Sari la conținut

Transfagarasan tips&tricks


Vizitator little wayne
 Share

Postări Recomandate

@bmwio are mare dreptate. De'aia sunt o gramada de oameni de calitate care nu mai calca pe forumul asta. Toata lumea se plange de 5 gropi in 70 de topicuri pe forum si sare pe orice om cu IQ peste cel de "rapidist de stadion". Si pt ca va tot plangeti de gropi, mentionez ca drumul e mult mai bun decat acu' 2 ani. Daca faceti touring cu vitezana, dati'va seama si de faptu' ca trebuie sa va impacati cu niste neajunsuri legate de dinamica mobrei cu care va veti confrunta.

Si pe mine ma doare fundu' la drum lung, dar in loc sa fac topic acia opresc mai des si aia e.

 

Topicul era despre obiective pe traseu.. cum ar fi manastirea Curtea de Arges, cetatea Poienari, Vanatoarea lui Buteanu sau pastravaria de la Cartisoara unde poti sa mananci proaspat si bun. Mie mi se pare ca merita mers si la cabana Valea cu Pesti de dupa Vidraru cum vii dinspre Pit.

 

Unii prosti plini de tupeu de pe'aici n'au fost batuti suficient in copilarie.

Pentru toate celelalte exista Mastercard, Google si GoogleMaps :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca mi acorzi un avans de juma de zi stam de vorba......

de ce, vrei sa ajungi cu o zi inaintea mea la destinatie? :))

 

---------------------------

 

ca idee, cam asa e la noi pe forum:

post-50927-0-27255300-1374738477_thumb.jpg

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

hardnknot

Respectul se castiga,nu se cerseste pe forum,cine nu a inteles asta si nu s-a impacat cu ideea,s-a dus sa caute laudatori prin alte locuri

Suntem o gramada de idioti pe aici care ne mai certam ca dracii,dar cand unul cere un sfat il primeste de la aia cu care se cearta..asta e ideea de comunitate

E absolut ridicol ca un motociclist sa ceara un sfat iar adevaratii bikeri sa il trimita la studiat harti pe google...insa asta e doar parerea unui rapidist de stadion...nu imi plac ,,elitele'' care se prostiueaza sa ajunga la un anumit mod de trai/pozitie sociala,dupa care tipa ca vrea respect...dupa ce si-au spart gaoaza cu toti care i-au putut ajuta.Aveam si din asita multi in comunitate

 

Am mers Cu SS ul neavand altceva disponibil...stiam ca o sa am probleme dupa drumul asta dar nu m-a impiedicat sa plec>nu e vorba doar de traseul prost ci si de sanatatea mea

 

Semnat de un biet motociclist ce nu isi doreste sa devina UN ADEVARAT

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem o gramada de idioti pe aici care ne mai certam ca dracii,dar cand unul cere un sfat il primeste de la aia cu care se cearta..asta e ideea de comunitate

 

Exact asta e ideea. Dar unii, nu! Ei tin minte ca ala le-a zis ceva nasol nu-stiu-cand si atunci...sa i-o platim nenorocitului acu', cand l-am prins ca are nevoie de ajutor.

Incearca si tu sa mai cerni din ce ti se raspunde pe forum. Eu am ajuns sa ma contrez pe forum controlat. Adica nu prea ma mai enerveaza nimic, ma cert constient, cum sa-ti zic...adica...ca asa vreau eu, nu ca ma ataca for real prostiile alora. Doar ca, din cand in cand, unii mai merita cate una peste bot, ca sa se trezeasca la realitate.

