Sari la conținut

Accident Cluj


Tince1290
 Share

Postări Recomandate

avand in vedere ca n-a zis-o nimeni pana acum: moarte taximetristilor!

 

on-topic: indiferent cate accidente vor mai fi, e clar ca nu o sa se schimbe nimic. mereu vor fi persoane care cred k nu li se poate intampla lor si-o ard gen racheta sol-sol si mereu vor fi taximetristi, tiristi, biciclisti, etc care le vor demonstra contrariul. pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

cei care cred cu adevarat ca nu li se poate intampla cred ca sunt NEBUNI. eu-s la polu' opus (paranoic) si mereu cred ca mi se va intampla. (ce-i drept uneori am si o "bafta"...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care cred cu adevarat ca nu li se poate intampla cred ca sunt NEBUNI. eu-s la polu' opus (paranoic) si mereu cred ca mi se va intampla. (ce-i drept uneori am si o "bafta"...).

 

se numeste lipsa de experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Tsunami se referea doar la starea paranoica, la faptul ca mereu crezi ca ti se va intampla. Poti sa fii precaut si fara sa te gandesti in fiecare moment ca unul intra-n tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Cred ca Tsunami se referea doar la starea paranoica, la faptul ca mereu crezi ca ti se va intampla. Poti sa fii precaut si fara sa te gandesti in fiecare moment ca unul intra-n tine.

Nu sunt paranoic dar imi fac griji intr-o masura, avand in vedere cat de des intalnesc prosti in trafic si ma gandesc ca poate la un moment dat ori ma prinde si pe mine pe picior gresit ori o sa fie o circumnstanta de ne-evitat. dar in fine, deja am fost prea off topic pe topicul unde si-a pierdut viata un om.

ma retrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt nevoit sa adaug si eu ceva: cei care sunteti "ingretosati" de ce va spune Jagi pe topicurile de accidente, luati o lamaie, faceti o limonada si incercati sa cititi "printre randuri", sa retineti continutul. Poate le spune cam dur, poate insista cam mult cateodata, dar are foarte mare dreptate. Daca iesi pe strada cu motocicleta, o faci STIIND ca exista tot felul de idioti, imbecili, orbi, oameni care si-au luat permisul pe un sac de cartofi sau pur si simplu oameni care mai gresesc, ca orice om. Daca nu te tine sa accepti acest fapt, stai acasa/iei metroul, autobuzul etc. E treaba ta sa ii eviti pe cei care fac nefacute cat de bine poti. Situatiile in care nu tine deloc de tine (e pur si simplu 100% ghinion) sunt FOARTE rare. EXTREM de rare. Celor mai multi dintre noi nu li se vor intampla niciodata. In aproape opt ani si circa 130.000 km pe strada mie nu mi s-a intamplat niciodata. Si chiar si atunci cand nu mai tine deloc de tine si ti se intampla inevitabilul, daca nu mergi prea tare si daca esti echipat ai mari sanse sa traiesti ca sa povestesti nepotilor intamplarea respectiva.

 

Mai spunea cineva mai sus ca "trebuie facut ceva sa tragem la raspundere soferii/taximetristii, ca ne omoara cu zile etc." Stiu ca suna greu de acceptat, pentru ca transfera intreaga responsabilitate asupra noastra, dar nu ai ce face in afara de a incerca sa mergi cat mai bine, cat mai atent, cat mai precaut. Traficul din Romania nu se va civiliza de azi pe maine, indiferent cate campanii, procese, scandaluri, corectii in trafic facem noi. Si nici legislatia nu se va schimba prea curand. Si (ma rog, aici e discutabil) nici nu e neaparat necesar, din punctul meu de vedere. Adica iti doresti ca cel care merge ca un idiot si omoara un motociclist sa faca puscarie fara suspendare, dar daca maine mama ta ar intra cu masina intr-un motociclist care mergea ca un idiot, dar avea prioritate, nu ai vrea sa se aplice acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lipsa de experienta e direct proportionala cu numarul de prosti intalniti pe strada. keep that in mind..

 

 

Foarte adevarat! :)

 

si corolarul:

 

lipsa de experienta pe motocicleta a formistilor este direct proportionala cu iritarea produsa de citirea textelor lui jagi si tsunami

 

:lol:

im better and better

 

soonamee, forum's philosopher

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...