Sari la conținut

Thassos ..... ce sa mai spun ?!


Postări Recomandate

Cuvintene sunt de prisos, ... oricum majoritatea ati ajuns pe acolo.

..... insa satele si drumurile de prin munti sunt ... de vis ! :)

 

Enjoy !

inca un ROMAN fericit ca a descoperit GRECIA.....

sa ti fie de bine si NICIODATA de ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, si poza cu Giola unde e?

... n'am ajuns la ea ! :( ..... data viitoare nu o ratez ! ;)

 

inca un ROMAN fericit ca a descoperit GRECIA.....

sa ti fie de bine si NICIODATA de ajuns

Amin !

 

Petrica, ce-ti mai polace sa te plimbi cu mobra! Bravo!

... c'ui nu'i place, se plimba cu masina, nu ? :D

 

Giola, Marble beach , Theologos la berbecuti acolo

pt astea cu siguranta se va mai intoarce

Sincer ? ... maine m'as intoarce !

... de fapt daca stau bine sa ma gandesc, nici nu as mai pleca de acolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU DORMI DELOC CAND AJUNGI!!!!!!!

manaca , fa baie , plimbate

:)

Asa si am de gand sa fac, oricum nu vreau sa stau prea mult intr-un singur loc. Am de gand sa stau la cort (nu neaparat din perspectiva banilor) si ar fi interesant de stiut daca sunt ceva restrictii de campat in locuri neamenajate (mai exact unde ma taie pe mine capul).

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)Asa si am de gand sa fac, oricum nu vreau sa stau prea mult intr-un singur loc. Am de gand sa stau la cort (nu neaparat din perspectiva banilor) si ar fi interesant de stiut daca sunt ceva restrictii de campat in locuri neamenajate (mai exact unde ma taie pe mine capul). :)

pe insula exista camping in zona plajei golden sand

 

nu am vazut niciodata corturi puse aiurea

vezi ca e e e f nasol cu incendiile si s ar putea sa nu te lase asa de capul tau

oricum la vremea asta gasesti camera si cu 25-30 euro f ok

e pacat sa te chinui

 

plus ca insula nu e asa de mare incat sa nu merite sa te intorci seara in aceelasi loc ca baza

 

100 km circumferinta

 

Oribil! De toata jena! Trebuia sa vizitezi Rosia Montana! Hua!

TOTAL DE ACORD....

TREBUIA CHIAR SA NU PLECE DELOC SI SA PARTICIPE LA "METING"

 

ce fel pe PATRIOT......esti tu domn PETRICA??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte Frumos, pozele pe masura!

La anu poate facem o gasca mai mare si mergem mai multe motoare!

 

Cand vei traversa cu Farry B. vei primi brosuri cu ce e de vizitat pe insula. Gasesti acolo toate plajele si obiectivele turistice!

Nu rata Theologos, e super atat drumul pana acolo cat si locatia in sine. Mergi la Terasa unde se fac berbecuti la jar, nu vei regreta, primesti Ouzo si masilne uscate din partea casei, musacaua e supper.

De vazut este si Manastirea de langa Potos "Archagelos Mon."

Nu rata plaja "Paradise Beach" si plaja de marmura care pe briosura o vei gasi in dreapta sus "Saliara Beach"

 

Un sfat personal, nu, repet, NU pleca fara ochelari si tub ptr Snorcheling, vei raman uimit cate poti vedea, pana si la 1 m de malul plajei. Daca nu ai, cumpara-ti ori in tara ori de pe thasos, repet, Nu vei regreta! Ca sa nu mai zic, daca ai un Go Pro sa filmezi sub apa...!

 

P.S. tot pe Brosura veti gasi locatiile ptr Camping.



Poza cu brosura. Cred ca toate locurile de cazare o au la receptie.

post-50710-0-42632400-1378719316_thumb.jpg

Editat de spitfiredragos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima data cand merg in Thassos. Abia ce venisem din concediu cu familia (nevasta, copii, mame, catei , pisici ...) si nu prea se mai vedea nicio posibilitate (timp/bani) de pleca imediat in alta parte ... astia la servici ma asteptau ca painea calda, insa minunea sa intamplat si am reusit sa mai fentez o saptamana.

Initial am vrut sa plec in Sithonia, insa am mers dupa niste prieteni ce deja plecasera cu o zi mai inainte.

