Sari la conținut

Planuri pentru intruniri, plimbari


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai am fost intr-o tura de test ca sa ma conving ca ajung pana acolo :-)

 

Cu betoniera pe coclau

 

post-16788-0-52672800-1379278564_thumb.jpg

 

63km traseu turistic(sau mai putin turistic - dupa fetele a 2 soferi "gresiti" pe forestier rascolit de TAF-uri intre Padina si Moroieni, deh indicatoarele e grele)

 

Facebook

 

Plus 230 km de sosea, ca nu merge teleportorul.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi daca se poate vreau sa fac o lista cu participantii(care vin SIGUR)vineri o sa incepem pregatirile si trebuie avut in vedere faptul ca distanta de la locatie pana in Fieni e relativ maricica....nu vrem sa avem surprize de genul s-a terminat bautura(pe primul loc)tigarile ,mancarea.Trebuie sa avem totul pus bine la punct!Asa ca ...va asteptamn!

Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin. Adica plec de acasa sigur.

 

cu tigarile eu zic ca nu ar trebui sa te ocupi, ca pe langa ca sunt tare scumpe, fiecare fumeaza altceva si cred ca fiecare e in clar cat va fuma, isi face provizii de acasa. Maxim eu zic ca la locul adunarii in Fieni sa ai o lista de chestii "nu-ma-uita" si reamintesti oamenilor de tigari si arati inspre un magazin unde se gasesc tigari.

 

Bere sa luam destula, tarie oricum nu luam de prin magazine in ultimul moment si ca intotdeauna o sa fie mai multa decat se bea.

 

Mancare stiu ca aveti niste planuri mai speciale asa ca sa ma socotiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin.

 

Tigari - nu ma intereseaza.

Mancare imi pun in traista 2-3 sandwich-uri plus cota parte din achizitie, pentru ceaun sau ce facem.

Bautura nu ma intereseaza f. mult, eu imi pun in atas 3-4 doze de bere f.a. si o Cola si asta imi este. Plus o sticla de vin de Tohani cu Borsec, off course.



Cu mine o sa mai vina un atas si o japoneza (one big happy family).

La fel ca mine, isi doresc doar cotizarea la mancarea comuna, nu servim tigari si berea si-o cumpara singuri.



E posibil sa vina si Iulian cu Monica cu Bemvenipra galbena, doar ca tre' sa mai si raspunda la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Marian cu familia + Gigi

- Feri

- Doru si Sorin

- Mihai + inca un atas + japoneza

- eu cu frate-miu

- Zidu + amic

- Aleko

- Adi, Vlad, Pepe si Doctorul din Tirgoviste

- posibil Piticu'

- Iuli Voshod

- Iulian si Monica

 

Am uitat pe cineva?

Editat de dani_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta e pentru Monica :) , in caz ca termina Dragon concursul mai devreme. So, Monica, voi ca sa nu mai veniti pana in Targoviste, aveti posibilitatea ca s-o taiati, imediat cum iesiti din Arges, ajungeti in comuna Malu cu Flori, apoi stanga spre Pucheni si apoi probabil pe ceva drumuri prin paduri pana in Runcu.

Sau a doua varianta, Voinesti (sat Izvoarele), stanga spre Barbuletu - Raul Alb si Runcu, presupun ca tot pe ceva drumuri forestiere. O sa dau un telefon sa vedem daca puteti asa sau musai e nevoie sa veniti pana in Targoviste.

post-263-0-04878300-1379571813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- pentru Malu cu Flori > Pucheni > Runcu, cel mai bine intrebati localnicii din Malu cu Flori. Posibil sa fie forestier greu, nu am idee;

- a doua varianta(cea care include Raul Alb) o cunosc si este buna, se poate merge. Jumatate este asfalt, celalata jumatate este drum cu pietris tasat. Se merge si cu masinile pe acolo, deci sigur nu sunt probleme. Eventual puneti o intrebare satenilor, sa nu fi fost alunecari de teren in ultima perioada si drumul sa fie acum impracticabil (putin probabil).



Pedro,

https://maps.google.ro/maps?q=45.271323,25.358741&hl=ro&ll=45.273437,25.362432&spn=0.012835,0.033023&num=1&t=h&z=16 In acest punct, drumul face dreapta la 180 de grade. Chiar in curba e un pod. Nu faceti dreapta, nu treceti podul, ci mergeti inainte inca 200 de metri si o sa ne vedeti.

 

Aici punem corturile:

https://maps.google.ro/maps?q=45.273331,25.358609&hl=ro&num=1&t=h&z=16

 

cel mai bine ar fi sa ne prindeti in Fieni.

Dupa primii 5 km de forestier nu mai este semnal la telefoane.

Editat de dani_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie cumva locatia exacta? Scafandru' din Mizil vrea sa vina si el, si nu stie locul precis. si nici eu.

Am impresia ca el vorbea de alta intrunire prin arges....ca e intr-un camping...ciudata confuzie oricum! sau poate nu e confuzie ci proasta informare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...