarnestiul...

:)

 

"Zărnești, mai demult Zernești, Zârnești (în dialectul săsesc Särnescht, în germană Zernescht, Zernesten, Zernen, în maghiară Zernest, Zernyest) este un mic oraș din județul Brașov, România. Are o populație de 25.299 de locuitori.[2] Este situat la poalele masivului Piatra Craiului și este străbătut de râul Bârsa".

 

Desi, s-ar putea ca aia sa fi fost toti motociclistii de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zarnestiul e de neatins campionatul asta.

Urmeaza Bacaul, la distanta, dar se tine.

Nu cred ca mai poate ajunge in prima pozitie chiar daca exclud conservele si se accidenteaza numai intre ei.

Ma rog, incearca si ei. Poate, poate daca o tin asa sa se apropie prin septembrie

 

Bucurestiul cam scartaie. Dar sa se termine ploile si o sa vedem noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa legea cu 24 ani te-ai fi asteptat ca sa fie mai putine.....

 

Ete cucu...ca daca ai 24 de ani si nu ai urcat in viata ta pe motor nu-i acelasi rahat...Nu tot incepator se numeste ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident foarte asemanator cu al meu.... pe DN1 am intrat intr-un idiot care a facut stanga spre corbeanca fara sa se asigure. Totusi cred ca accidentele de genul asta pot fi evitate daca motociclistii ar conduce preventiv...adica mereu cand vezi o masina avand tentativa de a schimba sensul/vira prin fatza ta, sa incetinesti si sa stai cu mana/piciorul pe frane. Degeaba ii injuram daca tot noi avem cel mai rau de suferit. In cazul meu mi-am scos paguba financiara dar am ramas pieton vo 2 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete cucu...ca daca ai 24 de ani si nu ai urcat in viata ta pe motor nu-i acelasi rahat...Nu tot incepator se numeste ?

 

Ba da, da' se presupune ca ai mai multa minte la 24 decat la 18...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete cucu...ca daca ai 24 de ani si nu ai urcat in viata ta pe motor nu-i acelasi rahat...Nu tot incepator se numeste ?

Tot incepator se numeste dar, de la 18 la 24 as zice ca ar trebui sa se dezvolte putin neuronu..... nu sa ramana in aceeasi stare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete cucu...ca daca ai 24 de ani si nu ai urcat in viata ta pe motor nu-i acelasi rahat...Nu tot incepator se numeste ?

Corect ar fi fost sa specifice in lege ca nu ai voie sa sari gardul de la 250 cm la 600 cm decat dupa x ani de experienta pe categorie inferioara si obligatorie varsta de 24 ani . Daca ai terminat cu experienta pe 250 si nu ai varsta , mai stai si mai astepti un an , doi si dupa aia 600 cm ( scuze - 1000 rr xx turbo ) . Oricum nu se va termina cu macelul orice lege ar fi . Tot se gaseste unul sa se dea cu 300000 km in localitate sau vreun idiot care te omoara cu conserva chiar daca esti pe Linhai de 125 cm . . . . Asta este .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...