Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Am montaj si eu o toba mivv sportline si un parbriz nou.

De parbriz nu am ce zice, eu unul cu inaltime redusa, deci intelegeti voi :)

Toba suna frumos, curat, gen moto gp. Mi-ar fii placut un sunet mai plin, cred ca mai cumpar una. Ceva recomandari? Pe hornet am avut o gianelli ovala care era de-a dreptu geniala, sunet puternic fara sa te deranjeze prea mult la distante scurte si rateuri in frana de motor. In concluzie nu-s prea multumit de toba.

post-92506-0-66710300-1473269062_thumb.jpg

post-92506-0-29529100-1473269077_thumb.jpg

post-92506-0-56920100-1473269098_thumb.jpg

post-92506-0-35941100-1473269111_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa o stapanesti sanatos. parbrizul e double bouble zero gravity?

in ceea ce priveste evacuarea, eu merg cu cea stock. si eu as vrea un sunet plin de motor sport pe carburatie. merg in general drumuri mai lungi si nu vreau o toba foarte galagioasa. reperul meu e toba de pe FZ750 genesis. avea un sunet perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapanesti sanatos. parbrizul e double bouble zero gravity?

in ceea ce priveste evacuarea, eu merg cu cea stock. si eu as vrea un sunet plin de motor sport pe carburatie. merg in general drumuri mai lungi si nu vreau o toba foarte galagioasa. reperul meu e toba de pe FZ750 genesis. avea un sunet perfect.

Nu stiu daca e double bouble.L-am primit cadou de la colegii motociclisti din anturaj :D

In schimb pot zice ca toba e perfecta, cand esti calare iti pune zambetul pe buze, dar mi-ar fii placut un sunet mai plin. Nu fac turing atat de des incat sa ma deranjeze o toba mai galagioasa.

O sa pun si un filmulet cand am timp.

» Post actualizat in 08 Sep 2016 11:15

trebuia sa iei mivv carbon.

Da, stiu. La momentu cand am cumparat-o nu am gasit mivv carbon GP (forma cilindrica) si am luat-o pe asta. Ma gandeam ca o sa sune cum suna cea geanelli pe care o aveam.

Poate o vand daca imi gasesc modelul GP carbon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am avut mivv carbon si e foarte galagioasa mult prea galagioasa . E frumoasa si cam atat e buna pentru cei care se dau doar pe curba .

Mi-am luat leovince carbon si sunt multumit de bivelul de zgomot la drum

 

Eu am avut mivv carbon si e foarte galagioasa mult prea galagioasa . E frumoasa si cam atat e buna pentru cei care se dau doar pe curba .

Mi-am luat leovince carbon si sunt multumit de bivelul de zgomot la drum

Eu am avut mivv carbon si e foarte galagioasa mult prea galagioasa . E frumoasa si cam atat e buna pentru cei care se dau doar pe curba .

Mi-am luat leovince carbon si sunt multumit de bivelul de zgomot la drum

post-88215-0-16650700-1473347507_thumb.jpg

post-88215-0-50995700-1473347527_thumb.jpg

Editat de m0tans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

a facut cineva asa ceva la fzs 1000???? carburator equalization manifold

 

http://www.cartestsoftware.com/fz1/carburetorequalizationmanifold.html

da, e o prostie , am facut eu ca pierdusem un dop . nu are nici un efect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta GT vine din fabrica cu parbriz mai mare si mai lat si topcase la culoarea motocicletei cu sigla yamaha pe ea. Zic treaba asta ca mobra mea este varianta GT din fabrica.

» Post actualizat in 13 Sep 2016 09:06

Asta e motocicleta mea echipata complet

post-88215-0-14351100-1473757499_thumb.jpg

post-88215-0-27531700-1473757522_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta de fz1 fazer Gt,are ceva in plus in afara de carene?Ajuta carenele alea la protectia picioarelor impotriva curentului?

da. am eu 2 seturi de carene laterale. le-am facut proba.

nu-i neaparata nevoie sa iei direct GT, daca nu ai banii. poti lua un FZS1000 si sa-i pui carene laterale. iesi mult mai ieftin.

carenele laterale cresc mult protectia la vant in zona picioarelor. cand ploua nu mai vine toata apa din fata pe picioarele tale, se opreste in carene. creste sensibil stabilitatea la viteze mari si am senzatia ca si demarajul e mail bun.

cam asa arata carenele laterale pentru FZS1000:

ttp://www.olx.ro/oferta/vand-carene-laterale-pentru-yamaha-fzs-1000-sau-fz1-gen-1-ID6ALiS.html

daca intereseaza pe cineva cum arata motocicleta cu ele montate pot pune poze aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Careva pe acilea care a ars-o ani buni pe 6 si a facut downgrade la 1? In afara de consum si putere ce alte belele mai are miarul de 2007-2008? Aia care ati mers pe ambele: daca ar fi sa alegeti intre un FZ8 si un FZ1 ca upgrade de la FZ6, ce ati alege?

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cam pregatesti de ceva ani de FZ1... esti nehotarat sau... ?

nu s-a umplut buzunarul inca,oscilez intre fz1 ,fazer 8 si z1000 sx care e cam scump....

» Post actualizat in 14 Sep 2016 11:25

daca iei fz1 nu ai ce face cu ele. :)

si daca poti lua z ala nu te m,ai intereseaza fz1 aia e clar.

nu stiu cat de fiabil e zetu,multa electronica si senzori care pe mine personal ma sperie,da stiu ,zetu arata intr-un mare fel

» Post actualizat in 14 Sep 2016 11:26

Careva pe acilea care a ars-o ani buni pe 6 si a facut downgrade la 1? In afara de consum si putere ce alte belele mai are miarul de 2007-2008? Aia care ati mers pe ambele: daca ar fi sa alegeti intre un FZ8 si un FZ1 ca upgrade de la FZ6, ce ati alege?

eu auzisem de probleme la cadru....rezolvate de la modelele 2009 inclusiv in sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...