Sari la conținut

Accident Stefanest Arges


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate




Am auzit de la cineva care sta tot prin Stefanesti, ca ii cam placea sa-i dea "blana" omului astuia.

Din fericire n-a mai luat pe nimeni cu el.


Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa pot intelege niciodata treaba asta cu intocmitul dosarului penal... cui i l-a intocmit? Decedatului, nu?

Si cum se inchide oare?

Prin clasare?

Ca de trmitere in judecata nu poate fi vorba, atata timp cat e vina decedatului... (cred, de fapt sper)

 

Cred ca as da o bere sa vad hartia aia prin care se inchide dosarul...

 

Condoleante familiei si prietenilor decedatului.

Editat de jupanu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa e legea(idioata). Daca se lasa cu vatamare corporala, sunt obligati sa o faca.

Cat despre accident, am apucat acum sa mai aud din detalii. Omu' mergea mereu tare(si prost). I-a dat "in gura" pe portiunea aia de drum unde asfaltul este valurit. I-a iesit un caine in fata, a dat in el si dupa aia a zburat in masina. Mi-a mai spus prietenu' asta al meu ca a mutat masina cu 15m mai in fata, cainele era mort sub masina(????).

Motocicleta era o Yamaha ThunderAce, parca.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cainii astia sunt o mare problema, la drum lung si la 100 la ora mi-a dat unu emotii mari, statea pe strada dezorientat pe sensul opus, venea o masina spre el si statea ca prostul, apoi ca sa se fereasca de masina a gasit solutia inteleapta: in loc sa dea inapoi pe partea lui, cum ar fi fost normal, sa se bage in ultimul moment in fata mea ( bine ca de cand l-am vazut din departare o lasasem si ajunsesem pe la vro 50-60 si am franat tare ); des fac asa, sar in ultimu moment prin fata ta, de unde si numarul mare de caini imprastiati pe strada printre localitati. Numai ca pe motor, evident riscurile sunt mult mai mari ca in masina.

 

Mare grija la caini, carute, si uneori si oameni ( am patit prin unele comune cand eram cu masina sa vad situatia in care intr-o curba fara vizibilitate sa intalnesc tarani insirati pe TOATA lungimea drumului, mergand la pas, fara treaba.. )

 

Oricum, nu-i de mers cu viteza pe drumurile din Romania, asta-i clar.

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zici si tu...

 

Decesul e una din cauzele care inlatura caracterul penal al faptei, asa se motiveaza inchiderea dosarului.

 

Atunci probabil ca se inchide la momentul eliberarii hartiei aleia care constata decesul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare a fi batranul FZR dupa coditza.

Nu ca ar conta oricum.

Daca a reusit sa-l ia prin surprindere o masina parcata pe strada aia dreapta,ce sa mai zic,no comment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...