Hai cu readerul ala, ca vrem o poza doua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hardnknot

Respectul se castiga,nu se cerseste pe forum,cine nu a inteles asta si nu s-a impacat cu ideea,s-a dus sa caute laudatori prin alte locuri

Suntem o gramada de idioti pe aici care ne mai certam ca dracii,dar cand unul cere un sfat il primeste de la aia cu care se cearta..asta e ideea de comunitate

E absolut ridicol ca un motociclist sa ceara un sfat iar adevaratii bikeri sa il trimita la studiat harti pe google...insa asta e doar parerea unui rapidist de stadion...nu imi plac ,,elitele'' care se prostiueaza sa ajunga la un anumit mod de trai/pozitie sociala,dupa care tipa ca vrea respect...dupa ce si-au spart gaoaza cu toti care i-au putut ajuta.Aveam si din asita multi in comunitate

 

Am mers Cu SS ul neavand altceva disponibil...stiam ca o sa am probleme dupa drumul asta dar nu m-a impiedicat sa plec>nu e vorba doar de traseul prost ci si de sanatatea mea

 

Semnat de un biet motociclist ce nu isi doreste sa devina UN ADEVARAT

Mno, ma zgarie la retina unele greseli "aritmetice" pe care le tot repeti dar nu ti-am zis asta vreodata pentru ca scrii chestii din astea. Jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu vreau sa ofensez pe nimeni. Dar putina decenta nu strica. Daca unu' are o opinie diferita nu tre sa arunci cu oua si sa'i dai cu cheia pe masina. Poti sa discuti ca omu' normal. In general. NU ma adresez initiatorului in mod special, desi asta a interpretat.

 

M'am saturat de citit polemici gen "iarna mi'e frig ca sunt -20 grade, vara mi'e cald ca's 40". Du'te in armata si lasa forumu pt chestii constructive. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fac de ris pe nimeni, voi va faceti singuri, nu aveti educatie si bun simt, nu stiti sa respectati nici virsta nici experienta si cel mai rau, nu ascultati sau nu invatati de la ceilalti.

Pentru cultura ta, sint in club pentru ca vreau si merit, nu sint frustrat sau obosit, am si logan si pisicuta, dar fac 15-20.000 km/an cu motocicletele, distante la care voi doar visati din pacate.

stie cineva cum pot da follow la tot ce spune domnul de mai sus? e tare amuzant :grinbandit:

 

ps. pai bine mai nene, omul vrea sa plece undeva si tu-i sugerezi sa vizioneze niste clipuri facute de motociclisti adevarati? Apoi te astepti sa fii luat in serios. :lol:

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

little wayne,

Nu sunt pentru tine drumurile lungi mai mult de 50km... vb serios, si dc mai ti acea vitezana daca nu prea poti merge cu ea... logic. Parca aveai scuter de 250cc ala e foarte bun. Si pe orice tel care are internet si java se poate instala GoogleMaps care e foarte bun ca harta si te scoate din altele, eu la inceput m-am descurcat si cu un SE K750 si nu numai, sunt indicatoare am mai intrebat oameni etc. Acum ce drept am tel cu gps si altele dar... Ai bani de bagat atata benzina si drum lung si nu ai bani pentru un tel cu gps care e 250-300 lei la sh, in fine.

Oricum am citit ce ai scris dar nu prea se intelege mare lucru. De ce nu incerci sa scri normal fara caterinca ca nu intereseaza pe nimeni.

Si eu unul nu prea cred ca ai fost, dar fie, nici poze nu ai cat de cat ca o dovada si la cum te plangi...

 

O plimbare cu meste ea cu nervi si belele si tot tacamul, e plimbare o tratezi ca atare, prea simpla e prea monotona, mai trebuie si putin aventura pe drum. Eu cu a mea motoreta asa cum zic alti de ea si tu, am facut drum off road si unele chiar nasoale rau si nu m-am plans ca am vrut eu sa merg pe acolo. Daca ma grabeam sau aveam alta destinatie, evitam acele drumuri.

Cand am fost pe Transfagarasan in 2011 era mai bun asfaltul decat in 2010 aproape de Vidraru, incepuse sa asfalteze erau niste drumuri super.

 

Sper sa nu incepi iara cu injuri mistouri ca e neinteresant, fi si tu odata om sociabil si normal, nu mai te certa si te pune in gura cu oricine ca nu pari mai ciumeg.

 

PS: Eu fac un Brasov in acest WE, sper sa nu ma ratacesc :crack: merg pe la Siriu si intors o sa vad, daca mai nimeresc drumul (cine ma stie stie ca e gluma)

Editat de LaurX82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

unul din cele mai penale comentarii

 

nu toata lumea are K de la bemve si o gramada de bani de benzina. Omul vrea sa faca un drum calumea fara sa greseasca drumul sau altele de genul.