Am plecat fara prea multe documentari despre insula, asa ca am facut totul ,,la descoperire": am dat un tur de insula, am vizitat cateva sate din sudeul si vestul insulei, m-am ratacit pe cateva drumuri de creasta, insa nu am avut timp sa-mi fac niste locuri tinta, pentru ca am plecat in pripa. Data viitoare stiu pe unde sa cotrobai.

 

Noi am stat in camping Prinos (12euro/noapte) unde nu mi sa parut deloc chinuitor pentru ca este un camping in adevaratul sens al cuvantului. In momentul ala era populat de bulgari, nemti, greci si cativa romani. Totul mi sa parut foarte sigur, linistit si curat. Cred ca daca iti scapa portofelul pe alee, il gaseai ori tot acolo, ori te cauta cineva sa ti-l dea. Ca utilitati aveai de toate: dus, wc, spalatorie, bucatarie, market, electricitate ...

Cazare la pensiunile de pe mal gasesti la preturi incepand de la 22- 25 euro in sus, insa in satele mai din spre munte (adica 4-5km de plaja) am gasit si la 14-16 euro. Mi-ar pacea mai la munte pentru ca este o liniste deplina ... asta daca vrei sa te mai si odihnesti.

Cea mai ieftina haleala, un gyros - 2,5 euro, cea mai ieftina bere la doza 500ml - 0.65centi. Astea sunt cam ce am gasit cel mai ieftin. Cam de la preturile astea pleaca ..... in sus ! :D

 

P.S. ... preturile la cazare sunt valabile in perioada asta, adica extrasezon !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai ieftina haleala, un gyros - 2,5 euro, cea mai ieftina bere la doza 500ml - 0.65centi. Astea sunt cam ce am gasit cel mai ieftin. Cam de la preturile astea pleaca ..... in sus ! :D

Totusi, gyros cam micuti, chiar si la banuti mai multi :) Din pacate eu nu am fost decat prin zone mai 'comerciale', nu turistice, insa la anul ma pregatesc sa dau si eu o tura pe acolo... Felicitari pt. tura, frumos de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)

Asa si am de gand sa fac, oricum nu vreau sa stau prea mult intr-un singur loc. Am de gand sa stau la cort (nu neaparat din perspectiva banilor) si ar fi interesant de stiut daca sunt ceva restrictii de campat in locuri neamenajate (mai exact unde ma taie pe mine capul).

:)

Eu nu mi-as pune cortul oriunde ! Peste tot este proprietatea cuiva. Nu este niciun loc lasat ,,de izbeliste", iar cele ce par ale nimanui, defapt sunt ale cuiva ... in afara de faptul ca tot ce nu este amenajat este pemant arid cu iarba uscata si nu cred ca vrei sa-ti pui cortul acolo.

 

Poti merge in urmatoarele campinguri:

- Prinos (camping Prinos);

- Golden Beach;

- Sotiros (camping Dedalos);

- Pefcari.

 

Totusi, gyros cam micuti, chiar si la banuti mai multi :) Din pacate eu nu am fost decat prin zone mai 'comerciale', nu turistice, insa la anul ma pregatesc sa dau si eu o tura pe acolo... Felicitari pt. tura, frumos de tot!

... eu m-am referit la preturile de la care incep toate, altfel cu 7.5 euro iti iei un platou si mananci ca porcu' ..... si se poate si mai bine !

post-10224-0-15887600-1378725479_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... eu m-am referit la preturile de la care incep toate, altfel cu 7.5 euro iti iei un platou si mananci ca porcu' ..... si se poate si mai bine !

Eh, bineinteles... eu sunt mai gurmand de felul meu (mananc rar, dar si cand mananc...) Eu eram mort dupa o zi de sedinte si umblat de nebun prin salonic si ajung la o 'shaowarmarie' in genul celor de la noi (cu deosebirea ca mirosea bine de tot) si am zis ca iese ceva bun de acolo...dar deabia dupa vreo 3 chestiute din astea la 4 euro juma parca mi-am dat seama ca mananc ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Un mare like, Petrica!

Share-uit pe FB.

Am facut un comeback la Mamaia anul acesta, sufucient cat sa imi dau seama ca am asteptat degeaba 5-6 ani pentru a reveni pe litoralul romanesc.

La anul sigur am sa imi fac drum spre Grecia si eu.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...