Sari la conținut

recomandare service schimb anvelope


Postări Recomandate

 

Eu le-am schimbat la intersectie la Razoare.E 50 lei parca cu tot cu echilibrat de roata.

La kawa ? Am avut schimb de anvelopa si echilibrat, 20 ron bine, m-am dus cu rota in brate.

Editat de glicerina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa dati 100ron pt un amarit de schimb avelope, mai bine faceti un mic efor si luati-va 2 standere. Sint zeci, sute de vulcanizari care schimba anvelope moto pt doar 10 ron/roata. Echilibratul , mai ales la roata spate, e o gluma . Anvelopele puse, trebuie rulate citiva zeci de km, dupa aceea date jos si echilibrate. Linga mine, pe strada Agricultori, e un baiat priceput care schimba anvelopa moto in max 2 minute, si costa doar 10 ron. Trebuie sa duceti rotile date jos de pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O gluma e si viata voastra?fiecare om are dreptul sa aleaga unde sa schimbe anvelopele ... orice cauciuc scos din fabrica are o eroare care trebuie scoasa ..si asta se poate face doar daca este echilibrata cu un aparat special :) eu stiu , 90 de ron nu este o suma mica dar fiecare investitie treb scoasa si pe langa mai e si o munca depusa + curentul care se plateste si poate unii platesc si chirie ... gratis nu putem face chiar daca este o pasiune pt noi ;)nimeni nu se imbogateste din asa ceva

Editat de motoruote
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subsriu la ce a scris colegul motoruote .

Munca nu e pe gratis , la urma urmei acesta e un job ca oricare altul pe langa placere, baiatul de la dejantari asteapta la sfarsit de luna sa fie platit, doamna cu factura de la lumina si cei de la chirie la fel. Nu te gandi ca ne bagam noi toti banutii in buzunar si fugim la mare :) Nu e o investitie pe care o faceti in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O gluma e si viata voastra?fiecare om are dreptul sa aleaga unde sa schimbe anvelopele ... orice cauciuc scos din fabrica are o eroare care trebuie scoasa ..si asta se poate face doar daca este echilibrata cu un aparat special :) eu stiu , 90 de ron nu este o suma mica dar fiecare investitie treb scoasa si pe langa mai e si o munca depusa + curentul care se plateste si poate unii platesc si chirie ... gratis nu putem face chiar daca este o pasiune pt noi ;)nimeni nu se imbogateste din asa ceva

Stai relax, nu mai aburi lumea. Ramin destui clienti.Acel aparat special costa maxim 100euro.De acord cu echilibrarea!!! Discutia era de pretul platit de oameni la datul jos si remontarea rotilor pe moto. Un meserias pierde maxim 20minute cu manopera demontat-montat roti. E vina ignorantilor ca nu-si iau standere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 d euro? :)))))) cred ca u vb de cel de la louis ;) nu prea te pricepi sincer ..uita te in poza mea de la profil si daca u daca imi gasesti la 100 de euro eu iti cumpar un camion ;) un meserias pierde 20 min , o pers care nu se pricepe pierde o jumatate de zi ;)app eu sunt ft relaxat

 


Editat de motoruote
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoroute, 100euro e mult spus. Cauta pe google despre echilibrarea statica, nu cea dinamica. Se foloseste competitiile moto de top, zonale sau mondiale.Tu practic minti prin omisiune. Daca ai dubii, du-te la un amarit de trackday(nu ROSBK) la Slovakiaring, Brno,Pannoniaring, etc, si ai sa vezi cu ochii tai cum se echilibreaza rotile moto. Poate ti se par nesemnificative vitezele de pe Slovakiaring in comparatie cu cele de pe soselele romanesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa dati 100ron pt un amarit de schimb avelope, mai bine faceti un mic efor si luati-va 2 standere. Sint zeci, sute de vulcanizari care schimba anvelope moto pt doar 10 ron/roata. Echilibratul , mai ales la roata spate, e o gluma . Anvelopele puse, trebuie rulate citiva zeci de km, dupa aceea date jos si echilibrate. Linga mine, pe strada Agricultori, e un baiat priceput care schimba anvelopa moto in max 2 minute, si costa doar 10 ron. Trebuie sa duceti rotile date jos de pe moto.

Perfecta dreptate..100ron este exagerat pentru o trotineta,am facut la autoturism demontat/montat pe masina,schimbat anvelopele, echilibrat 4 roti cu numai 65 de lei.

Treaba este ca sunt putine vulcanizari care lucreaza si pentru moto..iar astia putini fac ce pret doresc pentru o astfel de lucrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Super membru expert"u ai o prob ..pretul .Am inteles asta ....eu pot sa fac echilibrare statica sau dinamica cu masina p care o detin ... depinde ce cerinte sunt ..si crede ma p cuvant ,face cu mult mai mult decat 100 de euro ....si am inteles ca iti place ft mult sa comentezi :) uite am o promotie doar pt tine ...cand vrei sa iti schimbi anvelopele iti inchiriez echipamentele si spatiu si eu te voi ajuta cu sfaturi si platesti doar pentru ca te ai folosit de echipamentele mele ;) ( promotia e sa vi cu motorul si sa te implici in toatalitate doar u" super membru expert" ) .Si mai usor cu mintitul ca u pers nu ma cunosti sa arunci cu vorbe doar ca esti plic in casa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, daca vreti, va schimb eu anvelopele gratis, va dau mancare si bautura, filme si playstation, iar la sfarsit va dau si niste bani de buzunar! E bine?

 

Care vreti, apelati cu incredere!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...