 

nu te mai baga ca musca, daca n-ai nimic de spus care sa ajute, citeste si tu ceva despre excursii facute de motociclisti adevarati,

:10:

 

Vezi ca exagerezi. Nu zic ca n-ai dreptate in multe privinte, dar exagerezi si nici nu e aici locul potrivit pentru asemenea dezbateri. Totusi omu', chiar daca n-a facut mare lucru pe mobra pana acum si e, se pare, destul de slab pe partea de orientare, harti, drumuri, etc, vrea sa faca o tura. Ceea ce e foarte bine. Si tu nu l-ai ajutat cu nimic. Ba dimpotriva.

Cat despre invatat din filari...mie mi se pare aiurea. Ce sa invete daca nu-i explica nimeni?! Gandeste-te ca el n-a nimerit TF de la Vidraru in sus, ce vrei sa prinda dintr-o filmare pe TF? Genul asta de mobristi au doua variante: ori invata pe pielea lor (rugandu-se sa se termine bine!), ori au norocul unui prieten care sa le explice ce si cum.

 

Wayne, da-ne de veste daca te-ai intors cu bine.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca la munte e frig,tre' sa porti LINGERIE TERMICA

 

 

postez si ceva poze

Asai ? Ca nu stiam cum e la munte, bine ca ai zis... e bine de stiut

Bune poze ce sa zicem, dar aia cu bocanci tai nu ne interesa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu sunt bocanci,IE cizme

 

Tie trebuie sa iti fac o marturisire,Nu am fost pe transfararasan,am copiat pozele de pe net

Imi place sa fiu in centru atentiei si deschid topicuri doar din dorinta de a capta atentia,mobra din poze e o coincidenta fericita pentru credibilitatea mea

 

I-a zii pe la e ora ajungi in Brasov....vin si eu sa te ,,cinstesc''



Bravo dom'le! La mai multe!

merci maistre,sa cumpar curea de transmisie la scuter si bag o tura pe transalpina.Daca mai fac 2 drumuri deastea cu mobra ajung la spital

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt bocanci,IE cizme

 

Tie trebuie sa iti fac o marturisire,Nu am fost pe transfararasan,am copiat pozele de pe net

Imi place sa fiu in centru atentiei si deschid topicuri doar din dorinta de a capta atentia,mobra din poze e o coincidenta fericita pentru credibilitatea mea

 

I-a zii pe la e ora ajungi in Brasov....vin si eu sa te ,,cinstesc''

 

merci maistre,sa cumpar curea de transmisie la scuter si bag o tura pe transalpina.Daca mai fac 2 drumuri deastea cu mobra ajung la spital

Nu am zis nimic de poze dar tu...

Sambata si duminica voi fi prin zona Brasovului, serios chiar te astept daca vi. Sunt singur stai linistit :) Am uitat nu prea poti face drum lung :( Serios, nici eu nu as face pe vitezana drum lung, doar asa de distractie.

Editat de LaurX82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

te-a prins noaptea pe drum sau cum de ai pozat si luna ? nu stiu de ce aveam impresia ca te intorci in aceiasi zi.

Am urcat in graba si ceteva poze cu luna

In noptile cu luna plina merg in padure si urlu...am reusit sa fac cateva poze dupa ce am iesit din starea aia de transa

 

LINGERIE,zona Brasovului e mare,spune unde si ce ora(vin cu haparatul foto si ceasul cu cuc sa dovedesc minciuna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat in graba si ceteva poze cu luna

In noptile cu luna plina merg in padure si urlu...am reusit sa fac cateva poze dupa ce am iesit din starea aia de transaLINGERIE,zona Brasovului e mare,spune unde si ce ora(vin cu haparatul foto si ceasul cu cuc sa dovedesc minciuna)

acum sunt la rasnov maine olec spre bran si ma intorc spre poiana brasov si brasov. daca vrei sa vi si vb serios iti las nr de tel pe PM si ne gasim. chiar as vrea sa te cunosc personal sa stam la un suc...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...