Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

foloseste un VIN decodor dupa seria de sasiu si afli si anul de fabricatie

si tu trebuie sa ai 17 cifre la serie sasiu!

cifra (sau litera) 10 din VIN iti da anul de fabricatie

VIN = serie sasiu

 

 

uite aici unul, (daca citesti topicul, mai gasesti o gramada de linkuri)

http://vwforum.ro/topic/39184-vin-decodere-descriere-decodare-vin-si-link-uri-cu-decodoare/

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci poate la moto e altfel decat la masini, o sa ma interesez

dar tot 17 cifre au in VIN

...o sa incerc sa-l identific, da' fix amu nu am timp :) la prima bere--mici cand ne intalnim o sa ai si raspunsul!

diiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat, am sunat la Motoland si mi-a zis anul de fabricatie dupa seria de sasiu.Problema e ca am luat o motocicleta inmatriculata in 2011 dar anul de fabricatie este 2008. Aveti grija cei care va luati motociclete aduse din Italia,verificati înainte .Motocicleta e tipla dar daca vreau sa o vand e problema:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afara ploua...

 

Am montat si pinionul de 16, tulai cum face power wheelie in a 2-a.

 

Pana una alta, inca nu ma indur sa dau bani pe PCV, s-a jucat cineva cu setarile de CO? Pe forumuri vad ca unii au avut rezultate bune dar nimeni nu intelege exact ce se intampla.

 

Dar cu clapetele secundare de aer, s-a jucat cineva?

post-40351-0-67847100-1470823165_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. care sunt diferentele dintre bujiile astea:

BUJIE NGK CR9E 6263

BUJIE NGK CR9E SB 5006

BUJIE NGK CR9EIX 3521

?

 

toate sunt recomandate pentru FZS1000 S...


» Post actualizat in 15 Aug 2016 06:53

am gasit ca CR9EIX sunt iridium, CR9E 6263 sunt standard, dar de CR9E SB 5006 nu am gasit nimic

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-ajunge cu V2-ul :)

Mari, consuma mult, in Bucurestiul asta infect se incing ca dracu', smucesc...

Si renunt si la sport, nu-i de mine :D

Raman la naked mare sau sport-touring.

 

Ar fi Ducati ST2/ST4 ca sa ramanem la V-uri. Dar parca am o retinere...

 

Prin zona ta aduceau baietii de la Motomus FZS-uri, scumputze, ce-i drept. Acum n-au nici unul...

Pe OLX e unul albastru la Suceava parca. Dar cam chicios pt mine. Si nici cel al lui SyDemon cu toate modificarile alea nu ma incanta.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre Fazer FZS iti pot spune ca nici lui nu-i place orasul!

chiar deloc nu-i place, aproape tot timpul ii merge ventilatorul

dar macar nu smuceste si livreaza puterea destul de liniar :)

si consumul e OK

si nu se strica !!!! :)

iar fata de RSV pozitia e mult mai lejera...., pt mine RSVul era cel mai incomod speed

(s-ar putea ca sunt io mai mic de statura, vreo 172, si de aia m-am simtit incomod pe Mille)

 

succes la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu foarte bine FZS-ul... am avut si FZS de 600 mult timp. Stiu la ce sa ma astept. :) Pentru oras am CBF-ul de chinuit.

 

Si eu tot cam pe la 1.72 sunt, de asta m-a tot nenorocit si pe mine RSV-ul. Am vazut ca acei ce sunt o idee mai inalti n-au nici o probleme cu pozitia. La viteza mare era ok, dar in oras era chin. Mai ales unde erau sleauri de la tiruri, de abia o tineam sa n-o trantesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ba da! :) Din banii ei i-am luat oglinda si maneta de frana cand a scapat-o pe jos in parcare si s-au rupt. Din banii ei mai bag si benzina si tot din banii ei o sa ii iau un spray de lant zilele astea. Deci e a ei, nu, din moment ce investeste atat in ea!!!! :)))))) Plus ca ea a dat banii la achizitie!


» Post actualizat in 26 Aug 2016 11:32


daca ai sti cum sta fazeru ala al luy sy pe drum. eu as testa in locul tau. mai ales ca stiu aproape sigur ca pretul e negociabil.

Tu du-te la scara ta!

Am aruncat matza moarta la el in curte sa vad ce oferta-mi face!!! Offf, nimic nu stii de negocieri!


» Post actualizat in 26 Aug 2016 11:34


Daca vrei sa ma ajuti, vii si spui ca "da, e naspa, de cand era la mine avea nujtiu ce bulibasit la ea, costisitor, e nasol frate, bine ca am scapat de ea... "

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa ma ajuti, vii si spui ca "da, e naspa, de cand era la mine avea nujtiu ce bulibasit la ea, costisitor, e nasol frate, bine ca am scapat de ea... "

esti mortal! :10:

 

is curios daca razvan ar trece inapoi la furca si telescop stok.

nu mai trece,amu e in honey moon :)

si dupa aia Luminita nu-l mai lasa nici macar sa se apropie de garaj, deci nu o sa mai mestereasca :)

simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

is curios daca razvan ar trece inapoi la furca si telescop stok. :)

 

Never fackin ever... Am stat ieri 12 ore in sa... Eforie nord - Cluj, cu ratacit intentionat prin dobrogea (cheia, etc), Slobozia... PT NIMIC IN LUME

 

Stabilitate maxima full time (cu pasagera si incarcatura), rotile in permanenta pe asfalt TOT TIMPUL, chiar daca rulam cu 160-180 pe drumuri super sparte prin dobrogea, franari violente cand se anunta cate un crater mai mare, tarana, curbe, ridicat pe scarite in sa, stabilitate maxima pe curbe in depasiri si altele, vazut accident live in fata mea (doua tute nu au acordat prioritate de trecere la cel din fata mea, eu fiind cam la 100 m in spate)... Drumul pe google imi da 11.5 ore de mers. Eu cu tot cu cele 6 pauze de alimentare, intins picioarele, pisu, cafea si altele... am scos 12 ore total. Mers inclusiv cum nu vroiam (din campia turzii pe intuneric).

 

Iubita-mea ma tot lauda seara acasa... ca ce fain merg. Ce nu stie ea... MOTOCICLETA FACE TOTUL!

 

PS: Neotecul face toti banii

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. ce baterii aveti pe fazere? a mea tocmai a cedat nervos. era originala, din 2005. era timpul. nu stiu ce sa imi iau, ca nu as mai da 500 lei pe yuasa


» Post actualizat in 03 Sep 2016 09:52

http://magazinuldebaterii.ro/baterii-moto/baterie-moto-yuasa-maintenance-free-12v-12ah-yt14b-bs.html

 

sa iau volton? a folosit cineva pe fazer?

 

http://magazinuldebaterii.ro/baterii-moto/baterie-moto-volton-12v-12-ah-yt14b-4.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si azi am montat pe FZ1 saua mea proaspat retapitzata si sunt super incantat. Acum astept o iesire mai lunga sa vad diferenta

Si azi am montat pe FZ1 saua mea proaspat retapitzata si sunt super incantat. Acum astept o iesire mai lunga sa vad diferenta

post-88215-0-11851400-1472898971_thumb.jpg

post-88215-0-38866500-1472898995_thumb.jpg

post-88215-0-14561300-1472899013_thumb.jpg

Editat de m0tans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...