Sari la conținut

targu secuiesc - 20-21 iulie


neutrino
 Share

Postări Recomandate

sa mor daca inteleg ce lista si program va trebuie. s-a anuntat iesirea, vine cine vrea. program? fiecare stie de ce se duce acolo. circuitul se deschide la 9AM si se inchide dupa ce nu mai puteti voi sa va tineti de ghidoane. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cum procedam cu plecarea? mergem ca data trecuta de vineri dupamiaza sau plecam sambata la prima ora?

 

eu sunt pentru sambata incat sa nu mai fim nevoiti sa mai platim o noapte de cazare inutil.

 

ne intalnim tot la omv la baneasa, sau se prefera un alt loc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii dintre noi merg pt prima data acolo)

dati niste detalii ce tre sa ne luam la noi pt a putea sa ne dam..gen: neaparat echipament complet, cauciucurile sa nu aibe o uzura anume ..?, sa ai farul acoperit..?
thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunt foarte strciti la echipament, acum o luna am vazut pe cineva in blugi

asfaltul e foarte aderent si daca nu fortezi la iesirile din viraj e ok si cu cauciucuri mai vechi

farurile nu trebuiesc acoperite, eu doar le`am deconectat

e bien sa ai o trusa mica de scule la tine si un spray de lant, cand am plecat de la circuit a plouat torential si a doua zi, duminica aveam lantul gol

 

parcarea - e cam nasol cu umbra acolo, daca venea cineva cu o masina si un cort era belea, scaune pliabile si apa rece boierie

 

benzinaria e cam la 1 km departare - rompetrol partner si la intrarea in tg secuiesc e un mol si un petrom, deci avem gaz

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec de Vineri seara pe moto cu bagaje si cort (Bucuresti - Lepsa cam 240 de km , am fost la o intrunire de Transalpisti acum 3 ani acolo , frumoasa zona).

Ma duc la Lepsa prin padure , fac cortul mananc un peste la pastravarie , ard un lemn doua apoi ma bag la somn.

Sambata de dimineatza cum ma trezesc strang cortul , si mai am de mers 40 , 50 de km pana la circuit , ceea ce e mult mai ok decat 250 de km Bucuresti - Tg Secuiesc.

Sper sa pot dormi bine la cort , sa nu fiu obosit pt a doua zi la circuit.

 

Apoi , Sambata seara sper sa pot face cortul la circuit. Am dat un telefon si mi s-a spus ca in principiu pot face cortul o noapte acolo.

Cam asa e cel mai avantajos pt mine.

Editat de mitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucuresti -lepsa sunt 275km!de la obor pana la poarta la mine(tulnici) sunt 260 km si de acolo mai ai 14km pana la lepsa!

oricum se merita sa stai la cort la lepsa,e supeer!drumuri bune sa ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...