Sari la conținut

Accident între Sebeș și Petrești, în drum spre Trans


neamtu99
 Share

Postări Recomandate

http://www.ziarulunirea.ro/motociclist-accidentat-mortal-intre-sebes-si-petresti-in-drum-spre-transalpina-tanarul-era-din-sebes-si-avea-24-de-ani-196197.html


Un motociclist a fost accidentat grav astăzi, în jurul orei 9.40, în timp ce se deplasa spre Transalpina, pe DN 67C, între Sebeș și Petrești.


Coliziunea s-a petrecut între motociclist și un autoturism din cauza neacordării de prioritate.


Victima a fost transportată de urgență, în stare foarte gravă, la spitalul din Sebeș.


Potrivit IPJ Alba, în urma leziunilor suferite, motociclistul, M.Ioan, de 24 de ani din municipiul Sebeş, a decedat la spital. Coliziunea de pe strada Dorin Pavel din Sebeş, ce avea să îi fie fatală tânărului, s-a petrecut din vina conducătorului autoturismului, U.G., de 38 de ani, din municipiul Alba Iulia, care nu s-a asigurat și a virat brusc stânga, ieșind astfel în fața motocicletei care se afla în depășire regulamentară pe banda stângă.


Șoferul autoturismului a fost testat pentru alcoolemie, rezultatul fiind însă negativ.


Editat de neamtu99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil cat de multe accidente mortale s-au intamplat anul acesta.... si sezonul este departe de a se incheia... trist..

 

:rose:

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, daca e cum spune articolul, ii tipul de accident la care suntem expusi toti si la care chiar nu ai ce face, daca se urca pe tine cand esti in dreptul lui, La revedere. In poza pare un kawas Zr7, ma insel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, daca e cum spune articolul, ii tipul de accident la care suntem expusi toti si la care chiar nu ai ce face, daca se urca pe tine cand esti in dreptul lui, La revedere. In poza pare un kawas Zr7, ma insel?

Nu te inseli..

Editat de neamtu99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine de jumatate din accidente cu moto se intampla cand un sofer vireaza stanga...

trebuie evitate depasirile in general, dar mai ales in zonele in care soferii au posibilitatea sa vireze...

condoleante familiei si celor apropiati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie evitate depasirile lansate..... Eu am patit si cu masina cand depaseam sa imi taie calea, nu se stie niciodata ce este in mintea altora. Trebuie sa mergem foarte preventinv, asta este realitatea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am absolut nicio jena in a claxona aproape de fiecare masina pe care urmeaza s-o depasesc sau devansez..

La fel fac si eu si o fac bine cu wollo bad boy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....sau atragi atentia ca urmeaza sa depasesti. claxon, flash-uri...strigi la el, il injuri de mama...etc :)

Plus regula de aur: asigura-te ca boul te vede, cu toate semnalele pe care le dai. Ca maneaua merge numa' la maxim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...